Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede persoon overleden na steekpartij in Israël

Tweede persoon overleden na steekpartij in Israël

HOLON (ANP/AFP/RTR) - Bij een steekpartij in Holon, net buiten Tel Aviv, is een tweede persoon om het leven gekomen, melden de autoriteiten. Het gaat om een oudere man. Eerder werd bekend dat een Palestijnse aanvaller een 70-jarige vrouw had doodgestoken. Nog twee anderen, beiden mannen, raakten gewond.

De politie schoot de aanvaller, die afkomstig was uit de Westelijke Jordaanoever, dood. "De terrorist werd snel onschadelijk gemaakt door een van onze agenten ter plaatse en zo werd voorkomen dat hij een nog ergere aanval kon uitvoeren", zei een politiewoordvoerder bij de Israëlische nieuwszender Channel 12.

De steekpartij speelde zich af op drie verschillende plekken in Holon, onder meer bij een park en een tankstation. "Dit was een complexe en moeilijke terroristische aanslag, waarbij de slachtoffers zich op drie verschillende plaatsen bevonden, ongeveer vijfhonderd meter van elkaar verwijderd", meldt de betrokken hulpdienst.

De spanning in Israël en omringende landen is te snijden na twee liquidaties eerder deze week. Dinsdag bracht Israël een hoge Hezbollahcommandant, Fuad Shukr, in Beiroet om het leven met een luchtaanval. In de daaropvolgende nacht kwam de politieke leider van Hamas, Ismail Haniyeh, om in Teheran. Iran en Hamas wijzen naar Israël als verantwoordelijke voor die moord.

Meer uit Buitenland

Media: Justitie VS begint strafrechtelijk onderzoek naar Tim Walz

WASHINGTON/SAINT PAUL (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie begint een strafrechtelijk onderzoek naar de Democratische gouverneur van Minnesota Tim Walz. Dat melden ingewijden aan CBS News en The Washington Post. Ook de burgemeester van Minneapolis, Jacob Frey, wordt gedagvaard, aldus de ingewijden.

2 uur geleden
Sigrid Kaag lid van nieuwe ondersteunende raad voor Gaza

WASHINGTON/DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse oud-vicepremier en oud-VN-gezant Sigrid Kaag zit in een nieuw op te richten ondersteunende raad voor "vrede, stabiliteit en welvaart" in Gaza, meldt het Witte Huis vrijdagavond in een verklaring. Deze raad moet het Palestijnse overgangsbestuur en de door Trump voorgezeten vredesraad voor Gaza ondersteunen.

2 uur geleden
Rubio, Witkoff, Kushner en Blair in vredesraad voor Gaza

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de leden gekozen voor de internationale vredesraad die toezicht zal houden op het toekomstige overgangsbestuur in de Gazastrook. Het gaat onder meer om zijn minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, VS-gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Ook de Britse oud-premier Tony Blair zit in de raad, meldt het Witte Huis vrijdagavond.

2 uur geleden
Syrië erkent het Koerdisch als nationale taal

ALEPPO (ANP/AFP) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa heeft een decreet ondertekend waarmee hij het Koerdisch de status van een nationale taal geeft. Het lijkt te gaan om een gebaar van goede wil na gevechten in de afgelopen dagen.

4 uur geleden
Venezuela stelt dodental bij na Amerikaanse aanval

CARACAS (ANP/AFP) - Het aantal doden door de Amerikaanse aanval op Venezuela is bijgesteld naar 83. Het Venezolaanse ministerie van Defensie zegt dat 47 Venezolaanse militairen zijn omgekomen en niet 23, zoals eerder werd gemeld.

5 uur geleden
Trump dreigt met tarieven tegen land dat Groenlandplan afwijst

WASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.

9 uur geleden
Palestijns comité om Gaza te besturen voor het eerst bijeen

CAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.

11 uur geleden