Tweede procesdag tramaanslag Utrecht in teken slachtoffers
UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht begint dinsdag aan de tweede dag van het proces tegen Gökmen T. De 38-jarige Utrechter heeft bekend op 18 maart vorig jaar in en bij een tram op het 24 Oktoberplein in zijn woonplaats het vuur te hebben geopend op medepassagiers en omstanders. Vier mensen kwamen om en er vielen meerdere gewonden.
De tweede procesdag staat geheel in het teken van de slachtoffers en nabestaanden, die van de rechtbank tijd en ruimte krijgen voor hun persoonlijke verklaringen. Hun raadslieden krijgen de gelegenheid ingediende schadeclaims toe te lichten.
De eerste dag van de strafzaak maandag verliep rumoerig. T. werd tijdelijk uit de rechtszaal verwijderd, nadat hij zijn eigen raadsman had bespuugd. De advocaat is hem in december door de rechtbank toegewezen nadat T. had aangegeven zich in de rechtszaal niet te laten bijstaan en zijn eigen verdediging te willen voeren. Dat weigerde de rechtbank echter.
T., die maandag geboeid was, werd na een korte onderbreking opnieuw de rechtszaal binnengevoerd. Dat gebeurde mede op aandringen van de slachtoffers en nabestaanden, die wilden dat hij aanhoorde welk verdriet hij hen heeft aangedaan. Ook dinsdag moet T. aanwezig zijn in de rechtszaal.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
24 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
1 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
1 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
1 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
3 uur geledenWINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.
4 uur geleden