Tweede repatriëringsvlucht vanuit Libanon geland in Eindhoven
DEN HAAG (ANP) - De tweede Nederlandse repatriëringsvlucht vanuit Libanon is rond 20.50 uur geland op de luchtmachtbasis in Eindhoven. Aan boord van het toestel waren 170 mensen, zo meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
Onder de inzittenden waren ruim honderd mensen die zich hadden aangemeld bij het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dat gaat dan om Nederlanders, mensen met een geldige verblijfsvergunning voor het koninkrijk of om mensen die de partner of kind zijn van een Nederlander. De andere passagiers zijn op verzoek van België, Frankrijk, Oostenrijk en Spanje teruggehaald. Zij worden opgevangen door personeel van de ambassade van hun eigen land en geholpen om naar huis te reizen.
In het vliegtuig zaten ook 35 Belgen, onder wie twee Belgische journalisten die eerder deze week gewond raakten in Libanon. VTM-journalist Robin Ramaekers en cameraman Stijn De Smet werden in Beiroet aangevallen door een groep woedende mannen. Daarbij werd De Smet twee keer in zijn been geschoten. Ramaekers kreeg klappen en liep breuken op in zijn gezicht. Over de aantallen passagiers uit andere landen is geen informatie.
In totaal zijn met de twee repatriëringsvluchten ruim 350 mensen naar Nederland gebracht. Wie nu nog weg wil, kan zich melden bij het ministerie. "Nederland blijft zich inspannen om Nederlanders te helpen bij vertrek, bijvoorbeeld met commerciële luchtvaartmaatschappijen of repatriëringsvluchten van partnerlanden", aldus Buitenlandse Zaken.
Bij het ministerie hadden zich de afgelopen dagen zo'n vijfhonderd mensen gemeld voor een repatriëringsvlucht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Saudi-Arabië aangescherpt naar oranje. Iran heeft het land meermaals bestookt met raketten en drones, nadat het zelf werd aangevallen door de Verenigde Staten en Israël.
23 minuten geledenDOHA (ANP) - De Nederlandse ambassades in Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben Nederlanders opgeroepen om binnen te blijven en de aanwijzingen van de lokale autoriteiten op te volgen. Iran bestookt de landen met raketten en drones, nadat de Verenigde Staten en Israël de aanval openden.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij Nederlandse alarmcentrales zijn sinds afgelopen weekend honderden meldingen binnengekomen naar aanleiding van de onrust in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om meldingen van Nederlanders die zijn gestrand in het gebied.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 66-jarige invalkracht op een kinderdagverblijf in Amsterdam wordt ervan verdacht twee kinderen onzedelijk te hebben betast. Daarnaast vervolgt het Openbaar Ministerie de verdachte uit Almere voor het maken van kinderporno waarbij nog twee andere kinderen betrokken zijn.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het gasverbruik op treinstations is de afgelopen vijf jaar met 60 procent afgenomen, meldt ProRail. Dat komt onder meer doordat de spoorbeheerder de verwarming in hallen, wachtruimtes en toiletten alleen nog aanzet als dat noodzakelijk is. Voorheen werden die ruimtes standaard verwarmd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het plan om rechters te verbieden taakstraffen op te leggen bij geweld tegen hulpverleners, krijgt stevige kritiek van de Raad van State. Pas dit voorstel aan of dien het niet in, luidt de boodschap van de belangrijkste kabinetsadviseur aan het kabinet. Die vindt dat de bewegingsvrijheid van rechters en officieren van justitie te veel wordt ingeperkt door dit wetsvoorstel.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Rijksmuseum heeft een nieuwe Rembrandt ontdekt. Het is het schilderij Het visioen van Zacharias in de tempel, uit 1633. Twee jaar diepgaand onderzoek heeft aangetoond dat het echt door Rembrandt is geschilderd, meldt het museum maandag.
3 uur geleden