Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede ritzege Carapaz in Vuelta, leider Evenepoel verliest tijd

Tweede ritzege Carapaz in Vuelta, leider Evenepoel verliest tijd

SIERRA DE LA PANDERA (ANP) - Richard Carapaz heeft zijn tweede ritzege in drie dagen geboekt in de Ronde van Spanje. De wielrenner uit Ecuador was de sterkste in de veertiende etappe, een bergetappe over ruim 160 kilometer met de aankomst op de Sierra de la Pandera. Klassementsleider Remco Evenepoel verloor voor het eerst tijd op zijn concurrenten voor de eindzege, maar de Belg behield wel de rode trui.

Carapaz maakte deel uit van een kopgroep van tien renners die al vroeg in de etappe was ontstaan. De renner van Ineos Grenadiers, die vorig jaar in Japan olympisch goud pakte in de wegwedstrijd, won donderdag al de twaalfde etappe. Carapaz was toen ook de beste in een aankomst bergop. Wilco Kelderman eindigde in die rit als tweede.

Primoz Roglic, de afgelopen drie jaar winnaar van de Vuelta, opende zaterdag op zo'n 4 kilometer van de finish de aanval op Evenepoel. Daarvoor had zijn ploeggenoot Robert Gesink van Jumbo-Visma kilometerslang tempo gemaakt aan kop van het peloton. Evenepoel moest de Sloveen en ook Enric Mas, de nummer 3 van het klassement, laten gaan. De Belg reed in zijn eigen tempo naar boven en wist de schade beperkt te houden.

Uitslagen

Roglic eindigde op 8 seconden van Carapaz in gezelschap van de Colombiaan Miguel Ángel López als derde en haalde een kleine minuut af van zijn achterstand op de Belg in het klassement. Evenepoel kwam als achtste over de streep, vlak na Thymen Arensman (Team DSM) die op de zevende plaats de beste Nederlander was. Kelderman (Bora-hansgrohe) eindigde als tiende.

Roglic verkleinde zijn achterstand tot 1 minuut en 49 seconden. De Spanjaard Mas staat derde op 2.43 minuten van de 22-jarige kopman van Quick-Step - Alpha Vinyl, die in de eerste twee weken van de Vuelta ongenaakbaar was. Evenepoel reed echter nog nooit een ronde van drie weken uit en het is daarom de vraag of hij zijn vorm kan doortrekken. Vorig jaar stapte hij af tijdens de laatste week van de Giro.

Kelderman

Kelderman zakte in het klassement van de zesde naar de achtste plaats, met een achterstand van bijna 7 minuten op Evenepoel. Arensman klom naar de elfde plaats. De 22-jarige Gelderlander staat 9.14 minuten achter op de nummer 1 van het klassement.

De Vuelta duurt nog een week. Zondag staat weer een bergetappe met een aankomst bergop op het programma. De finish ligt op ruim 2500 meter hoogte op de Alto Hoya de la Mora in de Sierra Nevada.

Meer uit Sport

Teambaas: Cadillac heeft bewezen dat het Formule 1 aankan

SHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."

5 uur geleden
Paralympisch Comité Oekraïne klaagt over 'negatieve uitingen'

MILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).

7 uur geleden
Vingegaard grijpt de macht in Parijs-Nice, Van Dijke derde

UCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.

7 uur geleden
Klassementsleider Ayuso valt en verlaat Parijs-Nice

UCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.

8 uur geleden
Verstappen hoopt in Shanghai meer voorin mee te strijden

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.

13 uur geleden
Basketballer Adebayo noteert op een na hoogste score ooit in NBA

MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.

15 uur geleden
Jones wil bondscoach blijven en talentvolle honkballers helpen

MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.

20 uur geleden