Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede Kamerlid Van Haga sluit zich toch aan bij fractie FVD

Tweede Kamerlid Van Haga sluit zich toch aan bij fractie FVD

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Wybren van Haga sluit zich toch officieel aan bij de fractie van Forum voor Democratie, meldt FVD-voorman Thierry Baudet op Twitter. Nadat Van Haga in september vorig jaar uit de fractie van de VVD werd gezet, ging hij steeds meer samenwerken met FVD. Hoewel hij al een tijd lid is van de partij en hoog op de Forum-lijst staat voor de komende verkiezingen, bleef hij tot nu toe steeds op eigen titel in de Kamer. Wel voerde hij vaak het woord mede namens de FVD-fractie.

Nu is hij dus wel lid geworden van die fractie. Nadat de VVD Van Haga de deur had gewezen, zei Baudet nog dat een "zetelrover" niet welkom was bij FVD. "Wij moeten niets hebben van zetelrovers", zei Baudet toen. Daar "gaan we ook niet op de een of andere manier in marchanderen".

FVD heeft twee zetels in de Tweede Kamer. Vorige week stapte de rechterhand van Baudet, Theo Hiddema, ineens op, middenin een fel conflict in de top van de partij. Veel prominenten zijn inmiddels weg bij FVD, maar het conflict ettert nog door, ook wegens ruzie in het bestuur.

De zetel die vrijkomt door het vertrek van Hiddema gaat in principe naar senator Henk Otten, die zich eerder vorig jaar al afsplitste van Forum. Otten weet nog niet zeker of hij zijn senaatszetel zal inruilen voor een plekje in de Tweede Kamer. Daarmee is het dus nog onbekend of de fractie van FVD straks twee of drie zetels telt.

Meer uit Politiek

Nieuwe Kamervoorzitter Van Campen: ongelooflijk mooie eer

Den Haag (ANP) - Voor de gloednieuwe Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen (35) is het een "ongelooflijk mooie eer" dat hij is gekozen tot voorzitter van de Tweede Kamer. De VVD'er benadrukte in een reactie dat hij wil zorgen voor een beschaafd en positief debat.

44 minuten geleden
Jetten wilde 'een van de twee Tommen' als Kamervoorzitter

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij dat VVD'er Thom van Campen de nieuwe Kamervoorzitter is. In een korte reactie zei de premierskandidaat dat zijn partij vooral hoopte dat "een van de twee Tommen zou winnen". Daarmee doelt hij op Van Campen en Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA).

1 uur geleden
Bosma teleurgesteld na nederlaag, maar blijft in Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - Vertrekkend voorzitter van de Tweede Kamer Martin Bosma noemt het een "enorme teleurstelling" dat hij de komende kabinetsperiode niet meer de Kamervoorzitter is. "Ik was graag doorgegaan", zei hij in een reactie tegen het ANP.

1 uur geleden
VVD'er Van Campen (35) verkozen tot nieuwe Tweede Kamervoorzitter

DEN HAAG (ANP) - VVD'er Thom van Campen (35) is dinsdag verkozen tot de nieuwe Tweede Kamervoorzitter. Hij kreeg in de derde stemmingsronde 79 stemmen. Zijn concurrent en zittend Kamervoorzitter Martin Bosma (PVV, 61) bleef steken op 69.

2 uur geleden
Van der Lee (GL-PvdA) valt in tweede ronde af als Kamervoorzitter

DEN HAAG (ANP) - Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA) wordt geen voorzitter van de Tweede Kamer. Hij moest het in de tweede ronde afleggen tegen Thom van Campen (VVD) en Martin Bosma (PVV).

2 uur geleden
D66 en CDA spreken woensdag over stikstof, natuur en landbouw

DEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66 en CDA spreken woensdag met experts over stikstof, landbouw en natuur. Rob Jetten (D66), Henri Bontenbal (CDA), hun secondanten en informateur Sybrand Buma (CDA) praten eerst met twee landbouworganisaties en het Interprovinciaal Overleg (IPO), daarna met twee natuurorganisaties en als derde met specialisten van het Planbureau voor de Leefomgeving en de universiteiten van Utrecht en Wageningen. De dag wordt afgesloten met een gesprek met een afvaardiging van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

3 uur geleden
Bosma: 'Omvolking' geen verboden woord in Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - De term 'omvolking' is geen verboden woord in de Tweede Kamer. Dat zei zittend Kamervoorzitter Martin Bosma (PVV) in zijn speech voorafgaand aan de verkiezing voor een nieuwe Tweede Kamervoorzitter. Hij reageerde daarmee op een opmerking van Kamerlid Ralf Dekker (FVD), die zei teleurgesteld te zijn omdat Bosma als Kamervoorzitter woorden als remigratie en omvolking zou hebben verboden.

3 uur geleden