Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede storm van 2025 is een feit

Tweede storm van 2025 is een feit

HOUTEN (ANP) - Delen van Nederland hebben maandag te maken met de tweede officiële storm van het jaar. In IJmuiden waaide het tussen 14.00 uur en 15.00 uur met windkracht 9, meldt weerbureau Weeronline. In Hoek van Holland werden windstoten van 108 kilometer per uur gemeten. De Franse weerdienst heeft de storm de naam Floriane gegeven.

In het hele land komen windstoten voor van mogelijk 75 tot 100 kilometer per uur. Floriane is de derde officiële winterstorm en alweer de tweede storm van 2025.

In heel Nederland geldt maandag code geel vanwege zware windstoten. Het KNMI waarschuwt dat fietsers, vrachtwagens en auto's met aanhangers problemen kunnen ondervinden. Daarnaast zorgen afgebroken boomtakken mogelijk voor overlast. Naar verwachting neemt de wind aan het eind van de middag in kracht af.

Meer uit Binnenland

Welzijn Nederlandse kinderen het hoogst, maar met kanttekeningen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse kinderen staan wat welzijn betreft op de eerste plaats van een ranglijst die UNICEF heeft opgesteld. De kinderrechtenorganisatie van de Verenigde Naties vergeleek 43 landen met elkaar. Hoewel geen enkel land beter scoorde dan Nederland, plaatst UNICEF wel kritische kanttekeningen. Onder meer door de coronapandemie was op diverse punten een verslechtering te zien.

1 uur geleden
Claude door naar finale Eurovisie Songfestival

BASEL (ANP) - Claude is door naar de finale van het Eurovisie Songfestival in het Zwitserse Basel. De Nederlandse inzending wist met het lied C'est La Vie genoeg punten te krijgen van het internationale publiek om in de halve finale een plek bij de beste tien landen te bemachtigen. De finale van het songfestival is zaterdagavond.

4 uur geleden
Boete voor hotel dat niet genoeg kamers heeft tijdens NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - Het Holiday Inn hotel in Voorburg zou tijdens de NAVO-top 125 kamers beschikbaar hebben voor medewerkers van veiligheidsdiensten. Maar toen het pand waarin het hotel zit een andere eigenaar kreeg, veranderde de zaak. Dat komt het hotel op een boete te staan, oordeelde de rechter dinsdag.

5 uur geleden
Luid applaus voor Claude na songfestivaloptreden

BASEL (ANP) - Claude is dinsdag tijdens de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival in Basel getrakteerd op een luid applaus van het publiek. Fans in de zaal reageerden enthousiast nadat de Nederlander was uitgezongen. Ook in het perscentrum kon Claude rekenen op applaus.

5 uur geleden
Rekenkamer: twijfelachtig of kabinet doelen waterbesparing haalt

DEN HAAG (ANP) - Het is "twijfelachtig" of het kabinet zijn eigen doelen om drinkwater te besparen haalt. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een onderzoek naar de plannen op dit gebied. Maatregelen om minder drinkwater te gebruiken, komen traag op gang.

5 uur geleden
Zoektocht naar burgemeester Alphen uitgesteld om 'spanningen'

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De zoektocht naar een nieuwe burgemeester voor Alphen aan den Rijn is uitgesteld. Dat heeft de Zuid-Hollandse commissaris van de Koning Wouter Kolff dinsdag besloten vanwege "de opgelopen politiek-bestuurlijke spanningen in de gemeente en het delen van vertrouwelijke informatie met de media". Hij gaat na de gemeenteraadsverkiezingen van maart volgend jaar opnieuw in gesprek met de gemeenteraad om te kijken of de procedure kan worden opgestart.

6 uur geleden
Oud-werknemer (58) Defensie opgepakt op Schiphol om corruptie

SCHIPHOL (ANP) - Een oud-medewerker van het ministerie van Defensie is maandag opgepakt op Schiphol omdat hij verdacht wordt van ambtelijke corruptie, meldt het Openbaar Ministerie (OM) dinsdag. De 58-jarige Rotterdammer zou zich in 2023 mogelijk hebben laten omkopen rond de gunning van aankoopcontracten, toen hij nog werkte voor het ministerie.

6 uur geleden