Tweede procesdag tramaanslag Utrecht in teken slachtoffers
UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht begint dinsdag aan de tweede dag van het proces tegen Gökmen T. De 38-jarige Utrechter heeft bekend op 18 maart vorig jaar in en bij een tram op het 24 Oktoberplein in zijn woonplaats het vuur te hebben geopend op medepassagiers en omstanders. Vier mensen kwamen om en er vielen meerdere gewonden.
De tweede procesdag staat geheel in het teken van de slachtoffers en nabestaanden, die van de rechtbank tijd en ruimte krijgen voor hun persoonlijke verklaringen. Hun raadslieden krijgen de gelegenheid ingediende schadeclaims toe te lichten.
De eerste dag van de strafzaak maandag verliep rumoerig. T. werd tijdelijk uit de rechtszaal verwijderd, nadat hij zijn eigen raadsman had bespuugd. De advocaat is hem in december door de rechtbank toegewezen nadat T. had aangegeven zich in de rechtszaal niet te laten bijstaan en zijn eigen verdediging te willen voeren. Dat weigerde de rechtbank echter.
T., die maandag geboeid was, werd na een korte onderbreking opnieuw de rechtszaal binnengevoerd. Dat gebeurde mede op aandringen van de slachtoffers en nabestaanden, die wilden dat hij aanhoorde welk verdriet hij hen heeft aangedaan. Ook dinsdag moet T. aanwezig zijn in de rechtszaal.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J., die vastzit voor het bezit van kinderporno, wordt door het Openbaar Ministerie ook beschuldigd van ontucht. Hij wordt ervan verdacht dat hij tussen 2005 en 2016 een jonge man zou hebben gedwongen tot ontucht. Het slachtoffer was veel jonger.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De man die donderdagmiddag in zijn rolstoel bij een ongeluk op een treinstation overleed, werd door een aanzuigende werking van een passerende trein richting het spoor getrokken. De politie bevestigt berichtgeving hierover door Het Parool.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Twee mannen zijn gearresteerd omdat ze Rusland zouden hebben geholpen met het uitvoeren van cyberaanvallen en het verspreiden van desinformatie. Daarmee hebben ze Europese sancties tegen Rusland omzeild, denkt de fiscale recherche FIOD. Datacentra bij Schiphol en in Dronten zijn doorzocht. Daarbij zijn meer dan achthonderd servers in beslag genomen.
56 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich zorgen over het welzijn van de asielzoekers die buiten bij het aanmeldcentrum in Ter Apel wachten. De komende dagen loopt de temperatuur op tot boven de 25 graden. Op het terrein voor de opvanglocatie is nauwelijks schaduw.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft nog geen oplossing voor het geval er ook vrijdagavond niet voor alle asielzoekers bij het aanmeldcentrum in Ter Apel plek is. Daarover is momenteel nog niets afgesproken, laat een woordvoerder weten. Pas aan het einde van de dag wordt duidelijk voor hoeveel mensen er eventueel elders opvang geregeld moet worden.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Een groep asielzoekers is vrijdagochtend weer aangekomen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel nadat zij de nacht hadden doorgebracht in een sporthal in Gieten. Het gaat volgens het Rode Kruis om zo'n honderd mensen.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De noodverordening en het veiligheidsrisicogebied in Loosdrecht worden niet verlengd. Dat meldt de gemeente Wijdemeren. De maatregelen golden nadat relschoppers op 12 mei brand stichtten tijdens een demonstratie tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers.
10 uur geleden