Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede regionale tropennacht en lokaal wateroverlast

Tweede regionale tropennacht en lokaal wateroverlast

HOUTEN (ANP) - Dinsdag kwam de temperatuur op meerdere plaatsen in Nederland niet onder de 20 graden, meldt Weeronline. Daarmee is de tweede regionale tropennacht van het jaar een feit. Felle buien leverden dinsdagavond bovendien lokaal wateroverlast op.

In Eindhoven, Maastricht, Lelystad en het Gelderse Hupsel zakte het kwik dinsdag niet onder de 20 graden. Daarmee was het wederom een regionale tropennacht. Een dag eerder was dat ook het geval in Vlissingen. Van een officiële tropennacht, waarop het ook in De Bilt 20 graden of meer blijft, was geen sprake. Voorlopig blijft het bij deze twee tropennachten omdat de minimumtemperatuur overal onder de 20 graden blijft.

Dinsdagavond gold in diverse oostelijke provincies code oranje om hagel- en onweersbuien. Weeronline laat weten dat er in het oosten plaatselijk 20 tot 30 millimeter is gevallen. Bij felle buien in het oosten van Zuid-Holland, het westen van Gelderland en het westen van Utrecht viel op meerdere plekken 20 tot 40 millimeter. "Lokaal was sprake van wateroverlast door de vele regen in korte tijd en ook kwamen zeer plaatselijk zware windstoten en vrij grote hagel voor", aldus het weerbureau.

In Breda zorgde de regenval dinsdagavond voor ondergelopen straten en botsten automobilisten onder meer op putdeksels die ronddreven in het hoge water. Ook in Groningen veroorzaakte de regen ondergelopen wegen en raakte een automobilist van de weg. In Limburg vielen hagelstenen van 1 tot 2 centimeter.

Meer uit Binnenland

Defensie wil ruim 1000 mensen aannemen voor drone-eenheden

DEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

22 minuten geleden
Politie vindt ruim 3 ton cocaïne, acht aanhoudingen

KLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.

1 uur geleden
Duizenden komen aan op Museumplein na mars tegen racisme

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.

19 uur geleden
Sarah Janneh genomineerd voor Annie M.G. Schmidtprijs

HILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

23 uur geleden
Burgemeester Marcouch: regering moet excuses maken aan Molukkers

ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zaterdagochtend in Arnhem de Nederlandse regering opgeroepen om excuses te maken aan Molukkers in Nederland voor de wijze waarop zij zijn behandeld vanaf 1951. In dat jaar kwamen duizenden mensen naar Nederland na een dienstbevel van de regering. Nederland haalde hen na de Indonesische onafhankelijkheid in 1949 hierheen, in afwachting van de vestiging van een eigen onafhankelijke republiek op het eiland Ambon. Die staat is er tot op heden niet gekomen.

23 uur geleden
Politie zoekt nog naar vluchtauto schietpartij Schoonhoven

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie is nog altijd op zoek naar de auto waarin vermoedelijk de schutter is gevlucht na het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker. Dat laat een politiewoordvoerster weten. Of er al tips zijn binnengekomen over de Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik, kan ze in het belang van het onderzoek niet delen.

1 dag geleden
RCC: Boomerangkaart anti-abortusclub in strijd met reclamecode

AMSTERDAM (ANP) - De anti-abortusorganisatie Schreeuw om Leven heeft op een misleidende manier reclame gemaakt voor hulp aan onbedoeld zwangere vrouwen. Op de gratis Boomerangkaart, waar de hulp werd aangeboden, ontbreekt de naam en visie van de adverteerder. Hierdoor is de kaart volgens de Reclame Code Commissie (RCC) in strijd met de Nederlandse Reclame Code. Dat blijkt uit een uitspraak van de commissie van begin maart.

1 dag geleden