Tweede termijn lijkt president Ghana niet te kunnen ontgaan
ACCRA (ANP/DPA/AFP) - De huidige president van Ghana lijkt zich te kunnen opmaken voor een nieuwe termijn. Nana Akufo-Addo heeft na telling van de stemmen in 270 van de 275 kiesdistricten een flinke voorsprong op zijn rivaal John Mahama, die in 2012 al eens tot staatshoofd werd verkozen.
De circa 17 miljoen stemgerechtigde Ghanezen konden maandag hun stem uitbrengen. De kiesraad liet woensdag weten dat Akufo-Addo tot dusver 51,3 procent van de stemmen heeft gekregen, en Mahama 47,3. Wie in de eerste ronde meer dan de helft van de stemmen krijgt, mag zich president noemen.
Naast de president werd ook gestemd voor het parlement in het West-Afrikaanse land. De Nieuwe Patriottische Partij (NPP) van Akufo-Addo is daarin naar verwachting de overwinnaar.
Bij verkiezingsgerelateerd geweld zijn volgens de politie vijf doden en zeventien gewonden gevallen. Dat werpt een schaduw over de verkiezingen in het land dat wordt geprezen om zijn stabiele democratie. Volgens de waarnemersmissie van de EU konden de Ghanezen vrij hun stem uitbrengen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."
1 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat niet stemmen over een voorstel van de Senaat om de gedeeltelijke shutdown in het land te beëindigen. In plaats daarvan komt het met een eigen plan voor de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS).
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie, Kaja Kallas, heeft de Hongaarse minister Péter Szijjártó gebeld over de berichten dat hij informatie uit EU-vergaderingen zou hebben gelekt aan Rusland. Kallas heeft hem volgens een EU-functionaris gewezen op zijn geheimhoudingsplicht en op het belang van openhartige discussies tussen ministers, zonder dat er anderen meeluisteren.
2 uur geledenVAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio veroordeelt het Iraanse plan om tolheffing in te stellen voor de schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Hij zei na afloop van overleg met G7-ministers dat de landen die het meest getroffen worden door de heffing zullen moeten helpen om daar iets tegen te doen.
4 uur geleden