Tweede opvangplek voor Oekraïners in Weert
WEERT (ANP) - In Weert komt een tweede opvanglocatie voor Oekraïners. Dat maakte de gemeente vrijdag bekend. Naast de huidige huisvesting van 150 vluchtelingen uit Oekraïne kunnen in een naastgelegen gebouw vanaf november nog eens 160 mensen uit dat land gehuisvest worden.
Ze worden ondergebracht in de voormalige Philips van Hornekazerne. Het gebouw op het kazerneterrein moet eerst nog verbouwd worden en staat naast de huidige opvanglocatie voor Oekraïners.
In april zette de gemeente de deuren open voor 200 Oekraïners, maar uiteindelijk werden dat er 150. Dit omdat de gemeente naar eigen zeggen kwaliteit boven kwantiteit wilde stellen en besloot per kamer één gezin te huisvesten. "Dat geeft rust op de opvanglocatie en komt de kwaliteit ten goede", aldus de gemeente Weert.
De Oekraïense gezinnen blijken volgens de Limburgse gemeente tevreden over de geboden opvang. "De kinderen gaan naar de basisschool op het terrein en de iets oudere leerlingen naar de middelbare school. Veel volwassen bewoners hebben inmiddels een baan gevonden in Weert."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
4 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.
7 uur geledenNIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
14 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
19 uur geleden