Tweede record zwemmer Kamminga in Antwerpen
ANTWERPEN (ANP) - Zwemmer Arno Kamminga heeft bij de Diamond Race in Antwerpen ook zijn Nederlands record op de 200 meter schoolslag aangescherpt. De 24-jarige Katwijker tikte in de series aan in 2.07,54, ruim vier tienden sneller dan enkele maanden geleden in Boedapest (2.07,96).
Kamminga scherpte een dag eerder in Antwerpen al zijn nationale record op de 100 school aan, tot twee keer toe zelfs. In de series klokte hij 58,52, in de finale ging het met 58,43 nog iets sneller. "Bizar dit. Echt bizar. De wedstrijd was bedoeld als trainingsprikkel", aldus de zwemmer die eind vorig jaar bij de EK kortebaan in Glasgow goud pakte op de 100 en 200 meter. "Dat het zo goed zou gaan, had ik niet verwacht. We zijn op de goede weg en op de goede manier bezig."
Kamminga heeft zowel op de lange- als kortebaan alle Nederlandse records op de schoolslagnummers op zijn naam staan.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
16 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
16 uur geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
21 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
23 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
1 dag geleden