Tweede tijd Verstappen in training Melbourne na schadeherstel
MELBOURNE (ANP/RTR) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië de tweede tijd gereden. De drievoudig wereldkampioen in de Formule 1 was in zijn Red Bull bijna vier tienden langzamer dan Charles Leclerc in zijn Ferrari. Verstappen klokte in de eerste sessie ook de tweede tijd.
De derde tijd was voor de Spanjaard Carlos Sainz, die goed hersteld lijkt van een blindedarmoperatie. Hij gaf in zijn Ferrari ruim vier tienden toe op zijn teamgenoot. Lando Norris, die in zijn McLaren de snelste was in de eerste training, zette in de tweede sessie de negende tijd neer.
Het duurde lang voordat Verstappen aan zijn tweede training begon op het circuit van Albert Park in Melbourne. Het team van Red Bull had nog tijd nodig om schade aan de vloerplaat van de auto te repareren. De Nederlander had die schade aan de onderkant van zijn Red Bull in de eerste training opgelopen.
Hamilton achttiende
"Het team heeft geweldig werk verricht, maar uiteindelijk raakten we wel wat rijtijd kwijt", zei Verstappen in het persbulletin van Red Bull. "Ik had liever nog wat meer rondjes willen rijden en heb niet veel lange runs kunnen doen, maar de ronden die ik reed waren goed. We weten dat we nog een paar dingen moeten finetunen."
Opvallend was de achttiende tijd voor Lewis Hamilton. De zevenvoudig wereldkampioen kreeg zijn Mercedes niet op snelheid op Albert Park, waar de coureurs last hadden van de wind. Teambaas Toto Wolff vertelde na afloop dat Mercedes de afstelling van de auto van Hamilton 'bij wijze van experiment' drastisch had aangepast. "Het werkte averechts", zei hij.
Vorige editie
De Grote Prijs van Australië vervolgt zaterdag met de derde training en daarna de kwalificatie. De race is op zondag.
Verstappen won vorig jaar de race in Melbourne. Het jaar daarvoor viel hij uit. Dat was zijn laatste uitvalbeurt in de Formule 1. Sindsdien heeft hij 43 achtereenvolgende races de finish gehaald. Daarmee staat hij tweede op eeuwige ranglijst. Hij kan zondag zijn Formule 1-record van tien zeges op rij evenaren.
Meer uit Sport
KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
3 uur geledenTORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.
3 uur geledenKONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.
5 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.
5 uur geleden