Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede Pfizer-boosterprik beschermt ouderen, maar niet lang

Tweede Pfizer-boosterprik beschermt ouderen, maar niet lang

TEL AVIV (ANP/RTR) - Een tweede boosterprik van het Pfizer/BioNTech-vaccin verlaagt het aantal Covid-19-besmettingen onder mensen van 60 jaar en ouder, maar de bescherming tegen infectie lijkt van korte duur, blijkt na een grootschalig Israëlisch onderzoek.

De bescherming van de tweede booster tegen infectie neemt al na vier weken af, toonden de Israëlische onderzoekers aan. De bescherming tegen ernstige ziekte was daarentegen zes weken na de prik niet afgenomen. De onderzoekers konden gebruikmaken van gegevens uit de database van het Israëlische ministerie van Volksgezondheid over 1,3 miljoen mensen. De bevindingen zijn gepubliceerd in de New England Journal of Medicine.

Een ander onderzoek uit Israël toonde vorige maand aan dat senioren die een tweede boosterprik van het Pfizer/BioNTech-vaccin kregen een 78 procent lager sterftecijfer hadden dan degenen die er slechts één kregen.

Een week geleden keurden de gezondheidsautoriteiten in de VS een tweede boosterprik goed voor mensen van 50 jaar en ouder. De Europese ministers van Volksgezondheid hebben er ook bij lidstaten op aangedrongen om een ​​tweede boosterprik voor 60-plussers te steunen. In Azië is Zuid-Korea in februari begonnen met het uitdelen van tweede boosterprikken, terwijl Singapore zo'n injectie spoedig aan 80-plussers wil geven.

Meer uit Gezond

Farmaceutische industrie bezorgd over Amerikaanse importheffingen

DEN HAAG (ANP) - De farmaceutische industrie in Nederland heeft bezorgd gereageerd op de Amerikaanse importheffingen op geneesmiddelen. Daarmee wordt voor het eerst in dertig jaar getornd aan de internationale afspraak om, in het belang van patiënten, op geneesmiddelen geen invoertarieven te heffen.

3 dagen geleden
Europese gezondheidsdienst waarschuwt voor ziekmakende muggen

BRUSSEL (ANP) - Recorduitbraken van het westnijlvirus en het chikungunya-virus in Europa lijken het "nieuwe normaal" te worden, waarschuwt de Europese gezondheidsdienst ECDC woensdag. De langere, warmere zomers en mildere winters die worden veroorzaakt door klimaatverandering zijn gunstige omstandigheden voor de muggen die de virussen bij zich dragen.

4 dagen geleden
Voorlopig nog geen toename aantal gevallen mazelen

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal nieuwe gevallen van mazelen blijft laag. In bijna een maand tijd zijn elf besmettingen vastgesteld, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

1 week geleden
Ook gegevens van gedetineerden gestolen bij dataroof lab

DEN HAAG (ANP) - Bij de digitale inbraak in een laboratorium zijn ook de medische gegevens van gedetineerden gestolen. Vooralsnog gaat het om 253 mensen, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen van het ministerie van Justitie en Veiligheid.

1 week geleden
VS overweegt coronaprik voor jongste kinderen te stoppen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De toestemming voor Pfizer om zijn coronavaccin aan kinderen onder de vijf jaar te geven in de Verenigde Staten wordt mogelijk ingetrokken door de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA. Het middel wordt toegediend aan kinderen van zes maanden tot en met vier jaar.

1 week geleden
Datadiefstal laboratorium betreft vooral gegevens uit 2022-2025

RIJSWIJK (ANP) - Bij de digitale diefstal van data uit een laboratorium in Rijswijk zijn voor zover bekend grotendeels gegevens uit 2022-2025 buitgemaakt. "De exacte periode wordt momenteel onderzocht", laat een woordvoerder van het in de Zuid-Hollandse stad gevestigde Clinical Diagnostics weten.

1 week geleden
Beveiliger: datadiefstal lab treft ook andere zorginstellingen

UTRECHT (ANP) - De digitale inbraak bij een onderzoekslaboratorium in Rijswijk treft niet alleen vrouwen die hebben meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. "Helaas gaat dit datalek verder", meldt de organisatie Z-CERT, die de zorgsector helpt met digitale beveiliging.

1 week geleden