Tweede regionale tropennacht en lokaal wateroverlast
HOUTEN (ANP) - Dinsdag kwam de temperatuur op meerdere plaatsen in Nederland niet onder de 20 graden, meldt Weeronline. Daarmee is de tweede regionale tropennacht van het jaar een feit. Felle buien leverden dinsdagavond bovendien lokaal wateroverlast op.
In Eindhoven, Maastricht, Lelystad en het Gelderse Hupsel zakte het kwik dinsdag niet onder de 20 graden. Daarmee was het wederom een regionale tropennacht. Een dag eerder was dat ook het geval in Vlissingen. Van een officiële tropennacht, waarop het ook in De Bilt 20 graden of meer blijft, was geen sprake. Voorlopig blijft het bij deze twee tropennachten omdat de minimumtemperatuur overal onder de 20 graden blijft.
Dinsdagavond gold in diverse oostelijke provincies code oranje om hagel- en onweersbuien. Weeronline laat weten dat er in het oosten plaatselijk 20 tot 30 millimeter is gevallen. Bij felle buien in het oosten van Zuid-Holland, het westen van Gelderland en het westen van Utrecht viel op meerdere plekken 20 tot 40 millimeter. "Lokaal was sprake van wateroverlast door de vele regen in korte tijd en ook kwamen zeer plaatselijk zware windstoten en vrij grote hagel voor", aldus het weerbureau.
In Breda zorgde de regenval dinsdagavond voor ondergelopen straten en botsten automobilisten onder meer op putdeksels die ronddreven in het hoge water. Ook in Groningen veroorzaakte de regen ondergelopen wegen en raakte een automobilist van de weg. In Limburg vielen hagelstenen van 1 tot 2 centimeter.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - Een rechter van de rechtbank Noord-Holland die op persoonlijke titel meer dan 4000 Woo-verzoeken deed bij gemeenten in het hele land, behandelt tot nader order geen zaken. Dat meldt de rechtbank Noord-Holland woensdagavond in een verklaring.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft woensdagavond opgetreden bij een azc-protest in Loosdrecht. Het is voor de derde avond op rij dat in de Noord-Hollandse plaats de politie ingrijpt tegen demonstranten die tegen de komst van asielzoekers zijn. Er zijn zeker twee mensen aangehouden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Syrische asielzoekers moeten mogelijk terugkeren naar een veilig gedeelte van hun thuisland in plaats van dat zij een verblijfsvergunning in Nederland krijgen, schrijft asielminister Bart van den Brink (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Per individueel geval gaat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) onderzoeken of dat kan.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt opnieuw gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvanglocatie voor asielzoekers. Aan het begin van de avond hebben een paar honderd mensen zich verzameld bij het gemeentehuis. Uit een speaker klinkt een anti-azc-lied en af en toe is er geknal van vuurwerk te horen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-minister Eelco Heinen (Financiën) staat in principe open voor het belasten van overwinsten bij bedrijven die profiteren van de oorlogen in het Midden-Oosten, zoals oliebedrijven. Maar nu wil hij daar nog niet aan: eerst moet er nog een aantal stappen voor worden doorlopen.
4 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De rechter heeft woensdag vastgesteld dat het maatschappelijk belang om humanitaire opvang voor asielzoekers te regelen zwaarder weegt dan het belang van omwonenden om inspraak te hebben in die beslissing. Dat is de conclusie nadat dertien omwonenden en ondernemers de tijdelijke opvang van 110 asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht probeerden te voorkomen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag dertig jaar cel geëist tegen Rafik A. voor foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting in zijn vaderland Syrië in 2013 en 2014. "Het is niet te bevatten wat voor impact deze gruwelijkheden op de slachtoffers hebben", zei de officier van justitie.
5 uur geleden