Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede tijd Verstappen in training Melbourne na schadeherstel

Tweede tijd Verstappen in training Melbourne na schadeherstel

MELBOURNE (ANP/RTR) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië de tweede tijd gereden. De drievoudig wereldkampioen in de Formule 1 was in zijn Red Bull bijna vier tienden langzamer dan Charles Leclerc in zijn Ferrari. Verstappen klokte in de eerste sessie ook de tweede tijd.

De derde tijd was voor de Spanjaard Carlos Sainz, die goed hersteld lijkt van een blindedarmoperatie. Hij gaf in zijn Ferrari ruim vier tienden toe op zijn teamgenoot. Lando Norris, die in zijn McLaren de snelste was in de eerste training, zette in de tweede sessie de negende tijd neer.

Het duurde lang voordat Verstappen aan zijn tweede training begon op het circuit van Albert Park in Melbourne. Het team van Red Bull had nog tijd nodig om schade aan de vloerplaat van de auto te repareren. De Nederlander had die schade aan de onderkant van zijn Red Bull in de eerste training opgelopen.

Hamilton achttiende

"Het team heeft geweldig werk verricht, maar uiteindelijk raakten we wel wat rijtijd kwijt", zei Verstappen in het persbulletin van Red Bull. "Ik had liever nog wat meer rondjes willen rijden en heb niet veel lange runs kunnen doen, maar de ronden die ik reed waren goed. We weten dat we nog een paar dingen moeten finetunen."

Opvallend was de achttiende tijd voor Lewis Hamilton. De zevenvoudig wereldkampioen kreeg zijn Mercedes niet op snelheid op Albert Park, waar de coureurs last hadden van de wind. Teambaas Toto Wolff vertelde na afloop dat Mercedes de afstelling van de auto van Hamilton 'bij wijze van experiment' drastisch had aangepast. "Het werkte averechts", zei hij.

Vorige editie

De Grote Prijs van Australië vervolgt zaterdag met de derde training en daarna de kwalificatie. De race is op zondag.

Verstappen won vorig jaar de race in Melbourne. Het jaar daarvoor viel hij uit. Dat was zijn laatste uitvalbeurt in de Formule 1. Sindsdien heeft hij 43 achtereenvolgende races de finish gehaald. Daarmee staat hij tweede op eeuwige ranglijst. Hij kan zondag zijn Formule 1-record van tien zeges op rij evenaren.

Meer uit Sport

Honkballers Venezuela winnen World Baseball Classic na zege op VS

MIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.

12 uur geleden
Hockeybondscoach Delmee wil dat het WK net als in 1998 gaat leven

AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.

1 dag geleden
Bondscoach Ehren blij met intercontinentale WK-loting hockeysters

AMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."

1 dag geleden
Minister Sterk huldigt medaillewinnaars Paralympics

DEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."

1 dag geleden
Sprintploegen zonder Broeders-Bol naar WK estafette in Botswana

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.

1 dag geleden
Honkballers Venezuela in finale van World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.

1 dag geleden
Lamens strandt in kwalificaties tennistoernooi Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.

1 dag geleden