Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede Kamerlid Maatoug wordt GroenLinks-wethouder in Utrecht

Tweede Kamerlid Maatoug wordt GroenLinks-wethouder in Utrecht

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Senna Maatoug wordt de nieuwe wethouder voor mobiliteit, klimaat en energie in de gemeente Utrecht. De 35-jarige Maatoug, die momenteel voor GroenLinks-PvdA in de Tweede Kamer zit, maakt nog deze maand de overstap naar de lokale politiek. Ze wordt op donderdag 12 december officieel voorgedragen en benoemd als wethouder. Daarmee volgt ze haar partijgenoot van GroenLinks Lot van Hooijdonk op, die begin november besloot na ruim tien jaar te stoppen als wethouder in Utrecht.

Volgens de Utrechtse GroenLinks-fractievoorzitter Julia Kleinrensink maken Maatougs ervaring, gedrevenheid en betrokkenheid bij maatschappelijke vraagstukken haar een ideale wethouder. Zelf noemt Maatoug haar voordracht een grote eer. In een tijd waarin het vertrouwen in de overheid laag is, zegt ze dichter bij de inwoners te willen staan. "Ik hoop dat de stad mij leert kennen als een eerlijke bestuurder. Diep in de dossiers, dicht bij de mensen en altijd eerlijk over de keuze die voorligt." Maatoug zal het wethouderschap in ieder geval op zich nemen tot de volgende gemeenteraadsverkiezingen in maart 2026.

Maatoug stond bij de Tweede Kamerverkiezingen van vorig jaar op nummer 13 op de kandidatenlijst van GroenLinks-PvdA, dat toen 25 zetels behaalde. Ze zit sinds 2021 in de Tweede Kamer, eerst voor GroenLinks en sinds de vorige verkiezingen voor de gezamenlijke GroenLinks-PvdA-fractie. Als Kamerlid zat ze in de parlementaire-enquêtecommissie die onderzoek deed naar het fraudebeleid en de dienstverlening van de overheid. Maatoug wordt in de Kamerfractie opgevolgd door Marleen Haage, meldt de partij.

Bouchallikht

Kamerleden die tussentijds opstappen, worden in de regel opgevolgd door de eerstvolgende op de kandidatenlijst. In het geval van GroenLinks-PvdA is dat Kauthar Bouchallikht. Zij stond op de 17e plek, maar trok zich al voor de verkiezingen terug omdat zij zich niet kon vinden in de standpunten van haar partij over het Midden-Oosten. Het was toen te laat om haar van de lijst te halen.

Bouchallikht liet destijds al weten ook een eventuele later vrijkomende zetel niet te zullen innemen. Blijft zij daarbij, dan komt de Kiesraad uit bij Marleen Haage, die op de 26e plek stond op de lijst van de gezamenlijke fractie. Zij heeft nu een aantal weken de tijd om te beslissen of ze de zetel wil innemen. Haage is nu sectorhoofd bij de politie in Rotterdam en was eerder onder meer fractievoorzitter van de PvdA in de gemeente Utrecht.

Meer uit Politiek

Coalitiepartijen onderhandelen zondag verder over begroting

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA onderhandelen zondag verder over de begroting die nog gemaakt moet worden. Vrijdag werd tot in het begin van de avond ook gesproken, maar de partijen zijn er na een paar avonden onderhandelen nog niet uit.

8 uur geleden
Klaver ziet crisis die is 'ingebakken in minderheidskabinet'

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver ziet een "crisis" bij het kabinet, dat nog tot uiterlijk maandag verder werkt aan de begroting. Dat is niet verrassend, maar wel onverantwoord, vindt hij. "Ik kan me niet herinneren dat het zo op het allerlaatste moment is aangekomen. Daar ligt een groot conflict onder, en dat zat ingebakken in dit minderheidskabinet."

12 uur geleden
Jetten: geen onderhandeling met oppositie voor deadline begroting

DEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen onderhandelen tot maandag niet meer met het kabinet over de begroting, zei premier Rob Jetten op zijn wekelijkse persconferentie. "We hebben nu heel goed op tafel liggen wat er moet gebeuren. En het is nu aan de coalitie om de definitieve besluitvorming daarover te doen."

14 uur geleden
Nieuwe wet geeft inlichtingendiensten veel meer ruimte

DEN HAAG (ANP) - Een wetsvoorstel van het kabinet geeft de inlichtingendiensten AIVD en MIVD veel meer ruimte om te opereren. Nieuwe dreigingen en technologische ontwikkelingen maken dit volgens het kabinet noodzakelijk. "Met deze wet wordt ons mes scherper", aldus minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD).

15 uur geleden
Letschert zoekt naar juridische opties om in te grijpen bij ON!

DEN HAAG (ANP) - Mediaminister Rianne Letschert zoekt naar juridische mogelijkheden om in te grijpen bij Ongehoord Nederland (ON!). Ze vindt het te vroeg om te zeggen of ze dat gaat doen en hoe. Maar voor de ministerraad filosofeerde ze openlijk over de mogelijkheid om de vergunning in te trekken van de omroep. ON! raakte deze week opnieuw in opspraak door een fragment waarin Hitler volgens critici werd vergoelijkt.

15 uur geleden
Oud-minister Tieman nieuwe BBB-gedeputeerde in Zuid-Holland

DEN HAAG (ANP) - Oud-minister Robert Tieman keert terug in de politiek. De BBB-fractie in Zuid-Holland heeft Tieman voorgedragen als nieuwe gedeputeerde. Als Provinciale Staten daarmee volgende week woensdag instemmen, volgt hij Mariëtte van Leeuwen op in het dagelijks provinciebestuur. Tieman wordt verantwoordelijk voor onder meer de financiën en de stikstofaanpak van de provincie Zuid-Holland.

16 uur geleden
Boekholt-O'Sullivan overweegt stappen tegen misstanden makelaars

DEN HAAG (ANP) - Woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan wil mogelijke maatregelen tegen wanpraktijken op de woningmarkt bespreken met de Tweede Kamer. Ze reageerde vrijdag op de honderden meldingen die de Vereniging Eigen Huis (VEH) ontving over makelaars en het koopproces. "Ik ben er klaar mee dat mensen een slaatje proberen te slaan uit deze woningnood."

16 uur geleden