Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede lozing afvalwater Fukushima gepland voor volgende week

Tweede lozing afvalwater Fukushima gepland voor volgende week

TOKIO (ANP/AFP) - Japan gaat volgende week een tweede lading afvalwater van de verwoeste kerncentrale Fukushima in zee lozen, heeft de Japanse energiemaatschappij Tokyo Electric Power Company (TEPCO) gemeld. De eerste lozing vond plaats op 24 augustus. "De inspecties na de eerste lozing zijn voltooid. De tweede lozing vindt plaats op 5 oktober", zei TEPCO donderdag.

Bij de eerste lozing werd 7800 ton afvalwater in zee gespoeld. In totaal wordt zo'n 1,34 miljoen ton afvalwater in etappes in zee geloosd, een hoeveelheid die gelijk staat aan 500 Olympische zwembaden. Volgens TEPCO is op tritium na alle radioactieve materiaal uit het water gefilterd. Tritium is moeilijk van water te scheiden, volgens TEPCO en het atoombureau van de VN is het in ongevaarlijke hoeveelheden in het afvalwater aanwezig.

China beschuldigt Japan ervan de zee als een "riool" te gebruiken. Als reactie kondigde China na de eerste lozing een invoerverbod van Japans zeevoedsel aan. Dit verbod eindigde op 11 september. Ook Rusland overweegt zo'n invoerverbod.

Het zal tientallen jaren duren voor alle afvalwater in zee is geloosd. Erna kan begonnen worden met het verwijderen van de gevaarlijke radioactieve brandstof en het puin van de verwoeste reactors.

Meer uit Buitenland

Witte Huis steunt analyse Trump-handtekening op Epstein-brief

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis zegt geen probleem te hebben met een forensische analyse van de handtekening op een brief die de Amerikaanse president Donald Trump aan de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein zou hebben gegeven. Volgens Trump zijn de brief en de handtekening eronder niet van hem.

18 minuten geleden
Republikeinse meerderheid Huis VS slinkt na verkiezing Virginia

WASHINGTON (ANP) - De Democraat James Walkinshaw heeft de tussentijdse verkiezingen gewonnen in het elfde district van de Amerikaanse staat Virginia, in de buitenwijken van hoofdstad Washington. Daardoor is de toch al kleine meerderheid van de Republikeinen in het Huis van Afgevaardigden geslonken.

1 uur geleden
Hulpvloot richting Gaza meldt tweede aanval op boot door drone

TUNIS (ANP) - De organisatie achter de actie Global Sumud Flotilla (GSF), een vloot schepen die hulpgoederen naar Gaza brengt, meldt dat nog een van haar boten is geraakt door wat vermoedelijk een drone was. Het incident zou voor de kust van Tunesië hebben plaatsgevonden.

1 uur geleden
UNICEF: nu meer kinderen met obesitas dan met ondergewicht

DEN HAAG (ANP) - Het aantal kinderen met ernstig overgewicht overtreft dit jaar voor het eerst het aantal kinderen met ondergewicht, schat UNICEF in een woensdag verschenen rapport. De VN-kinderrechtenorganisatie becijfert dat bijna een op de tien kinderen tussen de 5 en 19 jaar obesitas heeft. Het aantal kinderen met ondergewicht is de afgelopen jaren juist geleidelijk afgenomen.

1 uur geleden
Algerije wil bijeenkomst ​​VN-Veiligheidsraad na aanval Israël

NEW YORK (ANP) - Algerije heeft de VN-Veiligheidsraad verzocht bijeen te komen, melden diplomaten. Aanleiding voor het verzoek is de aanval die Israël dinsdag uitvoerde op Hamas-leiders in Qatar. De raketaanval was gericht op de leiding van Hamas, maar volgens Qatar kwam er ook een lid van de Qatarese binnenlandse veiligheidstroepen om het leven. Een aantal anderen raakten gewond.

2 uur geleden
Zoon prins Laurent en Wendy Van Wanten doet verhaal in VTM-docu

BRUSSEL (ANP) - Clément Vandenkerckhove, de zoon van de Belgische prins Laurent en Wendy Van Wanten, doet zijn verhaal in een tweedelige documentaire van zender VTM. De eerste aflevering is dinsdagavond uitgezonden, de tweede aflevering is donderdag 18 september te zien. Ook Wendy Van Wanten, van wie de echte naam Iris Vandenkerckhove is, komt aan het woord in de documentaire.

4 uur geleden
Trump ongelukkig met Israëlische aanval op Qatar

DOHA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet blij met de Israëlische raketaanval op Qatar. Hij schrijft op Truth Social dat hij de locatie van de aanval betreurt en dat Israël en de Verenigde Staten hier niet bij gebaat zijn.

4 uur geleden