Tweede Kamer weer aan de slag na zomerreces
DEN HAAG (ANP) - Met het traditionele vragenuurtje gaat de Tweede Kamer weer aan de slag na het zomerreces. Deze week zijn de volksvertegenwoordigers vooral druk bezig met te kijken welke onderwerpen nog door het demissionaire kabinet kunnen worden behandeld en welke niet, het zogenoemd controversieel verklaren van onderwerpen.
Zaken waarover de Kamer verschillend denkt, zoals de spreidingswet, worden dan overgelaten aan een volgend kabinet. Niet alleen wetgeving, ook brieven en nota's kunnen controversieel worden verklaard. Het is trouwens geen statische lijst. Een meerderheid van de Kamer kan nieuwe onderwerpen op de lijst zetten of zaken ervanaf halen.
De Kamer is bij terugkomst overigens anders van samenstelling dan toen de vakantie begon begin juli. Het aantal fracties is gegroeid naar 21. Dat komt doordat Olaf Ephraim zich heeft afgescheiden van de Groep Van Haga. Verder is de BBB van een naar vier zetels gegaan door de overstap van Lilian Helder (PVV), Nicki Pouw-Verweij (JA21) en Derk Jan Eppink (JA21). De PVV houdt zestien zetels over, JA21 nog maar eentje.
De Tweede Kamer blijft nog actief tot medio volgende maand. Na het herfstreces begint waarschijnlijk het verkiezingsreces. Dan vinden er geen debatten plaats, maar voeren de volksvertegenwoordigers campagne in aanloop naar de verkiezingen op 22 november. De nieuwe Tweede Kamer wordt op 6 december geïnstalleerd.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - "Ik word wel ongeduldig", zei Luc Stultiens van PRO donderdagmiddag na weer een gesprek met minister Eelco Heinen (Financiën) over de begroting met Prinsjesdag. De financieel woordvoerder van de linkse fusiepartij hoort "vooral heel weinig" tijdens de gesprekken met de VVD-bewindsman. "Op een gegeven moment moet je ook als kabinet zelf beslissen: wij gaan met links of rechts en we gaan bereid zijn om te schuiven. Dat is nog niet gebleken."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer vindt dat het kabinet al voor de zomer met gesprekken over de begroting had moeten beginnen. "Dat had ik wel verwacht, ja", zei hij voorafgaand aan zijn eigen gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Mirjam Bikker wil dat de rekening van stijgende prijzen niet eenzijdig bij werkende mensen wordt neergelegd. "En dat dreigt wel te gebeuren", zei de leider van de ChristenUnie voorafgaand aan een begrotingsgesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz en Bart van den Brink.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - 50PLUS-leider Jan Struijs is kritisch op het minderheidskabinet. Volgens hem zou het "voor het land" verstandiger zijn als het kabinet alsnog een gedoogconstructie aangaat. "Maar voor ons is het beter om verder te gaan met een minderheidskabinet", zei hij voorafgaand aan een gesprek over de begroting.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De nachten van minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) zijn "al korter". Dat zei de bewindsman voorafgaand aan een begrotingsraad, een extra ministerraad over de begroting. En hij verwacht dat de gesprekken alleen maar zwaarder worden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte vindt dat oppositiepartijen PRO en JA21 elkaar niet moeten uitsluiten bij de gesprekken over de begroting. Beide partijen hebben afgelopen dagen gezegd dat de verschillen tussen wat ze willen te groot zijn om dezelfde begroting te kunnen steunen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Christine Teunissen verwacht met haar vriend een kindje en gaat daarom eind november met zwangerschapsverlof, zo meldt de leider van de Partij voor de Dieren. Haar partijgenoot Ines Kostić zal haar dan tijdelijk vervangen als fractievoorzitter.
1 dag geleden