Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede termijn voor VN-chef António Guterres

Tweede termijn voor VN-chef António Guterres

NEW YORK (ANP) - De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft António Guterres benoemd voor een tweede termijn als secretaris-generaal van de volkerenorganisatie. De Veiligheidsraad met daarin de machtigste landen gaf eerder deze maand al unaniem haar zegen aan de 72-jarige Portugees.

De benoeming door de 193 landen tellende Algemene Vergadering was daarom een formaliteit, ook omdat er geen officiële tegenkandidaat was. Guterres, die van 1995 tot 2002 premier van Portugal was, begint op 1 januari aan zijn tweede vijfjarige termijn. Hij was eerder tien jaar VN-vluchtelingencommissaris.

"Ik ben diep vereerd en dankbaar voor het in mij gestelde vertrouwen om voor een tweede termijn als secretaris-generaal van de Verenigde Naties te dienen", twitterde Guterres. "Het is een immens voorrecht en een zeer nobele taak".

Rechtvaardiger, groener, veiliger en duurzamer

Hij ziet als grootste uitdaging om de coronacrisis te gebruiken om de wereld rechtvaardiger, groener, veiliger en duurzamer te maken en via internationale samenwerking mondiale problemen aan te pakken. Volgens Guterres zijn er redenen om hoopvol te zijn. Meerdere leiders hebben hun gelukwensen overgebracht aan de Portugees.

Het is gebruikelijk voor een VN-secretaris-generaal om twee termijn te dienen. Dat is ook gelijk het maximum.

Meer uit Buitenland

Chaotische viering in New York na kampioenschap Knicks

NEW YORK (ANP/RTR) - Duizenden fans zijn in New York de straat opgegaan na het behalen van de titel van de basketballers van de New York Knicks in de NBA. De viering verliep niet zonder incidenten: een bus werd in brand gestoken en een tiener raakte gewond door een schot.

53 minuten geleden
Qatarese delegatie naar Teheran voor vredesdeal tussen Iran en VS

TEHERAN (ANP/RTR) - Qatarese onderhandelaars zijn zondag naar Teheran gevlogen in een poging om een vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten af te ronden, aldus een bron tegen persbureau Reuters. Ook Iraanse media berichtten over het bezoek van een Qatarese delegatie.

1 uur geleden
Britse krijgsmacht onderschept tanker van Russische schaduwvloot

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse krijgsmacht heeft zondag een olietanker van de Russische schaduwvloot onderschept, meldt de Britse premier Keir Starmer. Het vaartuig deed volgens hem een poging door het Kanaal te varen.

3 uur geleden
Orbán blijft partijleider Fidesz ondanks verkiezingsnederlaag

BOEDAPEST (ANP/DPA/RTR) - Ondanks de verkiezingsnederlaag bij de parlementsverkiezingen in april blijft de voormalige Hongaarse premier Viktor Orbán partijleider van het rechts-nationalistische Fidesz. Op een partijcongres stemden vrijwel alle afgevaardigden voor zijn herbenoeming. Er waren geen tegenkandidaten.

12 uur geleden
Trump: ondertekening akkoord met Iran volgens planning zondag

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat volgens de planning de ondertekening van de verwachte deal tussen zijn land en Iran zondag is. Hij claimt op sociale media dat dan de Straat van Hormuz "meteen open is voor iedereen".

15 uur geleden
Trumps naam verwijderd van gevel Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Kennedy Center heeft de naam van president Donald Trump van de gevel verwijderd. Een rechter had de culturele instelling daartoe bevolen.

15 uur geleden
Duizenden demonstreren tegen racisme in Belfast na rellen

BELFAST (ANP/AFP) - Duizenden mensen doen zaterdag mee aan een antiracismeprotest in Belfast. De Noord-Ierse hoofdstad was afgelopen week het decor van rellen na een mesaanval.

18 uur geleden