Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede ritzege Carapaz in Vuelta, leider Evenepoel verliest tijd

Tweede ritzege Carapaz in Vuelta, leider Evenepoel verliest tijd

SIERRA DE LA PANDERA (ANP) - Richard Carapaz heeft zijn tweede ritzege in drie dagen geboekt in de Ronde van Spanje. De wielrenner uit Ecuador was de sterkste in de veertiende etappe, een bergetappe over ruim 160 kilometer met de aankomst op de Sierra de la Pandera. Klassementsleider Remco Evenepoel verloor voor het eerst tijd op zijn concurrenten voor de eindzege, maar de Belg behield wel de rode trui.

Carapaz maakte deel uit van een kopgroep van tien renners die al vroeg in de etappe was ontstaan. De renner van Ineos Grenadiers, die vorig jaar in Japan olympisch goud pakte in de wegwedstrijd, won donderdag al de twaalfde etappe. Carapaz was toen ook de beste in een aankomst bergop. Wilco Kelderman eindigde in die rit als tweede.

Primoz Roglic, de afgelopen drie jaar winnaar van de Vuelta, opende zaterdag op zo'n 4 kilometer van de finish de aanval op Evenepoel. Daarvoor had zijn ploeggenoot Robert Gesink van Jumbo-Visma kilometerslang tempo gemaakt aan kop van het peloton. Evenepoel moest de Sloveen en ook Enric Mas, de nummer 3 van het klassement, laten gaan. De Belg reed in zijn eigen tempo naar boven en wist de schade beperkt te houden.

Uitslagen

Roglic eindigde op 8 seconden van Carapaz in gezelschap van de Colombiaan Miguel Ángel López als derde en haalde een kleine minuut af van zijn achterstand op de Belg in het klassement. Evenepoel kwam als achtste over de streep, vlak na Thymen Arensman (Team DSM) die op de zevende plaats de beste Nederlander was. Kelderman (Bora-hansgrohe) eindigde als tiende.

Roglic verkleinde zijn achterstand tot 1 minuut en 49 seconden. De Spanjaard Mas staat derde op 2.43 minuten van de 22-jarige kopman van Quick-Step - Alpha Vinyl, die in de eerste twee weken van de Vuelta ongenaakbaar was. Evenepoel reed echter nog nooit een ronde van drie weken uit en het is daarom de vraag of hij zijn vorm kan doortrekken. Vorig jaar stapte hij af tijdens de laatste week van de Giro.

Kelderman

Kelderman zakte in het klassement van de zesde naar de achtste plaats, met een achterstand van bijna 7 minuten op Evenepoel. Arensman klom naar de elfde plaats. De 22-jarige Gelderlander staat 9.14 minuten achter op de nummer 1 van het klassement.

De Vuelta duurt nog een week. Zondag staat weer een bergetappe met een aankomst bergop op het programma. De finish ligt op ruim 2500 meter hoogte op de Alto Hoya de la Mora in de Sierra Nevada.

Meer uit Sport

Schaatssters grijpen naast medailles op 3000 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.

2 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in Davis Cup van mondiale nummer 465

BENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.

3 uur geleden
Veldrijdster Van Alphen wint ternauwernood Superprestige

MIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.

3 uur geleden
Griekspoor treft Mpetshi Perricard op tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.

5 uur geleden
Schaatsster Conijn in tweede rit 3000 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.

5 uur geleden
Tennisser Den Ouden wint bij debuut in Davis Cup tegen India

BENGALURU (ANP) - Guy den Ouden heeft Nederland op een 1-0-voorsprong gezet in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India. De 23-jarige debutant versloeg in Bengaluru Sumit Nagal met 6-0 4-6 6-3.

5 uur geleden
Zwitserse skiër Von Allmen wint goud op de afdaling

BORMIO (ANP) - Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen goud gewonnen op de afdaling. De 24-jarige skiër uit Zwitserland was de snelste op de uitdagende Stelvio-piste in Bormio, met een gemiddeld hellingspercentage van 30,9 en een totaal hoogteverschil van 1010 meter.

7 uur geleden