Tweede opvangplek voor Oekraïners in Weert
WEERT (ANP) - In Weert komt een tweede opvanglocatie voor Oekraïners. Dat maakte de gemeente vrijdag bekend. Naast de huidige huisvesting van 150 vluchtelingen uit Oekraïne kunnen in een naastgelegen gebouw vanaf november nog eens 160 mensen uit dat land gehuisvest worden.
Ze worden ondergebracht in de voormalige Philips van Hornekazerne. Het gebouw op het kazerneterrein moet eerst nog verbouwd worden en staat naast de huidige opvanglocatie voor Oekraïners.
In april zette de gemeente de deuren open voor 200 Oekraïners, maar uiteindelijk werden dat er 150. Dit omdat de gemeente naar eigen zeggen kwaliteit boven kwantiteit wilde stellen en besloot per kamer één gezin te huisvesten. "Dat geeft rust op de opvanglocatie en komt de kwaliteit ten goede", aldus de gemeente Weert.
De Oekraïense gezinnen blijken volgens de Limburgse gemeente tevreden over de geboden opvang. "De kinderen gaan naar de basisschool op het terrein en de iets oudere leerlingen naar de middelbare school. Veel volwassen bewoners hebben inmiddels een baan gevonden in Weert."
Meer uit Binnenland
NIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
8 minuten geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
1 uur geledenDENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
9 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
1 dag geleden