Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede persoon overleden na steekpartij in Israël

Tweede persoon overleden na steekpartij in Israël

HOLON (ANP/AFP/RTR) - Bij een steekpartij in Holon, net buiten Tel Aviv, is een tweede persoon om het leven gekomen, melden de autoriteiten. Het gaat om een oudere man. Eerder werd bekend dat een Palestijnse aanvaller een 70-jarige vrouw had doodgestoken. Nog twee anderen, beiden mannen, raakten gewond.

De politie schoot de aanvaller, die afkomstig was uit de Westelijke Jordaanoever, dood. "De terrorist werd snel onschadelijk gemaakt door een van onze agenten ter plaatse en zo werd voorkomen dat hij een nog ergere aanval kon uitvoeren", zei een politiewoordvoerder bij de Israëlische nieuwszender Channel 12.

De steekpartij speelde zich af op drie verschillende plekken in Holon, onder meer bij een park en een tankstation. "Dit was een complexe en moeilijke terroristische aanslag, waarbij de slachtoffers zich op drie verschillende plaatsen bevonden, ongeveer vijfhonderd meter van elkaar verwijderd", meldt de betrokken hulpdienst.

De spanning in Israël en omringende landen is te snijden na twee liquidaties eerder deze week. Dinsdag bracht Israël een hoge Hezbollahcommandant, Fuad Shukr, in Beiroet om het leven met een luchtaanval. In de daaropvolgende nacht kwam de politieke leider van Hamas, Ismail Haniyeh, om in Teheran. Iran en Hamas wijzen naar Israël als verantwoordelijke voor die moord.

Meer uit Buitenland

Trump: VS en Cuba onderhandelen over akkoord 'op hoogste niveau'

MAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.

2 uur geleden
Topgeneraals Israël en VS ontmoetten elkaar in Pentagon

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.

8 uur geleden
Oekraïne meldt ruim tien doden door inslag drone bij bus

DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.

11 uur geleden
Bij brand in Crans-Montana gewond geraakte Zwitser overleden

SION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.

13 uur geleden
Slowaakse veiligheidsadviseur stapt op over mails met Epstein

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.

13 uur geleden
Zelensky: komende week nieuwe onderhandelingen in Abu Dhabi

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.

16 uur geleden
Bijna 200 doden na geweld in Pakistaanse provincie Beloetsjistan

QUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.

16 uur geleden