Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede konvooi met hulpgoederen vanuit Egypte naar Gazastrook

Tweede konvooi met hulpgoederen vanuit Egypte naar Gazastrook

GAZA-STAD (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Een tweede konvooi met humanitaire hulpgoederen is vanuit Egypte de Gazastrook binnengereden. Het gaat volgens internationale media om zeventien trucks.

Het is het tweede konvooi met hulpgoederen in twee dagen tijd. Het eerste konvooi bestond uit twintig vrachtwagens en mocht zaterdag vanuit Egypte de Gazastrook binnenrijden om levensmiddelen en medicatie af te leveren.

De Verenigde Naties hebben eerder laten weten dat dagelijks minstens honderd vrachtwagens met hulpgoederen nodig zijn om voldoende humanitaire hulp te bieden in de dichtbevolkte Gazastrook. Daar wonen meer dan 2 miljoen mensen.

Twintig mensen

De hulp wordt aangevoerd via Rafah, de enige grensovergang die niet grenst aan Israël. Vrachtwagens worden daar geïnspecteerd voordat ze het kustgebied kunnen binnenrijden, zeggen ingewijden.

In de Gazastrook zitten ook mensen vast met een buitenlands paspoort. Nederland onderhoudt contact met meer dan twintig mensen voor consulaire steun. Het is nog onduidelijk wanneer zij kunnen vertrekken.

Afgesloten

De Amerikaanse ambassade in Israël waarschuwde eerder dat een chaotische situatie kan ontstaan als grensovergang Rafah wordt geopend voor buitenlanders. De verwachting is dat veel mensen dan gaan proberen om Egypte te bereiken.

De Gazastrook is momenteel feitelijk afgesloten van de buitenwereld en Israël voert er luchtaanvallen uit. Die hebben volgens Palestijnse autoriteiten sinds 7 oktober aan ruim 4740 mensen het leven gekost.

Meer uit Buitenland

Iraanse staatsmedia melden explosies bij Straat van Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.

1 uur geleden
Europarlement aan lidstaten: maak haast met Europese defensieunie

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.

8 uur geleden
Stembureaus openen voor Britse verkiezingen

LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.

14 uur geleden
AzG: ondervoeding Gaza verwoestend voor zwangeren en baby's

GAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).

15 uur geleden
Lagere straf voor Zuid-Koreaanse oud-premier Han

SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.

18 uur geleden
Vermeende afscheidsbrief Jeffrey Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.

19 uur geleden
Regering-Trump haalt uit naar Europa in nieuw terrorismebeleid

WASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.

19 uur geleden