Tweede Kamer wil onderzoek naar minimumprijs vliegtickets
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur) onderzoekt of een minimum kan worden gesteld aan de prijzen van vliegtickets. Een nipte meerderheid steunt een voorstel van die strekking van D66 en ChristenUnie.
Kamerleden Jan Paternotte (D66) en Eppo Bruins (ChristenUnie) vrezen dumpprijzen nu de vraag naar vliegreizen door de coronacrisis sterk is gedaald. In hun voorstel mag een ticket niet goedkoper zijn dan de optelsom van verplichte luchthavengelden, belastingen en andere heffingen. Dat zou neerkomen op een ondergrens van circa 35 euro.
Omdat Oostenrijk eerder al zo'n minimumprijs heeft voorgesteld, wil de Kamer dat Van Nieuwenhuizen met dat land samen optrekt. De minister zelf gaf eerder aan weinig heil te zien in een onderzoek. Een minimumprijs zou strijdig zijn met Europese regels.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De 34-jarige Jaimi van Essen wordt de nieuwe minister van Landbouw. Dat meldt zijn woordvoerder na berichtgeving in Tubantia. Hij is nu nog wethouder in Deventer en houdt zich daar sinds 2024 bezig met energie, milieu en economie. Hiervoor was hij wethouder in de gemeente Losser.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nathalie van Berkel wordt volgens ingewijden staatssecretaris van Financiën voor D66. Ze zit nu nog voor de partij van Rob Jetten in de Tweede Kamer. Zij zat eerder onder meer in de raad van bestuur van uitvoeringsorganisatie UWV.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Stientje van Veldhoven wordt minister van Klimaat en Groene Groei voor D66. Dat bevestigt een ingewijde na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is eerder staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat geweest en zat ook lang voor D66 in de Tweede Kamer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-senator Willemijn Aerdts wordt de staatssecretaris van Economische Zaken die zich gaat bezighouden met digitale economie en soevereiniteit, bevestigen bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is een expert op het gebied van inlichtingendiensten en voert op dat onderwerp ook het woord in de Eerste Kamer namens haar partij.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sjoerd Sjoerdsma wordt minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking. Hij zat eerder tien jaar voor D66 in de Tweede Kamer en stond toen bekend als een uitgesproken Kamerlid.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 draagt luitenant-generaal Elanor Boekholt-O'Sullivan voor als minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, meldt de partij op haar website. Zij is de eerste vrouwelijke luitenant-generaal bij de Nederlandse krijgsmacht. Afgelopen vrijdag werden al de eerste namen van D66-ministers bekend, namelijk die van Rianne Letschert (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) en Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid).
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het CDA draagt topambtenaar Annet Bertram voor als staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS. Bertram is momenteel secretaris-generaal van het ministerie van Asiel en Migratie en heeft uiteenlopende topfuncties vervuld in de ambtenarij.
6 uur geleden