Tweede regionale tropennacht en lokaal wateroverlast
HOUTEN (ANP) - Dinsdag kwam de temperatuur op meerdere plaatsen in Nederland niet onder de 20 graden, meldt Weeronline. Daarmee is de tweede regionale tropennacht van het jaar een feit. Felle buien leverden dinsdagavond bovendien lokaal wateroverlast op.
In Eindhoven, Maastricht, Lelystad en het Gelderse Hupsel zakte het kwik dinsdag niet onder de 20 graden. Daarmee was het wederom een regionale tropennacht. Een dag eerder was dat ook het geval in Vlissingen. Van een officiële tropennacht, waarop het ook in De Bilt 20 graden of meer blijft, was geen sprake. Voorlopig blijft het bij deze twee tropennachten omdat de minimumtemperatuur overal onder de 20 graden blijft.
Dinsdagavond gold in diverse oostelijke provincies code oranje om hagel- en onweersbuien. Weeronline laat weten dat er in het oosten plaatselijk 20 tot 30 millimeter is gevallen. Bij felle buien in het oosten van Zuid-Holland, het westen van Gelderland en het westen van Utrecht viel op meerdere plekken 20 tot 40 millimeter. "Lokaal was sprake van wateroverlast door de vele regen in korte tijd en ook kwamen zeer plaatselijk zware windstoten en vrij grote hagel voor", aldus het weerbureau.
In Breda zorgde de regenval dinsdagavond voor ondergelopen straten en botsten automobilisten onder meer op putdeksels die ronddreven in het hoge water. Ook in Groningen veroorzaakte de regen ondergelopen wegen en raakte een automobilist van de weg. In Limburg vielen hagelstenen van 1 tot 2 centimeter.
Meer uit Binnenland
WARFFUM (ANP) - In de nacht van zondag op maandag brachten 92 mensen de nacht door in de opvang in Warffum, die is ingericht voor asielzoekers voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Drie mensen kozen ervoor om voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel te slapen, laat het Rode Kruis weten.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.
5 uur geledenOSSENDRECHT (ANP) - Bij een aanrijding op de A4 vlakbij de grens met België is een persoon overleden. Dat meldt de politie Zeeland-West-Brabant op X. De snelweg is tussen knooppunt De Markiezaat en Zandvliet in België gedeeltelijk afgesloten. Het viaduct over de A4 in Ossendrecht is ook dicht.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).
16 uur geleden