Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede termijn voor IMF-topvrouw Georgieva

Tweede termijn voor IMF-topvrouw Georgieva

WASHINGTON (ANP) - Topvrouw Kristalina Georgieva krijgt een tweede termijn als hoofd van het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Haar herbenoeming was al zeker, omdat ze de enige kandidaat was de organisatie voor financiële stabiliteit te leiden na september. Dan loopt haar eerste termijn van vijf jaar af.

Alle landen van de Europese Unie spraken vorige maand hun steun uit voor een tweede termijn voor de Bulgaarse als hoofd van het in Washington gevestigde IMF. Georgieva verklaarde dankbaar te zijn voor het vertrouwen dat in haar is gesteld.

Volgens een officieus akkoord tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten is de hoogste bestuurder van het IMF altijd een Europeaan. De Amerikanen dragen altijd de topfunctionaris van de Wereldbank aan. Die decennia oude afspraak is omstreden. Critici vinden het een overblijfsel uit de tijd dat de VS en Europa de wereldeconomie domineerden, terwijl inmiddels economische grootmachten in andere delen van de wereld zijn opgestaan.

Meer uit Financieel

FT: speculanten gokken op koersdaling SpaceX na recordbeursgang

NEW YORK (ANP) - Steeds meer beurshandelaren zetten in op een verdere daling van het aandeel SpaceX, nog geen maand nadat het raket- en AI-bedrijf van Elon Musk met de grootste beursintroductie ooit naar de beurs in New York is gegaan. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times zaterdag.

23 minuten geleden
China waarschuwt VK na nationalisatie British Steel

BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese regering zegt de nationalisatie van British Steel door het Verenigd Koninkrijk, een staalbedrijf dat in Chinese handen was, nauwlettend te volgen. Als dat nodig is, zal China passende maatregelen nemen om zijn rechten en belangen te beschermen, waarschuwde het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.

1 uur geleden
Iraanse aanvallen treffen Koeweitse olie-installatie

KOEWEIT (ANP) - Het staatsolieconcern van Koeweit meldt dat een van zijn olie-installaties zaterdag is getroffen door "herhaalde Iraanse aanvallen". Daarbij is aanzienlijke materiële schade ontstaan en zijn enkele mensen gewond geraakt, meldt het Koeweitse staatspersbureau.

3 uur geleden
BBC: Burnham wil nieuwe olie- en gasboringen in Noordzee

LONDEN (ANP) - Andy Burnham zal maandag, wanneer hij de nieuwe Britse premier wordt, plannen aankondigen voor nieuwe olie- en gasboringen in de Noordzee. Dat meldt de BBC zaterdag.

3 uur geleden
Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen in een ingrijpende herziening van het financieringssysteem. De reden is dat de groeiende productie van zonne-energie steeds meer druk legt op het Duitse elektriciteitsnet.

4 uur geleden
Strengere regels voor elektrische autobouwers in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse industrie voor elektrische auto's, een belangrijke pijler van de economie, krijgt het waarschijnlijk een stuk moeilijker. De sector genoot jarenlang bescherming onder voormalig premier Viktor Orbán, maar de nieuwe regering treedt harder op tegen milieuvervuilers en wil de belastingen verhogen.

5 uur geleden
Frankrijk verwacht minder tarwe door hittegolven

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse tarweoogst, de grootste van Europa, krimpt dit seizoen naar verwachting doordat een reeks hittegolven de opbrengsten verlaagt. De totale graanproductie wordt voor het seizoen dat deze maand is begonnen geraamd op 32 miljoen ton. Dat is 4 procent minder dan vorig jaar en ook lager dan het langjarig gemiddelde, staat in een rapport van het Franse landbouwministerie.

6 uur geleden