Tweede tijd Verstappen achter Norris in eerste training Barcelona
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen is het raceweekend van de Grote Prijs van Spanje begonnen met een tweede tijd in de eerste vrije training. De regerend wereldkampioen in de Formule 1 was in de Red Bull alleen langzamer dan de Brit Lando Norris in de McLaren.
Norris was op het circuit bij Barcelona met 1.13,718 de snelste. Verstappen zat daar 0,367 seconde achter. Lewis Hamilton reed vlak daarachter de derde tijd. De Australiër Oscar Piastri, de leider in het kampioenschap, zette de vijfde tijd neer.
De coureurs rijden later vrijdag nog de tweede vrije training. De Grote Prijs van Spanje is zondag.
'Positiever'
Verstappen keek redelijk tevreden terug op de eerste twee trainingen. "Het was wel behoorlijk heet vandaag, zeker voor de banden. Ik voelde me meer op mijn gemak in de wagen. We zijn echter nog niet waar we willen zijn en hebben werk voor de boeg."
Volgens Verstappen zijn er nog genoeg manieren om nog iets meer uit de wagen te halen. "Iedere baan is anders, maar we komen er wel met de juiste afstelling. Ik heb ook trainingen op vrijdag gehad waarin de zaken niet gingen zoals we wilden, dus dit is iets positiever."
Meer uit Sport
MANAMA (ANP) - De Spaanse wielrenner Pello Bilbao zal in zijn afscheidsjaar geen Tour de France rijden. De 36-jarige klimspecialist is niet op tijd hersteld van een virale infectie die hij opliep in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes (voorheen het Critérium du Dauphiné). Dat meldde zijn ploeg Bahrain-Victorious op X.
4 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is recordhouder met vier zeges in de Grote Prijs van Oostenrijk, maar een vijfde zege in zijn andere 'thuisrace' ligt niet voor de hand. De Red Bull van de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 presteert dit seizoen ondermaats vergeleken met de grote concurrenten Mercedes en Ferrari. De Nederlander hoopt dat zijn auto met een upgrade weer iets beter gaat presteren.
9 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft onthuld dat een nekblessure hem kwelde in zijn eerste weken bij Ferrari. "Ik crashte begin vorig jaar tijdens een van mijn eerste tests in de Ferrari heel hard tegen de muur. Een van mijn nekwervels raakte beschadigd en daarbij werd een zenuw geraakt", vertelde de zevenvoudig wereldkampioen aan de media op de persdag van de Formule 1 voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.
11 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Kimi Antonelli en George Russell kunnen teamorders van Mercedes verwachten als een van de twee duidelijk sneller is en de druk van rivalen groot. Dat zei WK-leider Antonelli tegen verslaggevers op de persdag van de Formule 1, voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.
11 uur geledenMACAU (ANP) - Autosportbond FIA heeft ingestemd met het beëindigen van de limiet op termijnen voor het voorzitterschap. De huidige voorzitter Mohamed Ben Sulayem uit de Verenigde Arabische Emiraten wilde een einde aan de limiet van drie termijnen van vier jaar. Ben Sulayem is recent herkozen in zijn tweede termijn.
12 uur geledenSPIELBERG (ANP) - De overkoepelende autosportorganisatie FIA heeft voor de Grote Prijs van Oostenrijk komend weekeinde het hitteprotocol uitgevaardigd. Het is de eerste keer dit seizoen dat dit gebeurt. Het betekent dat de Formule 1-auto's worden voorzien van een koelsysteem voor de coureurs, bijvoorbeeld een koelvest.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - De Internationale Tennisfederatie (ITF) heeft zichzelf per direct omgedoopt tot World Tennis. De federatie hoopt het aantal tennissers de komende jaren verder te laten groeien van 106 miljoen in 2024 naar 140 miljoen in 2035. Een ambitieus, maar haalbaar doel, aldus World Tennis.
16 uur geleden