Tweede Kamer wil dat voorstel Transgenderwet wordt ingetrokken
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat een verruiming van de Transgenderwet wordt ingetrokken. NSC en SGP hebben dit voorgesteld: 73 Kamerleden stemden voor, 70 stemden tegen. Demissionair minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) had de motie ontraden. Hij noemde het verzoek niet behoorlijk, onder meer om procedurele redenen. Het kabinet moet nu beslissen of het de wens van de Kamer uitvoert of naast zich neerlegt.
Het wetsvoorstel regelt onder meer dat er geen verklaring meer nodig is van een deskundige om in de geboorteakte het geslacht aan te passen. Ook komt de leeftijdsgrens van 16 jaar te vervallen om zo'n aanpassing te laten doorvoeren. In 2022 sprak de Kamer er voor het eerst over, waarna het debat later zou worden hervat.
Dat is er niet meer van gekomen omdat het wetsvoorstel vorig najaar door de Kamer controversieel was verklaard, na de val van het kabinet. Dat betekent dat de Kamer het niet meer behandelt voordat er een nieuw kabinet is aangetreden. Maar NSC en SGP besloten onlangs toch een motie over de wet in te dienen bij een ander debat.
Handelwijze
Deze handelwijze leidde tot hoon bij partijen die het er niet mee eens zijn dat het voorstel al zou worden ingetrokken voordat ze er verder over konden praten. Onder meer D66, GroenLinks-PvdA, VVD, SP, Volt en Partij voor de Dieren stemden dan ook tegen de motie, verklaarden ze voorafgaand aan de hoofdelijke stemming.
D66-Kamerlid Wieke Paulusma beticht NSC ervan "een geitenpaadje" te hebben gevonden om een inhoudelijk debat over het voorstel uit de weg te gaan. Haar partij vindt dit "een oncollegiale, onzorgvuldige en onwenselijk gang van zaken en zeker geen teken van goed bestuur".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
28 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
32 minuten geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
7 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
7 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.
10 uur geleden