Tweede ritzege Carapaz in Vuelta, leider Evenepoel verliest tijd
SIERRA DE LA PANDERA (ANP) - Richard Carapaz heeft zijn tweede ritzege in drie dagen geboekt in de Ronde van Spanje. De wielrenner uit Ecuador was de sterkste in de veertiende etappe, een bergetappe over ruim 160 kilometer met de aankomst op de Sierra de la Pandera. Klassementsleider Remco Evenepoel verloor voor het eerst tijd op zijn concurrenten voor de eindzege, maar de Belg behield wel de rode trui.
Carapaz maakte deel uit van een kopgroep van tien renners die al vroeg in de etappe was ontstaan. De renner van Ineos Grenadiers, die vorig jaar in Japan olympisch goud pakte in de wegwedstrijd, won donderdag al de twaalfde etappe. Carapaz was toen ook de beste in een aankomst bergop. Wilco Kelderman eindigde in die rit als tweede.
Primoz Roglic, de afgelopen drie jaar winnaar van de Vuelta, opende zaterdag op zo'n 4 kilometer van de finish de aanval op Evenepoel. Daarvoor had zijn ploeggenoot Robert Gesink van Jumbo-Visma kilometerslang tempo gemaakt aan kop van het peloton. Evenepoel moest de Sloveen en ook Enric Mas, de nummer 3 van het klassement, laten gaan. De Belg reed in zijn eigen tempo naar boven en wist de schade beperkt te houden.
Uitslagen
Roglic eindigde op 8 seconden van Carapaz in gezelschap van de Colombiaan Miguel Ángel López als derde en haalde een kleine minuut af van zijn achterstand op de Belg in het klassement. Evenepoel kwam als achtste over de streep, vlak na Thymen Arensman (Team DSM) die op de zevende plaats de beste Nederlander was. Kelderman (Bora-hansgrohe) eindigde als tiende.
Roglic verkleinde zijn achterstand tot 1 minuut en 49 seconden. De Spanjaard Mas staat derde op 2.43 minuten van de 22-jarige kopman van Quick-Step - Alpha Vinyl, die in de eerste twee weken van de Vuelta ongenaakbaar was. Evenepoel reed echter nog nooit een ronde van drie weken uit en het is daarom de vraag of hij zijn vorm kan doortrekken. Vorig jaar stapte hij af tijdens de laatste week van de Giro.
Kelderman
Kelderman zakte in het klassement van de zesde naar de achtste plaats, met een achterstand van bijna 7 minuten op Evenepoel. Arensman klom naar de elfde plaats. De 22-jarige Gelderlander staat 9.14 minuten achter op de nummer 1 van het klassement.
De Vuelta duurt nog een week. Zondag staat weer een bergetappe met een aankomst bergop op het programma. De finish ligt op ruim 2500 meter hoogte op de Alto Hoya de la Mora in de Sierra Nevada.
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen houdt vast aan zijn kritiek op de nieuwe regels in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen hekelde die vorige week in Bahrein door ze "niet Formule 1-waardig" te noemen. Verstappen stelde woensdag tijdens een nieuwe testweek in Bahrein dat de Formule 1 niet te veel op de Formule E moet gaan lijken. "Vergroot de batterij niet, schaf die juist af en concentreer je op een mooie motor", zei hij tegen een aantal media, waaronder het AD.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Mikaela Shiffrin (30) heeft de gouden medaille op de slalom gewonnen. De Amerikaanse alpineskiester won woensdag beide runs in Cortina d'Ampezzo. Het betekende de derde olympische gouden medaille voor Shiffrin in haar loopbaan. Ze hield de Zwitserse Camille Rast en de Zweedse Anna Swenn-Larsson ruim achter zich.
2 uur geledenJEBEL MOBRAH (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel is zijn leiderstrui kwijtgeraakt in de derde etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, kortweg UAE Tour. De tweevoudig olympisch kampioen van Red Bull-Bora-hansgrohe liep op de steile slotklim naar Jebel Mobrah veel tijdverlies op. De Italiaan Antonio Tiberi was de sterkste en neemt de leiding in het algemeen klassement over.
2 uur geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - Snowboarder Su Yiming heeft China de eerste gouden medaille van deze Olympische Winterspelen bezorgd. Su won op zijn 22e verjaardag het onderdeel slopestyle, nadat hij eerder deze maand zijn olympische titel op de big air van vier jaar geleden in eigen land was kwijtgeraakt. De Japanner Taiga Hasegawa werd in Livigno tweede, de Amerikaan Jake Canter veroverde het brons.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Femke Kok ziet zichzelf vrijdag op de olympische 1500 meter niet als topfavoriet, maar als outsider. "Dit wordt mijn eerste internationale 1500 meter. Dat klinkt eigenlijk best wel lullig, bedenk ik mij nu", vertelde ze lachend na haar training in het Milano Speed Skating Stadium.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
20 uur geleden