Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede mens op de maan, Buzz Aldrin, steunt Trump

Tweede mens op de maan, Buzz Aldrin, steunt Trump

WASHINGTON (ANP) - Buzz Aldrin, die als tweede mens ooit voet op de maan heeft gezet, heeft zijn steun uitgesproken voor Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen van volgende week. Dat komt hem op kritiek te staan van ruimtevaartvolgers.

Critici delen onder meer een filmpje uit 2017, waarin de toenmalige president Trump in aanwezigheid van Aldrin de oprichting van een 'nationale ruimteraad' aankondigt. Terwijl Trump praat, trekt Aldrin grimassen en rolt hij met zijn ogen. "Het is gemakkelijk om te stemmen op dictators. Het is niet zo gemakkelijk om ze weg te stemmen", waarschuwt oud-astronaut Terry Virts.

Volgens Aldrin heeft Trump als president ruimtevaart belangrijker gemaakt. Aldrin (94) prijst ook "de visionair Elon Musk", oprichter van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die de afgelopen maanden veel campagne voert voor Trump.

Maanmissie Apollo 11

Aldrin maakte deel uit van de missie Apollo 11, samen met Neil Armstrong. Zij landden op 20 juli 1969 als eerste mensen ooit op de maan. Armstrong ging als eerste naar buiten, ongeveer twintig minuten later gevolgd door Aldrin. In de jaren erna liepen nog tien andere astronauten rond op de maan.

De Verenigde Staten willen over een paar jaar weer mensen naar de maan brengen. Het huidige project, het Artemis-programma, begon onder Trump en werd voortgezet onder de huidige president Joe Biden. SpaceX van Musk speelt daar een belangrijke rol in.

Meer uit Buitenland

Vrouwen beschuldigen Julio Iglesias van misbruik en verkrachting

SANTA DOMINGO (ANP) - Julio Iglesias wordt beschuldigd van verkrachting en seksueel misbruik. Twee vrouwen zeggen dat de 82-jarige zanger zich daar in 2021 schuldig aan heeft gemaakt. Dat melden de Spaanse websites Eldiario en Univision, die spraken met vijftien mensen die jaren voor Iglesias werkten.

9 minuten geleden
Doodstraf geëist tegen oud-president Zuid-Korea

SEOUL (ANP/RTR) - Een speciale aanklager in Zuid-Korea heeft de doodstraf geëist tegen voormalig president Yoon Suk-yeol. Hij wordt vervolgd voor zijn poging om in 2024 de militaire noodtoestand af te kondigen in het land. Hierdoor ontstond een grote politieke crisis.

1 uur geleden
Iraanse functionaris: 2000 mensen dood na protesten

TEHERAN (ANP/RTR) - Bij de protesten in Iran zijn volgens een functionaris uit dat land 2000 mensen omgekomen. Onder de doden zouden zowel burgers als overheidsmedewerkers zijn. Iran wijt het dodelijke geweld aan "terroristen".

2 uur geleden
Hongarije op 12 april naar de stembus

BOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Hongarije houdt in april parlementsverkiezingen. De Fidesz-partij van de langzittende premier Viktor Orbán heeft dit keer een geduchte rivaal in oppositiepartij Tisza van Peter Magyar en staat achter in de peilingen.

2 uur geleden
Man die Noors paleis dreigde op te blazen krijgt 120 dagen cel

OSLO (ANP) - Een man die vorig jaar dreigde het Koninklijk Paleis in Oslo op te blazen, is veroordeeld tot 120 dagen gevangenisstraf. Hij is ook schuldig bevonden aan verschillende andere bedreigingen, melden Noorse media.

2 uur geleden
Deense minister spreekt Rubio en Vance woensdag over Groenland

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, ontmoet woensdag niet alleen zijn Amerikaanse ambtgenoot Marco Rubio in het Witte Huis. Volgens Rasmussen wil ook vicepresident JD Vance de gesprekken over Groenland bijwonen. Ook de Groenlandse minister Vivian Motzfeldt reist af naar Washington.

2 uur geleden
Iraanse minister: internet afgesloten om terrorisme te stoppen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft het internet afgesloten om "terroristische operaties" te stoppen, heeft minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met Al Jazeera. Er is internationaal veel kritiek op. Door het internet af te sluiten, is het harde optreden van de Iraanse autoriteiten tegen de betogers gedeeltelijk aan het zicht van de buitenwereld onttrokken.

4 uur geleden