Tweede repatriëringsvlucht vanuit Libanon geland in Eindhoven
DEN HAAG (ANP) - De tweede Nederlandse repatriëringsvlucht vanuit Libanon is rond 20.50 uur geland op de luchtmachtbasis in Eindhoven. Aan boord van het toestel waren 170 mensen, zo meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
Onder de inzittenden waren ruim honderd mensen die zich hadden aangemeld bij het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dat gaat dan om Nederlanders, mensen met een geldige verblijfsvergunning voor het koninkrijk of om mensen die de partner of kind zijn van een Nederlander. De andere passagiers zijn op verzoek van België, Frankrijk, Oostenrijk en Spanje teruggehaald. Zij worden opgevangen door personeel van de ambassade van hun eigen land en geholpen om naar huis te reizen.
In het vliegtuig zaten ook 35 Belgen, onder wie twee Belgische journalisten die eerder deze week gewond raakten in Libanon. VTM-journalist Robin Ramaekers en cameraman Stijn De Smet werden in Beiroet aangevallen door een groep woedende mannen. Daarbij werd De Smet twee keer in zijn been geschoten. Ramaekers kreeg klappen en liep breuken op in zijn gezicht. Over de aantallen passagiers uit andere landen is geen informatie.
In totaal zijn met de twee repatriëringsvluchten ruim 350 mensen naar Nederland gebracht. Wie nu nog weg wil, kan zich melden bij het ministerie. "Nederland blijft zich inspannen om Nederlanders te helpen bij vertrek, bijvoorbeeld met commerciële luchtvaartmaatschappijen of repatriëringsvluchten van partnerlanden", aldus Buitenlandse Zaken.
Bij het ministerie hadden zich de afgelopen dagen zo'n vijfhonderd mensen gemeld voor een repatriëringsvlucht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.
13 uur geleden