Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede Kamer wil lik-op-stuk bij verstoorders dodenherdenking

Tweede Kamer wil lik-op-stuk bij verstoorders dodenherdenking

DEN HAAG (ANP) - Een overgrote meerderheid in de Tweede Kamer wil dat antisemitisme harder wordt aangepakt. Om te beginnen moet op 4 mei het snelrecht worden toegepast als mensen de Nationale Dodenherdenking verstoren, zo willen diverse fracties. Hier zou ook meteen een afschrikwekkende werking van uitgaan, betoogden Kamerleden in een debat over antisemitisme. Bij snelrecht gaat justitie snel na het plegen van een strafbaar feit over tot vervolging. Het is onderdeel van het lik-op-stukbeleid van politie en justitie.

Antisemitisme moet als discriminatiegrond worden bestempeld, zodat het strenger bestraft kan worden, vinden onder meer VVD en de ChristenUnie. Een aantal fracties, waaronder Volt en de SP, wil dat een bezoek aan het Holocaustmuseum voor alle scholieren in Nederland gratis wordt.

Alle fracties, behalve de afwezige Forum voor Democratie, spraken zich in het debat fel uit tegen het groeiende antisemitisme in Nederland. Het gros van de fracties kwam met een keur aan voorstellen om dat aan te pakken, waarbij enkele voorstellen tot felle kritiek leidde van DENK en in minder felle bewoordingen van Volt en de Partij voor de Dieren.

Verontwaardiging bij DENK

Zo wil BBB dat nieuwkomers moeten onderschrijven Joden te beschermen, zei voorvrouw Caroline van der Plas. De SGP steunt dit voorstel. Dit leidde tot verontwaardiging van DENK-fractievoorzitter Stephan van Baarle, die Van der Plas verweet "mensen met een andere afkomst weg te zetten als antisemiet of potentieel antisemiet".

Maar ook PVV en JA21 zeiden dat vooral immigranten zich schuldig maken aan antisemitisme. Joost Eerdmans (JA21) zei dat Jodenhaat er binnen de islamitische gemeenschap "met de paplepel wordt ingegoten". Wat hem betreft worden verblijfsvergunningen geweigerd of ingetrokken van mensen die "extremistisch of antisemitisch" zijn.

Leus

Maikel Boon (PVV) wil dat het scanderen van leuzen als 'From the river to the sea, Palestine will be free' via het strafrecht wordt bestraft. Dat wil ook de SGP.

Meer uit Politiek

Jongerenvereniging Progressief Nederland gaat PROTEST heten

DEN HAAG (ANP) - PROTEST wordt de naam van de jongerenvereniging van Progressief Nederland. Dat hebben DWARS en de Jonge Socialisten, de jongerenclubs van respectievelijk GroenLinks en PvdA, bekendgemaakt.

4 uur geleden
BBB-senator zegt lidmaatschap partij op, blijft actief in fractie

BARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.

1 dag geleden
Mona Keijzer zegt lidmaatschap BBB op

BARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.

1 dag geleden
Emoties lopen hoog op bij extra ledenbijeenkomst BBB

BARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.

1 dag geleden
Lokale partijen niet blij met nieuwe naam GroenLinks-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".

1 dag geleden
Hermans maakt miljoenen vrij voor pandemische paraatheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.

1 dag geleden
ANP Verkiezingsdienst: lokaal niet de grote winnaar verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.

1 dag geleden