Tweede persoon overleden na steekpartij in Israël
HOLON (ANP/AFP/RTR) - Bij een steekpartij in Holon, net buiten Tel Aviv, is een tweede persoon om het leven gekomen, melden de autoriteiten. Het gaat om een oudere man. Eerder werd bekend dat een Palestijnse aanvaller een 70-jarige vrouw had doodgestoken. Nog twee anderen, beiden mannen, raakten gewond.
De politie schoot de aanvaller, die afkomstig was uit de Westelijke Jordaanoever, dood. "De terrorist werd snel onschadelijk gemaakt door een van onze agenten ter plaatse en zo werd voorkomen dat hij een nog ergere aanval kon uitvoeren", zei een politiewoordvoerder bij de Israëlische nieuwszender Channel 12.
De steekpartij speelde zich af op drie verschillende plekken in Holon, onder meer bij een park en een tankstation. "Dit was een complexe en moeilijke terroristische aanslag, waarbij de slachtoffers zich op drie verschillende plaatsen bevonden, ongeveer vijfhonderd meter van elkaar verwijderd", meldt de betrokken hulpdienst.
De spanning in Israël en omringende landen is te snijden na twee liquidaties eerder deze week. Dinsdag bracht Israël een hoge Hezbollahcommandant, Fuad Shukr, in Beiroet om het leven met een luchtaanval. In de daaropvolgende nacht kwam de politieke leider van Hamas, Ismail Haniyeh, om in Teheran. Iran en Hamas wijzen naar Israël als verantwoordelijke voor die moord.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) zegt de Amerikaanse terugtrekking uit een belangrijk klimaatverdrag van de Verenigde Naties te betreuren. "Het UNFCCC vormt de basis voor wereldwijde klimaatactie", benadrukt de Nederlander in een bericht op X.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat de Verenigde Staten Venezuela nog jaren zullen runnen. In een interview met The New York Times (NYT) liet hij in het midden hoelang precies. "Dat moet de tijd uitwijzen." Hij zei dat de VS ook voor langere tijd olie uit Venezuela gaan halen en toonde zich tevreden over de samenwerking met de huidige interim-regering.
12 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO-landen bespreken donderdag de dreigementen van de Verenigde Staten om desnoods gewapenderhand Groenland van Denemarken af te pakken. Hun ambassadeurs overleggen over de voor de NAVO existentiële kwestie op het hoofdkwartier in Brussel, zeggen ingewijden. Groenland stond niet op de agenda, maar de NAVO-landen zouden er niet omheen kunnen.
18 minuten geledenDNIPRO (ANP/RTR/AFP) - Russische aanvallen hebben in het zuidoosten van Oekraïne geleid tot grootschalige stroomuitval. Vicepremier Oleksi Koeleba meldt dat meer dan een miljoen consumenten zijn getroffen.
42 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR/AFP) - Australië laat een groot landelijk onderzoek instellen naar de aanslag bij Bondi Beach. Premier Anthony Albanese had zich daar eerder nog tegen verzet, maar noemt het nu toch de juiste onderzoeksvorm. Het land stelt een koninklijke commissie in en kiest daarmee voor het zwaarste instrument. Zo'n commissie kan bewijsmateriaal opvragen en mensen dagvaarden om te komen getuigen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - Boeren zijn met tractoren Parijs binnengetrokken om te protesteren tegen onder meer het Mercosur-handelsakkoord. Er ontstonden blokkades in de Franse hoofdstad en op snelwegen ernaartoe.
2 uur geledenADEN (ANP/AFP) - De leider van de Jemenitische separatistengroep STC is naar Abu Dhabi in de Verenigde Arabische Emiraten gevlucht, zo verklaart de door Saudi-Arabië geleide coalitie. "Betrouwbare informatie geeft aan dat Aidarous al-Zoubaidi en anderen midden in de nacht zijn gevlucht", aldus de coalitie. Al-Zoubaidi zou per boot en vervolgens per vliegtuig naar Abu Dhabi - met tussenstops in Somaliland en Somalië - zijn gegaan.
2 uur geleden