Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede konvooi met hulpgoederen vanuit Egypte naar Gazastrook

Tweede konvooi met hulpgoederen vanuit Egypte naar Gazastrook

GAZA-STAD (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Een tweede konvooi met humanitaire hulpgoederen is vanuit Egypte de Gazastrook binnengereden. Het gaat volgens internationale media om zeventien trucks.

Het is het tweede konvooi met hulpgoederen in twee dagen tijd. Het eerste konvooi bestond uit twintig vrachtwagens en mocht zaterdag vanuit Egypte de Gazastrook binnenrijden om levensmiddelen en medicatie af te leveren.

De Verenigde Naties hebben eerder laten weten dat dagelijks minstens honderd vrachtwagens met hulpgoederen nodig zijn om voldoende humanitaire hulp te bieden in de dichtbevolkte Gazastrook. Daar wonen meer dan 2 miljoen mensen.

Twintig mensen

De hulp wordt aangevoerd via Rafah, de enige grensovergang die niet grenst aan Israël. Vrachtwagens worden daar geïnspecteerd voordat ze het kustgebied kunnen binnenrijden, zeggen ingewijden.

In de Gazastrook zitten ook mensen vast met een buitenlands paspoort. Nederland onderhoudt contact met meer dan twintig mensen voor consulaire steun. Het is nog onduidelijk wanneer zij kunnen vertrekken.

Afgesloten

De Amerikaanse ambassade in Israël waarschuwde eerder dat een chaotische situatie kan ontstaan als grensovergang Rafah wordt geopend voor buitenlanders. De verwachting is dat veel mensen dan gaan proberen om Egypte te bereiken.

De Gazastrook is momenteel feitelijk afgesloten van de buitenwereld en Israël voert er luchtaanvallen uit. Die hebben volgens Palestijnse autoriteiten sinds 7 oktober aan ruim 4740 mensen het leven gekost.

Meer uit Buitenland

Gedetineerde nog voortvluchtig na ontsnapping ziekenhuis België

BRUGGE (ANP/BELGA) - De Russische gedetineerde die vrijdag ontsnapte uit een ziekenhuis in Brugge, is nog steeds voortvluchtig. Dat bevestigt het parket West-Vlaanderen. Alaouidi Djabrailov moest een medische ingreep ondergaan, maar bedreigde zijn bewakers tijdens een kledingwissel met een scherp voorwerp.

3 uur geleden
Marius Borg Høiby mogelijk tijdelijk onder begeleiding uit cel

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.

4 uur geleden
Doden bij Israëlische aanval op Gaza-Stad

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval op Gaza zijn minstens zeven Palestijnen gedood, onder wie twee vrouwen. Dat zeggen Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Vijftien anderen raakten gewond. De aanval zou hebben plaatsgevonden op een groot vluchtelingenkamp in Gaza-Stad.

4 uur geleden
Iran hekelt nachtelijke aanval op radarinstallaties

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran noemt een nachtelijke aanval op radarinstallaties in de kustregio Sirik en het eiland Qeshm een "flagrante schending van het staakt-het-vuren". In een bericht op X spreekt het ministerie van Buitenlandse Zaken van een aanval op de "nationale soevereiniteit en territoriale integriteit" van Iran. Ook noemt het de actie die het land de VS toedicht "vijandig en provocatief".

6 uur geleden
Bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika

KINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.

9 uur geleden
Paus aangekomen voor bezoek van bijna een week aan Spanje

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".

10 uur geleden
Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

17 uur geleden