Tweede persoon overleden na steekpartij in Israël
HOLON (ANP/AFP/RTR) - Bij een steekpartij in Holon, net buiten Tel Aviv, is een tweede persoon om het leven gekomen, melden de autoriteiten. Het gaat om een oudere man. Eerder werd bekend dat een Palestijnse aanvaller een 70-jarige vrouw had doodgestoken. Nog twee anderen, beiden mannen, raakten gewond.
De politie schoot de aanvaller, die afkomstig was uit de Westelijke Jordaanoever, dood. "De terrorist werd snel onschadelijk gemaakt door een van onze agenten ter plaatse en zo werd voorkomen dat hij een nog ergere aanval kon uitvoeren", zei een politiewoordvoerder bij de Israëlische nieuwszender Channel 12.
De steekpartij speelde zich af op drie verschillende plekken in Holon, onder meer bij een park en een tankstation. "Dit was een complexe en moeilijke terroristische aanslag, waarbij de slachtoffers zich op drie verschillende plaatsen bevonden, ongeveer vijfhonderd meter van elkaar verwijderd", meldt de betrokken hulpdienst.
De spanning in Israël en omringende landen is te snijden na twee liquidaties eerder deze week. Dinsdag bracht Israël een hoge Hezbollahcommandant, Fuad Shukr, in Beiroet om het leven met een luchtaanval. In de daaropvolgende nacht kwam de politieke leider van Hamas, Ismail Haniyeh, om in Teheran. Iran en Hamas wijzen naar Israël als verantwoordelijke voor die moord.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.
8 minuten geledenWISMAR (ANP/DPA/AFP) - Een nieuwe poging om de aan de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is volgens Duitse media begonnen. Het dier zit sinds begin deze maand vast bij het eilandje Poel in de Baai van Wismar en was eerder door de Duitse autoriteiten opgegeven.
1 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Het Franse verkrachtingsslachtoffer Gisèle Pelicot heeft in Middelburg de Four Freedoms Award (Freedom from Fear) uitgereikt gekregen. Die ontving de Française, die internationaal bekendheid verwierf door het openbare proces tegen haar verkrachters, van modeontwerper en vrouwenrechtenambassadeur Olcay Gulsen.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft benadrukt dat er een staakt-het-vuren moet komen tussen Israël en Hezbollah, voordat de Libanese regering directe onderhandelingen kan houden met Israël. De Amerikaanse president Donald Trump meldde dat de leiders van Libanon en Israël elkaar donderdag zouden spreken, maar Aoun heeft dat niet bevestigd.
1 uur geledenQASMIYEH/TYRUS (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op een cruciale brug over de rivier de Litani ten noorden van Tyrus is de laatste verbinding tussen de Zuid-Libanese stad en de rest van het land verwoest, meldt staatspersbureau NNA. De brug was eerder doelwit, maar zou nu niet meer kunnen worden gerepareerd.
1 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bij de inontvangstname van zijn Four Freedoms Award in Middelburg Nederland bedankt voor de steun in de oorlog tegen Rusland. Naast premier Rob Jetten, die Zelensky de prijs uitreikte, zijn ook onder anderen koning Willem-Alexander en prinses Beatrix aanwezig.
2 uur geledenEAST-LONDON (ANP/RTR) - De extreemlinkse Zuid-Afrikaanse oppositieleider Julius Malema is veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf wegens wapenbezit en het publiekelijk afvuren van een vuurwapen. De leider van de Economic Freedom Fighters (EFF) gaat volgens zijn advocaten in hoger beroep. Hij hoeft niet de cel in zolang de beroepsprocedure loopt, aldus de rechter.
2 uur geleden