Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede Kamer wil meer actie tegen agressie zorgpersoneel

Tweede Kamer wil meer actie tegen agressie zorgpersoneel

DEN HAAG (ANP) - Agressie en geweld tegen zorgpersoneel is onacceptabel, vinden zowel coalitie als oppositie in de Tweede Kamer. Daar moet meer tegen worden gedaan. Over de manier waarop lopen de meningen echter uiteen. Veel fracties vinden dat werkgevers namens hun bedreigde werknemers aangifte moeten doen, zoals D66, VVD, PvdA en GroenLinks. Het CDA wil lik-op-stuk beleid, waarbij daders die op camera staan meteen een boete krijgen of een agressietraining moeten volgen.

Mensen die tegen zorgpersoneel schreeuwen of hen "in elkaar meppen, komen er nu mee weg", zei Joba van den Berg (CDA). Daar moet wat haar betreft een einde aan komen, zei ze in het Kamerdebat over toename van agressie en geweld tegen ziekenhuispersoneel.

PVV en Groep Van Haga willen celstraffen tegen mensen die zorgpersoneel belagen. Ook BBB en JA21 zijn voor strengere straffen. De VVD lijkt daar eveneens wel voor te voelen. "Het is jammer dat het verbod op taakstraf is verworpen", zei VVD-Kamerlid Jacqueline van den Hil.

Breder probleem

BBB en JA21 willen een rode kaart invoeren als mensen zich misdragen en de SP wil dat de oorzaak van de toenemende agressie moet worden onderzocht, voordat er allerlei oplossingen worden bedacht. Met BBB vindt de SP dat agressie en geweld een breder maatschappelijk probleem is dat ook breder moet worden aangepakt.

De Kamer is het er wel weer roerend over eens dat de aangiftebereidheid omhoog moet en dat geweld en agressie nooit normaal mag worden gevonden. Een groot deel van de Kamer vindt dat minister Conny Helder (Langdurige Zorg) zelf meer actie moet ondernemen, door bijvoorbeeld werkgevers te dwingen maatregelen te nemen. De Kamer vindt dat zij de aanpak en nazorg te veel aan de werkgevers overlaat.

Meer uit Politiek

CDA-leider Bontenbal 'met blij gemoed' de avond en nacht in

DEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal gaat "met een blij gemoed de avond en nacht in". Hij ziet zijn partij in veel plaatsen op zijn minst stabiel blijven bij de gemeenteraadsverkiezingen, en op sommige plekken zelfs de grootste worden. "Ik vind dat een prachtige uitslag."

12 minuten geleden
Burgemeester Moerdijk: verkiezingen gingen ook over toekomst dorp

ZEVENBERGEN (ANP) - De toekomst van het Brabantse dorp Moerdijk heeft een belangrijke rol gespeeld bij de gemeenteraadsverkiezingen, zegt burgemeester Aart-Jan Moerkerke. "Het was bij veel partijen een verkiezingsitem, dus het zal ongetwijfeld hebben meegespeeld bij het stemmen", zei Moerkerke op de verkiezingsavond in het gemeentehuis in Zevenbergen.

19 minuten geleden
Jetten feliciteert lokale partijen, houdt hoop voor D66

BREDA (ANP) - Premier Rob Jetten heeft op een uitslagenavond van zijn partij in Breda lokale partijen gefeliciteerd met hun winst. Op basis van exitpolls en voorlopige uitslagen lijken lokale partijen, zoals Hart voor Den Haag, wederom te winnen bij de gemeenteraadsverkiezingen. Volgens Jetten hebben veel van die partijen "knappe campagnes" gevoerd. Hij wenst ze succes met hun werk de komende jaren.

34 minuten geleden
Vermeer (BBB) na exitpoll Noardeast-Fryslân: 'We zijn binnen'

DOKKUM (ANP) - "We zijn binnen", zei BBB-leider Henk Vermeer nadat de exitpoll van Noardeast-Fryslân bekend werd, waarin zijn partij twee zetels haalt. Met twee raadsleden "heb je een duo, kun je een team opbouwen", zei hij op een verkiezingsbijeenkomst in Dokkum.

51 minuten geleden
Schouten: blij met hogere opkomst, maar nog lange weg te gaan

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse burgemeester Carola Schouten is blij met het opkomstpercentage in haar gemeente, dat hoger is dan bij de vorige verkiezingen in 2022. Ze zegt dat ze daarom inderdaad, zoals eerder beloofd, zal gaan abseilen van de Euromast.

52 minuten geleden
Exitpoll: GemeenteBelangen Doetinchem en FVD grote winnaars

DOETINCHEM (ANP) - GemeenteBelangen Doetinchem is de grote winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen in de Gelderse gemeente. Dat meldt Ipsos in een exitpoll in opdracht van de NOS. De lokale partij gaat van 3 naar 6 zetels.

54 minuten geleden
StemWijzer afgelopen 24 uur ongeveer een miljoen keer ingevuld

DEN HAAG (ANP) - De StemWijzer voor de gemeenteraadsverkiezingen is tot woensdag rond 21.00 uur ruim 3,3 miljoen keer ingevuld, laat een woordvoerder van initiatiefnemer ProDemos weten. Ongeveer een miljoen van die inzendingen is in de afgelopen 24 uur gedaan, meldt hij.

59 minuten geleden