Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede mens op de maan, Buzz Aldrin, steunt Trump

Tweede mens op de maan, Buzz Aldrin, steunt Trump

WASHINGTON (ANP) - Buzz Aldrin, die als tweede mens ooit voet op de maan heeft gezet, heeft zijn steun uitgesproken voor Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen van volgende week. Dat komt hem op kritiek te staan van ruimtevaartvolgers.

Critici delen onder meer een filmpje uit 2017, waarin de toenmalige president Trump in aanwezigheid van Aldrin de oprichting van een 'nationale ruimteraad' aankondigt. Terwijl Trump praat, trekt Aldrin grimassen en rolt hij met zijn ogen. "Het is gemakkelijk om te stemmen op dictators. Het is niet zo gemakkelijk om ze weg te stemmen", waarschuwt oud-astronaut Terry Virts.

Volgens Aldrin heeft Trump als president ruimtevaart belangrijker gemaakt. Aldrin (94) prijst ook "de visionair Elon Musk", oprichter van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die de afgelopen maanden veel campagne voert voor Trump.

Maanmissie Apollo 11

Aldrin maakte deel uit van de missie Apollo 11, samen met Neil Armstrong. Zij landden op 20 juli 1969 als eerste mensen ooit op de maan. Armstrong ging als eerste naar buiten, ongeveer twintig minuten later gevolgd door Aldrin. In de jaren erna liepen nog tien andere astronauten rond op de maan.

De Verenigde Staten willen over een paar jaar weer mensen naar de maan brengen. Het huidige project, het Artemis-programma, begon onder Trump en werd voortgezet onder de huidige president Joe Biden. SpaceX van Musk speelt daar een belangrijke rol in.

Meer uit Buitenland

VS-gezant Witkoff maandag naar Moskou voor gesprekken Oekraïne

MIAMI (ANP/AFP) - De gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, reist maandag naar Moskou, aldus een Amerikaanse functionaris. Witkoff ontmoet de Russische president Vladimir Poetin naar verwachting op dinsdag.

4 uur geleden
Rubio: gesprekken met Oekraïne productief, maar meer werk nodig

MIAMI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio waren de gesprekken met een Oekraïense delegatie zondag in Florida "zeer productief". Hij voegde eraan toe dat er "nog meer werk" nodig is om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen.

6 uur geleden
Commissie: ex-premier Bangladesh gaf opdracht tot moorden in 2009

DHAKA (ANP/AFP) - Een commissie die is ingesteld om een ​​gewelddadige muiterij te onderzoeken waarbij zestien jaar geleden tientallen hoge legerofficieren werden gedood, heeft geconcludeerd dat voormalig premier Sheikh Hasina opdracht had gegeven tot de moorden.

8 uur geleden
Paus vraagt Libanezen ondanks problemen in hun land te blijven

BEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in een toespraak de Libanese bevolking opgeroepen in het verdeelde en door crisis geteisterde land te blijven. Hij deed dat in het presidentiële paleis in Libanon, waar hij zondagmiddag aankwam.

9 uur geleden
Overleg VS en Oekraïne begonnen in Florida

MIAMI (ANP/AFP) - In de Amerikaanse staat Florida zijn gesprekken begonnen tussen een Oekraïense delegatie en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, speciaal gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Namens Oekraïne zijn onder anderen topfunctionaris Roestem Oemjerov en onderminister Sergiy Kyslytsya aanwezig.

10 uur geleden
Forse stijging dodental in Sri Lanka door noodweer

COLOMBO (ANP/AFP) - Het dodental in Sri Lanka als gevolg van het noodweer is opnieuw fors gestegen. Zeker 334 mensen zijn omgekomen door overstromingen en aardverschuivingen die werden veroorzaakt door cycloon Ditwah. Bijna vierhonderd mensen worden nog steeds vermist, meldt het rampenbestrijdingscentrum van de eilandstaat.

10 uur geleden
Rechts eist in protest in Madrid ontslag Spaanse premier

MADRID (ANP/AFP) - In Madrid zijn zondag tienduizenden aanhangers van de rechtse oppositie op straat gekomen om het "ontslag" te eisen van de socialistische premier Pedro Sánchez, wiens positie onder druk staat door rechtszaken in zijn entourage. De demonstratie was georganiseerd door de rechtse partij Partido Popular (PP). Volgens lokale autoriteiten namen ongeveer 40.000 mensen deel aan het protest.

11 uur geleden