
Tweede Kamer wil 1,5 miljoen euro extra voor aanpak antisemitisme
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil 1,5 miljoen euro extra uittrekken voor de bestrijding van antisemitisme. VVD, Kamerlid Pieter Omtzigt en GroenLinks-PvdA hebben zich onder dit voorstel van D66-Kamerlid Alexander Hammelburg geschaard. Over het voorstel wordt pas in de nieuwe Tweede Kamer gestemd, maar aangezien de instemmende partijen de top drie in de peilingen beslaan, lijkt het extra geld er in 2024 te komen. Omtzigt geeft leiding aan NSC, dat in de peilingen op zo'n 28 zetels kan rekenen.
Het bedrag is onder meer bedoeld voor onderzoek naar antisemitisme online en offline, onderwijsprogramma's en herdenkingen. Het potje daarvoor is nu bijna leeg, vertelt Hammelburg. "En dat is best vreemd aangezien antisemitisme blijft toenemen", aldus het D66-Kamerlid. Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) meldde dat het aantal antisemitische incidenten in Nederland met 818 procent is toegenomen sinds de aanval van Hamas op Israël ruim een maand geleden en de daaropvolgende oorlog.
"Antisemitisme neemt al jaren toe, maar de afgelopen weken zie je het terugkeren uit alle hoeken van de samenleving", zegt Hammelburg. "Ik wil het gif een kop kleiner maken, want er bestaat een enorm risico dat de vormen van antisemitisme uit het verleden terugkeren."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet zet "alles op alles" om komende winter alsnog financiële ondersteuning te kunnen geven aan huishoudens die moeite hebben de energierekening te betalen. Dat heeft minister-president Dick Schoof toegezegd in het debat over de miljoenennota. Een groot deel van de Tweede Kamer drong daar op aan.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijleider Esther Ouwehand van de Partij voor de Dieren is door Tweede Kamervoorzitter Martin Bosma weggestuurd tijdens de tweede termijn van het debat over de miljoenennota. Zij droeg een blouse in de kleuren van de Palestijnse vlag, en overtrad daarmee volgens Bosma de ongeschreven regel dat Kamerleden zich neutraal horen te kleden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet blijft bij het standpunt dat zieke of gewonde kinderen uit Gaza beter in de regio kunnen worden geholpen dan in Nederland. Hulp in de regio is het meest effectief, aldus minister-president Dick Schoof. "We willen zo goed mogelijk helpen iets aan dat leed te doen."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans is "diep geschokt" omdat het kabinet de conclusie van een VN-commissie niet volgt dat Israël zich in de Gazastrook schuldig maakt aan genocide. "Hoe diep zijn wij gezonken als land waar het internationaal recht voorop stond?", vroeg de leider van GroenLinks-PvdA aan premier Dick Schoof tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Mona Keijzer (BBB) doet een beroep op zelfredzame Oekraïners om hun opvang zelf te regelen, bevestigt haar woordvoerder na berichtgeving van NOS. Daarmee hoopt de demissionaire bewindsvrouw ruimte te maken voor Oekraïners die door een tekort aan opvangplekken nergens terecht kunnen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof had PVV-leider Geert Wilders terecht moeten wijzen toen die in het debat over de miljoenennota onder meer de in de Grondwet verankerde vrijheid van godsdienst ter discussie stelde. Partijleiders Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA) en Rob Jetten (D66) misten "normerend optreden" van de partijloze premier.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Mona Keijzer (Asiel, BBB) gaat in gesprek met COA-baas Milo Schoenmaker over het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Dat was afgelopen nacht voor de vierde keer in korte tijd boven de grens van 2000 uitgestegen, waardoor de boete die de asielopvangorganisatie moet betalen, is opgelopen naar 200.000 euro. "Ik vind echt dat we alles uit de kast moeten halen om te zorgen dat het én onder de 2000 blijft én dat we Ter Apel ontlasten van de overlastgevers."
10 uur geleden