Tweede mens op de maan, Buzz Aldrin, steunt Trump
WASHINGTON (ANP) - Buzz Aldrin, die als tweede mens ooit voet op de maan heeft gezet, heeft zijn steun uitgesproken voor Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen van volgende week. Dat komt hem op kritiek te staan van ruimtevaartvolgers.
Critici delen onder meer een filmpje uit 2017, waarin de toenmalige president Trump in aanwezigheid van Aldrin de oprichting van een 'nationale ruimteraad' aankondigt. Terwijl Trump praat, trekt Aldrin grimassen en rolt hij met zijn ogen. "Het is gemakkelijk om te stemmen op dictators. Het is niet zo gemakkelijk om ze weg te stemmen", waarschuwt oud-astronaut Terry Virts.
Volgens Aldrin heeft Trump als president ruimtevaart belangrijker gemaakt. Aldrin (94) prijst ook "de visionair Elon Musk", oprichter van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die de afgelopen maanden veel campagne voert voor Trump.
Maanmissie Apollo 11
Aldrin maakte deel uit van de missie Apollo 11, samen met Neil Armstrong. Zij landden op 20 juli 1969 als eerste mensen ooit op de maan. Armstrong ging als eerste naar buiten, ongeveer twintig minuten later gevolgd door Aldrin. In de jaren erna liepen nog tien andere astronauten rond op de maan.
De Verenigde Staten willen over een paar jaar weer mensen naar de maan brengen. Het huidige project, het Artemis-programma, begon onder Trump en werd voortgezet onder de huidige president Joe Biden. SpaceX van Musk speelt daar een belangrijke rol in.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
1 uur geledenCHANGSHA (ANP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese stad Changsha zijn 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
2 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
2 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
2 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
8 uur geleden