Tweede termijn lijkt president Ghana niet te kunnen ontgaan
ACCRA (ANP/DPA/AFP) - De huidige president van Ghana lijkt zich te kunnen opmaken voor een nieuwe termijn. Nana Akufo-Addo heeft na telling van de stemmen in 270 van de 275 kiesdistricten een flinke voorsprong op zijn rivaal John Mahama, die in 2012 al eens tot staatshoofd werd verkozen.
De circa 17 miljoen stemgerechtigde Ghanezen konden maandag hun stem uitbrengen. De kiesraad liet woensdag weten dat Akufo-Addo tot dusver 51,3 procent van de stemmen heeft gekregen, en Mahama 47,3. Wie in de eerste ronde meer dan de helft van de stemmen krijgt, mag zich president noemen.
Naast de president werd ook gestemd voor het parlement in het West-Afrikaanse land. De Nieuwe Patriottische Partij (NPP) van Akufo-Addo is daarin naar verwachting de overwinnaar.
Bij verkiezingsgerelateerd geweld zijn volgens de politie vijf doden en zeventien gewonden gevallen. Dat werpt een schaduw over de verkiezingen in het land dat wordt geprezen om zijn stabiele democratie. Volgens de waarnemersmissie van de EU konden de Ghanezen vrij hun stem uitbrengen.
Meer uit Buitenland
MIAMI/KYIV/MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense delegatie die in Florida over het beëindigen van de oorlog spreekt, heeft drie dagen lang "productieve en constructieve gesprekken" gevoerd met Amerikaanse en Europese partners. Dit zei de speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, die een sleutelrol speelt in de onderhandelingen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De verwijdering van bestanden uit de door justitie in de VS vrijgegeven online Epstein-archieven was op verzoek van vermeende slachtoffers van de zakenmagnaat en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dit heeft viceminister van Justitie Todd Blanche gezegd. Het gaat om foto's van mensen die bij justitie nog niet bekend waren als mogelijke slachtoffers. Nu dat wel zo is, vormen ze onderdeel van onderzoek en worden hun namen niet openbaar totdat dat is afgerond.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS hebben opnieuw een olietanker onderschept nabij Venezuela, zeggen bronnen tegen Bloomberg. De tanker Bella 1, een onder Panamese vlag varend schip dat op een Amerikaanse sanctielijst staat, was volgens een van de bronnen onderweg naar Venezuela om te laden.
5 uur geledenAL-MALHA (ANP/AFP) - Een droneaanval op een drukke markt in de Soedanese deelstaat Noord-Darfur heeft tien mensen het leven gekost, zeggen hulpverleners. Het is niet duidelijk wie er achter de aanval zit.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De gesprekken met de VS over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne zijn constructief, maar de signalen vanuit Rusland blijven negatief, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Hij verwijst naar de aanhoudende aanvallen langs de frontlinie en op de infrastructuur.
8 uur geledenAMESBURY (ANP) - Duizenden mensen trokken zondagochtend in alle vroegte naar Stonehenge om daar de zonsopgang te aanschouwen die de kortste dag van het jaar inluidt. Volgens de Britse omroep BBC waren er meer dan 8000 mensen aanwezig bij het wereldberoemde monument.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid om met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron te praten "als er wederzijdse politieke wil is". Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin volgens het Russische staatspersbureau RIA.
10 uur geleden