Tweede olympische titel in Beijing voor langlaufster Johaug
ZHANGJIAKOU (ANP) - De Noorse langlaufster Therese Johaug heeft bij de Winterspelen in Beijing haar tweede olympische titel op een individueel onderdeel veroverd. Op de 10 kilometer bleef ze de Finse Kerttu Niskanen na een spannende race van iets meer dan 28 minuten nipt voor. Het verschil tussen goud en zilver bedroeg welgeteld 0,4 seconde. Krista Parmakoski, ook een Finse, eindigde op ruim een halve minuut van de winnares als derde.
De 33-jarige Johaug pakte zaterdag de eerste gouden medaille die bij deze Spelen op het spel stond. Dat deed de veertienvoudig wereldkampioene op de skiatlon over 15 kilometer, een combinatie van 7,5 kilometer klassieke stijl en 7,5 kilometer vrije stijl.
Johaug veroverde in 2010 in Vancouver met haar land de olympische titel op de 4x5 kilometer estafette. Vier jaar later pakte ze in Sotsji zilver op de 30 kilometer vrije stijl en brons op de 10 kilometer klassieke stijl.
Van oktober 2016 tot april 2018 was ze geschorst wegens doping en daardoor kon ze niet deelnemen aan de Winterspelen van 2018 in Pyeongchang. Ze testte positief op een verboden middel dat ze naar eigen zeggen via een zonnebrandmiddel, dat ze op haar lippen had gesmeerd, in haar lichaam had gekregen.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
13 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
16 uur geleden