Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede ritzege voor wielrenner Philipsen in Ronde van Spanje

Tweede ritzege voor wielrenner Philipsen in Ronde van Spanje

ALBACETE (ANP) - Wielrenner Jasper Philipsen heeft zijn tweede etappe gewonnen in de Ronde van Spanje. De Belgische renner van Alpecin-Fenix was na 184 kilometer de snelste in de massasprint van de vijfde etappe van Tarancón naar Albacete. Hij versloeg Fabio Jakobsen en de Italiaan Alberto Dainese.

Philipsen won zondag de tweede etappe in de sprint. Dat was zijn eerste zege in een grote ronde dit jaar na zes podiumplaatsen in de Tour de France.

De rode leiderstrui kwam in handen van de Fransman Kenny Elissonde, omdat Rein Taaramäe op ruime achterstand binnenkwam na een valpartij. Elissonde, die rijdt voor Trek-Segafredo, heeft 5 seconden voorsprong op de Sloveen Primoz Roglic.

Grote valpartij

Drie renners gingen vroeg in de aanval in de vijfde etappe en kregen een maximale voorsprong van zo'n 7 minuten. Met nog 30 kilometer te gaan hadden de Spanjaarden Oier Lazkano en Xabier Mikel Azparren hun landgenoot Pelayo Sanchez gelost en was de voorsprong van het tweetal teruggelopen tot 2 minuten. Met nog 14 kilometer te gaan werd ook de laatst overgebleven vluchter Lazkano ingerekend.

Op minder dan 12 kilometer van de streep was er een grote valpartij in het peloton, waarbij ook rodetruidrager Taaramaë betrokken was. Die kwam binnen op ruim twee minuten van Philipsen. Klassementsrenner Romain Bardet leek er het slechtste aan toe. De Fransman van Team DSM kon wel verder, maar kwam op ruim 12 minuten achterstand binnen.

Jakobsen

In de sprint raakte Jakobsen een beetje ingesloten. De sprinter van Deceuninck - Quick-Step kwam er nog wel uit, maar was te laat om nog voorbij te gaan aan Philipsen die goed was gelanceerd door de sprinttrein van Alpecin-Fenix.

Philipsen prees zijn team dat hem in de laatste 5 kilometer goed had geholpen. "We waren er allemaal in de laatste kilometers. We rijden nog niet zo lang samen, maar het is ongelofelijk wat de renners allemaal voor elkaar doen en dat we het zo kunnen afmaken." De Belg neemt de groene trui van het puntenklassement weer over van Jakobsen.

Meer uit Sport

Verstappen rijdt zesde tijd bij vrije training GP Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.

10 minuten geleden
Tennisser Zverev naar derde ronde masterstoernooi Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.

1 uur geleden
Motorcoureur Veijer maakt rentree bij vrije training in Indonesië

MANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.

3 uur geleden
Steenbergen verbetert eigen Europees record 100 meter wisselslag

TASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.

11 uur geleden
Schaatsster Rijpma-De Jong had graag WK baanwielrennen gereden

RIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

13 uur geleden
Schaatsster Kok gaat rivale Leerdam enorm missen dit seizoen

RIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.

13 uur geleden
De Boo denkt aan wereldrecord 500 meter ondanks krappe kalender

RIJSSEN (ANP) - Jenning de Boo wil graag een wereldrecord rijden op de 500 meter. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh vertelde tijdens de teampresentatie in Rijssen dat het wel heel moeilijk is met de krappe kalender van dit seizoen, maar dat hij ervoor wil gaan.

13 uur geleden