Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede Kamer tegen schrappen forse extra bezuiniging op jeugdzorg

Tweede Kamer tegen schrappen forse extra bezuiniging op jeugdzorg

DEN HAAG (ANP) - Een poging in de Tweede Kamer om een extra structurele bezuiniging op de jeugdzorg van ruim 500 miljoen euro te schrappen, is gestrand. Een motie hiertoe van GroenLinks-PvdA, SP, ChristenUnie en de SGP kreeg dinsdag niet genoeg steun. Onder meer de vier formerende partijen PVV, VVD, NSC en BBB - die een meerderheid vormen - waren tegen.

Demissionair staatssecretaris Maarten van Ooijen (Jeugdzorg) had zelf aangegeven dat hij ook tegen de extra bezuiniging is. Hij noemde die vorige week in een debat over de jeugdzorg "onverantwoord". Vlak daarvoor had hij in een Kamerbrief opties aangegeven over de manier waarop deze bezuiniging zou moeten worden gerealiseerd. Daarvoor zou het onder meer noodzakelijk zijn om cliënten in de jeugdzorg een eigen bijdrage te laten betalen.

Het gaat bij de bedoelde besparing om 500 miljoen euro in zowel 2025 als in 2026. Vanaf 2027 loopt dit op tot 511 miljoen euro structureel per jaar. Dit komt bovenop de structurele bezuiniging van 1 miljard euro die de jeugdzorgsector sowieso moet halen. Dit moet mogelijk worden door de maatregelen die zijn afgesproken in de zogeheten hervormingsagenda jeugd, uit te voeren.

Wachtlijsten

De partijen die van de extra bezuiniging af willen, vinden dat de jeugdzorg al te veel is geplaagd door problemen omdat het stelsel niet goed functioneert. Daardoor staan kinderen en gezinnen die hulp nodig hebben vaak op lange wachtlijsten. Er zijn ook grote personeelstekorten, omdat hulpverleners afhaken door de hoge werkdruk. Daardoor duurt het nog langer voordat kinderen er terechtkunnen.

Voorstanders van het schrappen van de extra bezuiniging waren naast de vier indieners ook Partij voor de Dieren, DENK, Volt, FVD en JA21. Voorheen was ook de PVV tegen de grote bezuinigingen op de jeugdzorg, maar de partij van Wilders houdt zich nu op de vlakte omdat de partij onderhandelt over een nieuwe regering.

Meer uit Politiek

VVD wil actie tegen 'extreemrechtse groep' Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet actie ondernemen tegen de "extreemrechtse groep" die demonstraties zoals die in Loosdrecht tegen asielzoekerscentra "kaapt", vindt de VVD. Volgens Kamerlid Ulysse Ellian leidt het geweld door die groep, die volgens hem rondreist naar gemeenten met demonstraties om daar te rellen, af van de zorgen van bewoners.

3 uur geleden
Jetten kaart ontvoering Insiya aan bij Indiase premier Modi

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten gaat de zaak van het ontvoerde meisje Insiya aan de orde stellen tijdens het gesprek met zijn Indiase collega Narendra Modi, die dit weekend Nederland bezoekt. Ook stuurt het kabinet een ambtelijke delegatie naar India in de hoop een ontmoeting daar te kunnen regelen tussen de moeder en Insiya.

4 uur geleden
Kritiek van alle kanten op Markuszower over asielonrust

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower kreeg woensdagmiddag tijdens een debat kritiek van alle kanten bij een debat over de asieldemonstraties die de afgelopen weken geregeld uit de hand liepen. De kritiek kwam ook van coalitiepartijen CDA en D66, die de hulp van zijn fractie eerder juist goed konden gebruiken, bijvoorbeeld als het ging over de verhoging van de AOW-leeftijd. CDA'er Jeltje Straatman suggereerde bijvoorbeeld dat hij extreemrechts gedachtegoed legitimeerde door zich te laten zien bij asieldemonstraties in Loosdrecht.

5 uur geleden
Berendsen: lijst met Gazanen met visum ligt al bij Israël

DEN HAAG (ANP) - Het ligt volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) niet aan Nederland dat bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een werk- of studievergunning voor Nederland de verwoeste kuststrook nog niet hebben kunnen verlaten. De aanvraag is al ingediend bij de Israëlische autoriteiten, aldus de bewindsman.

6 uur geleden
Klaas Knot pleit in Tweede Kamer voor 'geloof' in Lelylijn

DEN HAAG (ANP) - Adviseur Klaas Knot heeft in de Tweede Kamer zijn pleidooi herhaald voor aanleg van de Lelylijn, een snelle spoorlijn tussen de Randstad en Noord-Nederland. De voordelen van die spoorlijn zijn moeilijk in cijfers uit te drukken, zei hij. Erop inzetten heeft dus met "geloof" te maken.

11 uur geleden
Asielminister tegen politiek: laat rust terugkeren in Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) vindt dat politici eraan moeten bijdragen dat de rust terugkeert in plaatsen zoals Loosdrecht, waar mensen zich met geweld verzetten tegen de komst van asielzoekers. In Loosdrecht werd dinsdagavond brand gesticht bij een asielzoekerscentrum. In de weken daarvoor bezochten verschillende rechtse politici, zoals Lidewij de Vos (Forum voor Democratie), Gidi Markuszower (voorheen PVV) en Mona Keijzer (voorheen BBB) het dorp om de bewoners te steunen in hun protest.

11 uur geleden
Geen extra maatregelen kabinet na rellen bij opvanglocaties

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt niet met extra maatregelen na de rellen bij mogelijke asielzoekerslocaties, zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD). Een demonstratie bij een noodopvang in Loosdrecht liep dinsdagavond volledig uit de hand. Er werd onder meer brand gesticht en de politie werd bekogeld.

12 uur geleden