Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede Kamer wil verplichte vertrouwenspersoon bedrijven

Tweede Kamer wil verplichte vertrouwenspersoon bedrijven

DEN HAAG (ANP) - Als het aan de Tweede Kamer ligt, worden bedrijven verplicht een vertrouwenspersoon aan te stellen. Een wetsvoorstel hiertoe van GroenLinks-Kamerlid Senna Maatoug is aangenomen. Het aanwijzen van een vertrouwenspersoon moet het makkelijker maken om melding te maken van wangedrag op de werkvloer.

Het kabinet omarmde het voorstel van GroenLinks al, en ook de Kamer neigde tijdens de behandeling naar steun. De stem van coalitiepartij het CDA was vooral belangrijk. Die partij twijfelde nog lang, en diende een aanpassingsvoorstel in om bedrijven met tien of minder werknemers voorlopig uit te zonderen. Verschillende rechtse partijen, waaronder de VVD en de BBB, stemden tegen het voorstel. Daardoor is steun voor het plan in de Eerste Kamer nog allerminst zeker.

Maatoug benadrukt dat de wet voor de meeste bedrijven niet nodig is, omdat zij al een vertrouwenspersoon hebben. "Maar we zien ook dat dit niet overal vanzelf gaat, soms juist op plekken waar men denkt dat het echt niet nodig is. Daarom is deze wet zo belangrijk en is het goed dat het merendeel van de partijen zich hiervoor uitspreekt."

Grensoverschrijdend gedrag

Minister van Sociale Zaken Karien van Gennip noemde het verplichten van een vertrouwenspersoon "noodzakelijk" om wangedrag tegen te gaan. Het onderwerp grensoverschrijdend gedrag, onder meer op de werkvloer, is de afgelopen tijd vaak onderdeel van het maatschappelijke debat. Onder meer naar aanleiding van onthullingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag bij The Voice en wangedrag bij De Wereld Draait Door en NOS Sport is het onderwerp in de publieke en politieke schijnwerpers komen te staan.

Zo stelde het kabinet Mariëtte Hamer aan als regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag. Hamer sprak zich in maart positief uit over het wetsvoorstel van GroenLinks.

Meer uit Politiek

Klaas Knot pleit in Tweede Kamer voor 'geloof' in Lelylijn

DEN HAAG (ANP) - Adviseur Klaas Knot heeft in de Tweede Kamer zijn pleidooi herhaald voor aanleg van de Lelylijn, een snelle spoorlijn tussen de Randstad en Noord-Nederland. De voordelen van die spoorlijn zijn moeilijk in cijfers uit te drukken, zei hij. Erop inzetten heeft dus met "geloof" te maken.

4 uur geleden
Asielminister tegen politiek: laat rust terugkeren in Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) vindt dat politici eraan moeten bijdragen dat de rust terugkeert in plaatsen zoals Loosdrecht, waar mensen zich met geweld verzetten tegen de komst van asielzoekers. In Loosdrecht werd dinsdagavond brand gesticht bij een asielzoekerscentrum. In de weken daarvoor bezochten verschillende rechtse politici, zoals Lidewij de Vos (Forum voor Democratie), Gidi Markuszower (voorheen PVV) en Mona Keijzer (voorheen BBB) het dorp om de bewoners te steunen in hun protest.

4 uur geleden
Geen extra maatregelen kabinet na rellen bij opvanglocaties

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt niet met extra maatregelen na de rellen bij mogelijke asielzoekerslocaties, zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD). Een demonstratie bij een noodopvang in Loosdrecht liep dinsdagavond volledig uit de hand. Er werd onder meer brand gesticht en de politie werd bekogeld.

5 uur geleden
Ambtenaren geloofden niet in 'dragende motivering' asielnoodrecht

DEN HAAG (ANP) - Ambtenaren van het toenmalige ministerie van Asiel en Migratie geloofden niet in de 'dragende motivering' die ze hadden geschreven om staatsnoodrecht in te schakelen voor strenge asielmaatregelen. De onderbouwing was "niet toereikend", schreven ze aan asielminister Marjolein Faber (PVV).

6 uur geleden
CU steunt asielplannen kabinet, was eerder tegen asielnoodwet

DEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie is van plan om de recente asielplannen van het kabinet te steunen. De partij stemde eerder juist tegen de zogenoemde asielnoodmaatregelenwet, waar dezelfde maatregelen in zaten. Dat bevestigt de partij na berichtgeving van De Telegraaf.

20 uur geleden
Jetten naar ziekenhuis, bezoek Bonaire en Aruba aangepast

KRALENDIJK (ANP) - Premier Rob Jetten moest dinsdagochtend naar het ziekenhuis van Bonaire nadat hij ergens door was geprikt tijdens het zwemmen. Hij kreeg een allergische reactie, maar heeft er geen ernstige verwondingen aan overgehouden. Het is niet duidelijk waardoor de minister-president werd geprikt.

20 uur geleden
Yeşilgöz: Nederland wil meer bijdragen in Straat van Hormuz

BRUSSEL (ANP) - Nederland is bereid meer bij te dragen aan de bescherming van de Straat van Hormuz, zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie) dinsdag in Brussel. Hoe die bijdrage er straks uit komt te zien, is afhankelijk van wat andere landen, verenigd in de zogenoemde Hormuz-coalitie, kunnen bijdragen, zei de minister na afloop van een videovergadering met de defensieministers van deze landen.

20 uur geleden