Tweede tijd Verstappen in training Melbourne na schadeherstel
MELBOURNE (ANP/RTR) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië de tweede tijd gereden. De drievoudig wereldkampioen in de Formule 1 was in zijn Red Bull bijna vier tienden langzamer dan Charles Leclerc in zijn Ferrari. Verstappen klokte in de eerste sessie ook de tweede tijd.
De derde tijd was voor de Spanjaard Carlos Sainz, die goed hersteld lijkt van een blindedarmoperatie. Hij gaf in zijn Ferrari ruim vier tienden toe op zijn teamgenoot. Lando Norris, die in zijn McLaren de snelste was in de eerste training, zette in de tweede sessie de negende tijd neer.
Het duurde lang voordat Verstappen aan zijn tweede training begon op het circuit van Albert Park in Melbourne. Het team van Red Bull had nog tijd nodig om schade aan de vloerplaat van de auto te repareren. De Nederlander had die schade aan de onderkant van zijn Red Bull in de eerste training opgelopen.
Hamilton achttiende
"Het team heeft geweldig werk verricht, maar uiteindelijk raakten we wel wat rijtijd kwijt", zei Verstappen in het persbulletin van Red Bull. "Ik had liever nog wat meer rondjes willen rijden en heb niet veel lange runs kunnen doen, maar de ronden die ik reed waren goed. We weten dat we nog een paar dingen moeten finetunen."
Opvallend was de achttiende tijd voor Lewis Hamilton. De zevenvoudig wereldkampioen kreeg zijn Mercedes niet op snelheid op Albert Park, waar de coureurs last hadden van de wind. Teambaas Toto Wolff vertelde na afloop dat Mercedes de afstelling van de auto van Hamilton 'bij wijze van experiment' drastisch had aangepast. "Het werkte averechts", zei hij.
Vorige editie
De Grote Prijs van Australië vervolgt zaterdag met de derde training en daarna de kwalificatie. De race is op zondag.
Verstappen won vorig jaar de race in Melbourne. Het jaar daarvoor viel hij uit. Dat was zijn laatste uitvalbeurt in de Formule 1. Sindsdien heeft hij 43 achtereenvolgende races de finish gehaald. Daarmee staat hij tweede op eeuwige ranglijst. Hij kan zondag zijn Formule 1-record van tien zeges op rij evenaren.
Meer uit Sport
LE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.
1 uur geledenPLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.
3 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
17 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
22 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
23 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geleden