Tweede repatriëringsvlucht vanuit Libanon geland in Eindhoven
DEN HAAG (ANP) - De tweede Nederlandse repatriëringsvlucht vanuit Libanon is rond 20.50 uur geland op de luchtmachtbasis in Eindhoven. Aan boord van het toestel waren 170 mensen, zo meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
Onder de inzittenden waren ruim honderd mensen die zich hadden aangemeld bij het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dat gaat dan om Nederlanders, mensen met een geldige verblijfsvergunning voor het koninkrijk of om mensen die de partner of kind zijn van een Nederlander. De andere passagiers zijn op verzoek van België, Frankrijk, Oostenrijk en Spanje teruggehaald. Zij worden opgevangen door personeel van de ambassade van hun eigen land en geholpen om naar huis te reizen.
In het vliegtuig zaten ook 35 Belgen, onder wie twee Belgische journalisten die eerder deze week gewond raakten in Libanon. VTM-journalist Robin Ramaekers en cameraman Stijn De Smet werden in Beiroet aangevallen door een groep woedende mannen. Daarbij werd De Smet twee keer in zijn been geschoten. Ramaekers kreeg klappen en liep breuken op in zijn gezicht. Over de aantallen passagiers uit andere landen is geen informatie.
In totaal zijn met de twee repatriëringsvluchten ruim 350 mensen naar Nederland gebracht. Wie nu nog weg wil, kan zich melden bij het ministerie. "Nederland blijft zich inspannen om Nederlanders te helpen bij vertrek, bijvoorbeeld met commerciële luchtvaartmaatschappijen of repatriëringsvluchten van partnerlanden", aldus Buitenlandse Zaken.
Bij het ministerie hadden zich de afgelopen dagen zo'n vijfhonderd mensen gemeld voor een repatriëringsvlucht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.
5 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.
6 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ook in Drenthe hebben mensen met schade aan hun woning door de gaswinning in Groningen vaker last van stress en minder vertrouwen in de overheid. "De impact van de gaswinningsproblematiek stopt niet bij de provinciegrens van Groningen", stelt onderzoeksinstituut Nivel, dat samen met de Rijksuniversiteit Groningen onderzoek doet.
7 uur geleden