Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede stad Australië gaat weken in lockdown

Tweede stad Australië gaat weken in lockdown

MELBOURNE (ANP) - Melbourne gaat in lockdown om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. De nieuwe beperkingen in de tweede stad van Australië blijven zes weken van kracht, maakte premier Daniel Andrews van de deelstaat Victoria bekend.

Inwoners mogen hun huis straks alleen verlaten als ze een geldige reden hebben, zoals boodschappen doen, werken of medische zorg zoeken. Ook moeten allerlei ondernemingen de deuren sluiten en mogen horecazaken alleen nog eten bezorgen of laten afhalen.

Grimmige mijlpaal

De lockdown wordt ook van kracht in het gebied Mitchell Shire in Victoria. De beperkingen gaan woensdagavond om een minuut voor middernacht in. De autoriteiten hadden ook al besloten de grens te sluiten tussen Victoria en het aangrenzende New South Wales.

"Ik snap dat zes weken misschien voelt als een eeuwigheid", zegt de premier, die hamerde op de noodzaak de uitbraak onder controle te krijgen. "Gisteren passeerden we een grimmige mijlpaal. Het grootste aantal nieuwe gevallen in een dag tijd. Vandaag zijn we daar overheen gegaan."

Gevangenisstraf

De honderden kilometers lange grens tussen Victoria en New South Wales sluit dinsdagavond rond middernacht (16.00 uur in Nederland). Er worden honderden politiemensen en militairen ingezet om te controleren of mensen zich aan de regels houden.

De autoriteiten waarschuwen dat mensen een boete of een maandenlange gevangenisstraf riskeren als ze stiekem de grens oversteken. Er kan mogelijk een uitzondering worden gemaakt voor inwoners van grensgebieden, maar dat systeem wordt nog uitgewerkt.

App geen succes

Ook ondernemers maken zich zorgen over de sluiting. "Ongeveer een kwart van mijn personeel woont in New South Wales", zegt de uitbater van een tankstation in Wodonga (Victoria). "Ik weet niet of ze nog kunnen komen."

Australië behoort niet tot de landen die het zwaarst zijn getroffen door de pandemie, maar de autoriteiten maken zich toch zorgen over het groeiende aantal besmettingen. Tot dusver is bij ongeveer 8800 mensen vastgesteld dat ze het virus hebben.

De Australische poging om de verspreiding met behulp van een app in kaart te brengen is geen succes. Hoewel het land de COVIDSafe al eind april lanceerde, lijkt de app nauwelijks iets toe te voegen. Ondanks 6 miljoen downloads in twee maanden heeft de app geen contacten van besmette mensen helpen opsporen, die nog niet door contactonderzoekers waren opgespoord, meldde The Sydney Morning Herald onlangs

Meer uit Buitenland

Eiffeltoren en Louvre wijzigen openingstijden vanwege hitte

PARIJS (ANP/AFP) - De openingstijden van de Eiffeltoren en het Louvre in Parijs zijn aangepast vanwege de hitte in de Franse hoofdstad. Daar geldt momenteel code rood, de hoogste weerswaarschuwing die in Frankrijk kan worden afgegeven.

1 uur geleden
Inwoners Teheran krijgen vrije dagen voor begrafenis Khamenei

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse autoriteiten hebben bepaald dat inwoners van Teheran drie dagen vrij krijgen voor de begrafenis van de omgekomen ayatollah Ali Khamenei. Hij was zo'n 37 jaar aan de macht in Iran toen hij eind februari werd gedood bij een Amerikaans-Israëlische aanval.

1 uur geleden
Taliban zeggen met EU te hebben gesproken over 'consulaire zaken'

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie van de Taliban heeft in Brussel gesproken met vertegenwoordigers van de Europese Commissie, melden meerdere media. In het gesprek zijn consulaire zaken besproken, zoals de mogelijke hervatting van consulaire diensten voor Afghanen in de EU, de aanwezigheid van consulaten en "de noodzaak van vertrouwensopbouwende maatregelen". Dat meldt persbureau Reuters op basis van een verklaring van een woordvoerder van het Afghaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

1 uur geleden
Dode in gedrang na WK-vertoning in Jordanië

AMMAN (ANP/DPA) - In Jordanië is een persoon overleden door verdrukking, nadat veel fans bijeen waren gekomen voor een vertoning van de WK-wedstrijd van het land tegen Algerije. Acht anderen raakten gewond.

3 uur geleden
Trump: Iran heeft wél ingestemd met inspecties atoomprogramma

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat Iran wel heeft ingestemd met inspecties van het atoomprogramma. Zijn vicepresident JD Vance verkondigde dat al eerder, maar Iran ontkende dat daar afspraken over gemaakt zijn.

3 uur geleden
VN-experts: aanvallen op kinderen in Gaza wijzen op genocide

GENÈVE (ANP/AFP) - Israël heeft bewust kinderen tot doelwit gemaakt en daarmee genocide, oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid gepleegd, zegt een commissie van VN-experts. Eerder concludeerden zij al dat Israël genocide pleegde in Gaza, maar nu voegen zij daar in een nieuw rapport aan toe dat het aanvallen van kinderen daar een indicator van is.

4 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische beschietingen

NABATIEH (ANP/RTR) - Bij Israëlische beschietingen in het zuiden van Libanon zijn twee mensen gedood, meldt de Libanese burgerbeschermingsdienst. Daardoor komen het bestand in Libanon en ook de besprekingen tussen Iran en de Verenigde Staten weer onder druk te staan.

5 uur geleden