Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede oud-advocaat Trump erkent schuld in verkiezingsfraudezaak

Tweede oud-advocaat Trump erkent schuld in verkiezingsfraudezaak

FULTON COUNTY (ANP/RTR) - Een tweede voormalige advocaat van de Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft schuld erkend in de verkiezingsfraudezaak in de staat Georgia. Deze Kenneth Chesebro is de derde verdachte die een deal heeft gesloten met justitie.

Chesebro zegt inderdaad nepdocumenten te hebben ingediend. In ruil voor de bekentenis krijgt hij vijf jaar proeftijd en een boete van 5000 dollar. Ook moet Chesebro een verklaring afleggen tegen Trump en andere verdachten in de zaak. Twee anderen, onder wie advocaat Sidney Powell, sloten eerder vergelijkbare deals.

De rechtszaak gaat over pogingen om de uitslag van de presidentsverkiezingen in 2020 ongedaan te maken. Trump en achttien anderen zijn hiervoor aangeklaagd. De voormalige regeringsleider zegt onschuldig te zijn en noemt het proces tegen hem een heksenjacht.

Meer uit Buitenland

VK ontbiedt Iraanse ambassadeur om spionage in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om vermeende spionage in Londen. Het Verenigd Koninkrijk spreekt van "roekeloze en ontwrichtende acties" van het Iraanse regime.

18 minuten geleden
Vicepresident VS belt met Netanyahu over onderhandelingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft maandag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over beoogde onderhandelingen met Iran. Dat zegt een ingewijde tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.

33 minuten geleden
Treinstation Brussel-Zuid ontruimd om twee verdachte pakketten

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het treinstation Brussel-Zuid is maandagavond volledig ontruimd, nadat er twee verdachte pakketten zijn aangetroffen. Het treinverkeer ligt volledig stil en ook het metrostation wordt ontruimd. Dat melden spoorbeheerder Infrabel, spoormaatschappij NMBS en de politie.

1 uur geleden
Mogelijk tientallen doden bij crash militair vliegtuig Colombia

BOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - In Colombia is een militair vliegtuig neergestort, kort na het opstijgen. Dat heeft het ministerie van Defensie bekendgemaakt. Een bron bij het leger zegt tegen persbureau AFP dat waarschijnlijk tachtig soldaten zijn omgekomen. Het lokale medium Blu Radio schrijft dat er 110 militairen aan boord waren en er vooralsnog twintig zijn gered.

1 uur geleden
Meloni geeft nederlaag toe bij referendum over rechtssysteem

ROME (ANP/AFP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft haar verlies toegegeven bij het referendum over hervormingen van het rechtssysteem. "De Italianen hebben hun keuze gemaakt. En we respecteren deze beslissing", schreef ze online.

2 uur geleden
Iraanse parlementsvoorzitter noemt gesprekken met VS nepnieuws

TEHERAN (ANP/RTR) - De voorzitter van het Iraanse parlement, Mohammad Baqer Qalibaf, heeft ontkend dat er gesprekken met de Verenigde Staten zijn geweest over een einde aan de oorlog. Hij doet die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump af als nepnieuws, dat volgens hem bedoeld is "om de financiële en oliemarkten te manipuleren en te ontsnappen aan het moeras waarin de VS en Israël gevangenzitten".

2 uur geleden
Oekraïne beschuldigt Rusland van steun aan Iran

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland ervan het regime in Iran te blijven helpen door inlichtingen te verstrekken. Zelensky claimt in een bericht op X daar "onweerlegbaar bewijs" van te hebben.

2 uur geleden