Tweede procesdag tramaanslag Utrecht in teken slachtoffers
UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht begint dinsdag aan de tweede dag van het proces tegen Gökmen T. De 38-jarige Utrechter heeft bekend op 18 maart vorig jaar in en bij een tram op het 24 Oktoberplein in zijn woonplaats het vuur te hebben geopend op medepassagiers en omstanders. Vier mensen kwamen om en er vielen meerdere gewonden.
De tweede procesdag staat geheel in het teken van de slachtoffers en nabestaanden, die van de rechtbank tijd en ruimte krijgen voor hun persoonlijke verklaringen. Hun raadslieden krijgen de gelegenheid ingediende schadeclaims toe te lichten.
De eerste dag van de strafzaak maandag verliep rumoerig. T. werd tijdelijk uit de rechtszaal verwijderd, nadat hij zijn eigen raadsman had bespuugd. De advocaat is hem in december door de rechtbank toegewezen nadat T. had aangegeven zich in de rechtszaal niet te laten bijstaan en zijn eigen verdediging te willen voeren. Dat weigerde de rechtbank echter.
T., die maandag geboeid was, werd na een korte onderbreking opnieuw de rechtszaal binnengevoerd. Dat gebeurde mede op aandringen van de slachtoffers en nabestaanden, die wilden dat hij aanhoorde welk verdriet hij hen heeft aangedaan. Ook dinsdag moet T. aanwezig zijn in de rechtszaal.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.
9 minuten geledenDE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen (CDA) heeft Defensie gevraagd om te helpen Nederlanders terug te halen die in het Midden-Oosten zijn gestrand. Dat zei hij in Café Kockelmann.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de gevangenissen ontstaat dit jaar een tekort van 265 cellen als er niet wordt ingegrepen, verwacht staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie). Door allerlei noodmaatregelen is er op dit moment geen cellentekort, hoewel de gevangenissen overvol zijn. In een Kamerbrief kondigt de D66'er aan dat ze dit najaar "aanvullende maatregelen" wil nemen om dit te voorkomen. Ze schrijft nog niet welke.
12 uur geleden