Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede minderjarige verdachte aangehouden voor mishandeling Baudet

Tweede minderjarige verdachte aangehouden voor mishandeling Baudet

GRONINGEN (ANP) - De politie heeft een tweede verdachte opgepakt voor de mishandeling van Thierry Baudet maandag. Het gaat volgens het Openbaar Ministerie weer om een minderjarige jongen uit Groningen. Een andere jongen zit al vast. Donderdag is besloten dat die veertien dagen langer vast blijft zitten.

Het OM spreekt van een zware verdenking. Volgens justitie zijn er wel zorgen over de persoonlijke omstandigheden van de verdachten. Dat wordt in het onderzoek meegenomen. "Feit is dat twee jonge mensen verdacht worden van (betrokkenheid bij) een strafbaar feit waarbij sprake is van het mishandelen van een politicus. Deze mishandeling heeft een forse maatschappelijke impact."

Partijleider Thierry Baudet van Forum voor Democratie (FVD) werd afgelopen maandag op zijn hoofd geslagen met een bierflesje. Dat gebeurde tijdens een campagne-evenement in een café in de stad Groningen. Baudet hield er een hoofdwond aan over. Hij sprak later van een "politieke aanslag".

Het was niet de eerste aanval op de FVD-leider. Eind oktober werd Baudet in de Belgische stad Gent belaagd door een man met een paraplu.

Meer uit Binnenland

Komend weekend geen treinverkeer van en naar Amsterdam Zuid

AMSTERDAM (ANP) - Op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart rijden er geen treinen van en naar station Amsterdam Zuid, meldt ProRail. Dat komt door werkzaamheden. Het station wordt vernieuwd.

28 minuten geleden
OM eist in hoger beroep 15 jaar cel en tbs voor doden sekswerker

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in hoger beroep vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 37-jarige Sander K. voor het verkrachten en doden van Arina Sasina (34) uit Amsterdam. K. sneed het lichaam van de vrouw daarna in stukken. Hij werd opgepakt voordat hij de lichaamsdelen kon laten verdwijnen.

51 minuten geleden
Alarmcentrales: dit seizoen voorlopig meer wintersportongelukken

DEN HAAG (ANP) - De alarmcentrales van de ANWB en Eurocross hebben dit wintersportseizoen voorlopig meer hulpverzoeken gekregen na wintersportongelukken vergeleken met vorig jaar. De hulpdiensten staan Nederlandse wintersporters bij na ongevallen. Beide centrales repatrieerden dit jaar al meer dan tweehonderd onfortuinlijke wintersporters.

51 minuten geleden
Politie gestopt met algoritme dat criminaliteit voorspelde

DEN HAAG (ANP) - De politie is in december gestopt met het Criminaliteits Anticipatie Systeem (CAS), een algoritme dat het risico op criminaliteit voorspelde. Dat bevestigt de politie na berichtgeving in de Volkskrant. De Algemene Rekenkamer constateerde jaren geleden al dat het algoritme niet voldeed.

1 uur geleden
Shell en Eneco negeerden advies vogels te beschermen bij windpark

DEN HAAG (ANP) - Shell en Eneco hebben afgelopen najaar meerdere adviezen genegeerd om vogels te beschermen door windturbines op zee enkele uren stil te zetten. De bedrijven wilden hun windpark maximaal 15 uur stilzetten, terwijl de minister van Klimaat en Groene Groei adviezen heeft afgegeven om ze dat seizoen in totaal 36 uur te laten stilstaan.

1 uur geleden
Politie: dubbele moord in Amsterdams park mogelijk willekeurig

AMSTERDAM (ANP) - De politie houdt er rekening mee dat de twee jongens die op nieuwjaarsdag in het Amsterdamse Piet Wiedijkpark werden doodgeschoten, uit willekeur zijn gedood. Dat meldt zij dinsdag.

1 uur geleden
Rob Wijnberg stopt als hoofdredacteur van De Correspondent

AMSTERDAM (ANP) - Het online journalistieke platform De Correspondent is op zoek naar een nieuwe hoofdredactie. Hoofdredacteur en oprichter Rob Wijnberg gaat in een andere rol verder bij het platform en ook adjunct-hoofdredacteuren Rosan Smits en Maaike Goslinga gaan bij De Correspondent verder in een nieuwe rol, maakte de vertrekkende hoofdredactie dinsdag bekend.

3 uur geleden