Tweede regionale tropennacht en lokaal wateroverlast
HOUTEN (ANP) - Dinsdag kwam de temperatuur op meerdere plaatsen in Nederland niet onder de 20 graden, meldt Weeronline. Daarmee is de tweede regionale tropennacht van het jaar een feit. Felle buien leverden dinsdagavond bovendien lokaal wateroverlast op.
In Eindhoven, Maastricht, Lelystad en het Gelderse Hupsel zakte het kwik dinsdag niet onder de 20 graden. Daarmee was het wederom een regionale tropennacht. Een dag eerder was dat ook het geval in Vlissingen. Van een officiƫle tropennacht, waarop het ook in De Bilt 20 graden of meer blijft, was geen sprake. Voorlopig blijft het bij deze twee tropennachten omdat de minimumtemperatuur overal onder de 20 graden blijft.
Dinsdagavond gold in diverse oostelijke provincies code oranje om hagel- en onweersbuien. Weeronline laat weten dat er in het oosten plaatselijk 20 tot 30 millimeter is gevallen. Bij felle buien in het oosten van Zuid-Holland, het westen van Gelderland en het westen van Utrecht viel op meerdere plekken 20 tot 40 millimeter. "Lokaal was sprake van wateroverlast door de vele regen in korte tijd en ook kwamen zeer plaatselijk zware windstoten en vrij grote hagel voor", aldus het weerbureau.
In Breda zorgde de regenval dinsdagavond voor ondergelopen straten en botsten automobilisten onder meer op putdeksels die ronddreven in het hoge water. Ook in Groningen veroorzaakte de regen ondergelopen wegen en raakte een automobilist van de weg. In Limburg vielen hagelstenen van 1 tot 2 centimeter.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - De KLM-vlucht met gestrande Nederlandse reizigers vanuit Oman is "heel goed gegaan", zegt Eimerd Bult, hoofd vliegdienst van de luchtvaartmaatschappij. Het toestel landde woensdagochtend met vertraging op Schiphol. Volgens Bult was het een uitdaging om Muscat op tijd te verlaten. KLM vliegt normaal gesproken niet op het land, waardoor alles met de hand moest worden gedaan.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam haalde vorig jaar opnieuw het doel voor de bouw van nieuwe huizen niet. In 2025 werd begonnen met de bouw van 6053 woningen en 660 tijdelijke woningen in de hoofdstad, terwijl de gemeente eigenlijk streeft naar 7500 huizen per jaar.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is woensdagochtend om 08.00 uur geland op Schiphol. Het toestel KL9896 vertrok even na middernacht uit Oman. Door de oorlog in Iran wordt er momenteel amper gevlogen naar de regio en zitten veel Nederlanders vast.
2 uur geledenMUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriƫren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.
20 uur geleden