Tweede mens op de maan, Buzz Aldrin, steunt Trump
WASHINGTON (ANP) - Buzz Aldrin, die als tweede mens ooit voet op de maan heeft gezet, heeft zijn steun uitgesproken voor Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen van volgende week. Dat komt hem op kritiek te staan van ruimtevaartvolgers.
Critici delen onder meer een filmpje uit 2017, waarin de toenmalige president Trump in aanwezigheid van Aldrin de oprichting van een 'nationale ruimteraad' aankondigt. Terwijl Trump praat, trekt Aldrin grimassen en rolt hij met zijn ogen. "Het is gemakkelijk om te stemmen op dictators. Het is niet zo gemakkelijk om ze weg te stemmen", waarschuwt oud-astronaut Terry Virts.
Volgens Aldrin heeft Trump als president ruimtevaart belangrijker gemaakt. Aldrin (94) prijst ook "de visionair Elon Musk", oprichter van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die de afgelopen maanden veel campagne voert voor Trump.
Maanmissie Apollo 11
Aldrin maakte deel uit van de missie Apollo 11, samen met Neil Armstrong. Zij landden op 20 juli 1969 als eerste mensen ooit op de maan. Armstrong ging als eerste naar buiten, ongeveer twintig minuten later gevolgd door Aldrin. In de jaren erna liepen nog tien andere astronauten rond op de maan.
De Verenigde Staten willen over een paar jaar weer mensen naar de maan brengen. Het huidige project, het Artemis-programma, begon onder Trump en werd voortgezet onder de huidige president Joe Biden. SpaceX van Musk speelt daar een belangrijke rol in.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.
2 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Kevin Spacey staat volgend jaar een nieuwe rechtszaak te wachten. De Hollywood-acteur moet in oktober in Londen voorkomen in een zaak die draait om drie aanklachten van seksueel misbruik, is woensdag bekendgemaakt.
3 uur geledenLIMA (ANP/DPA) - Weer moet een ex-president in Peru achter de tralies. MartÃn Vizcarra, die van 2018 tot 2020 aan de macht was, is veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf wegens corruptie. Hij nam in 2014 als gouverneur van een provincie smeergeld aan van bouwbedrijven.
3 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door een verwoestende brand in meerdere woontorens in Hongkong is opgelopen naar 36, meldt de lokale brandweer. Met 279 andere personen zou geen contact zijn, aldus de autoriteiten. Zeker 29 mensen zijn opgenomen in een ziekenhuis. De brandweer krijgt de brand langzaam onder controle.
5 uur geleden