Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede Kamer steunt wet die meer soorten spionage strafbaar stelt

Tweede Kamer steunt wet die meer soorten spionage strafbaar stelt

DEN HAAG (ANP) - Meer vormen van spionage moeten strafbaar worden, vindt bijna de hele Tweede Kamer. Een wetsvoorstel dat dat regelt, kreeg dinsdag steun van alle fracties behalve DENK en FVD.

Het schenden van staatsgeheimen is al strafbaar, maar volgens het kabinet zijn er in het Wetboek van Strafrecht nog niet genoeg mogelijkheden om op te treden tegen moderne vormen van spionage. De inmiddels gevallen coalitie sprak in het regeerakkoord voor het vierde en inmiddels demissionaire kabinet-Rutte af om dat te veranderen. "Spionage richt zich steeds meer niet alleen op het verkrijgen van staats- of bedrijfsgeheime informatie", staat in de uitleg van de wet.

In de nieuwe wet kan iemand die schade veroorzaakt of inlichtingen deelt voor een "buitenlandse mogendheid" maximaal acht jaar celstraf krijgen. Onder meer het in gevaar brengen van de nationale veiligheid of het lekken van "hoogwaardige technologieën" worden daarbij genoemd. Andere mensen aanzetten tot spionage wordt ook strafbaar.

Meer uit Binnenland

200.000 boetes uitgeschreven voor niet betalen tol A24

ZOETERMEER (ANP) - Sinds de opening van de Blankenburgverbinding zijn er tot en met september 200.000 boetes uitgeschreven aan weggebruikers voor het niet betalen van de verschuldigde tol. In totaal gaat het om een bedrag van ongeveer 7 miljoen euro, bevestigde een woordvoerder van de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) berichtgeving van de NOS.

3 uur geleden
Slachtoffer dodelijk ongeval Texel is 50-jarige Belg

DE COCKSDORP (ANP) - Het slachtoffer van een fataal ongeval op Texel is een 50-jarige man uit België. De man fietste in de nacht van zaterdag op zondag rond 02.30 uur op de Postweg toen hij botste met een voertuig. De bestuurder daarvan, een 70-jarige Texelaar, wordt "volgens protocol ontboden voor verhoor", meldt de politie.

4 uur geleden
Fietser Texel overleden na aanrijding auto

DE COCKSDORP (ANP) - Bij een aanrijding met een auto is in de nacht van zaterdag op zondag in De Cocksdorp op Texel een fietser om het leven gekomen. Dat maakte de politie op X bekend.

11 uur geleden
Brankele Frank wint Slimste Mens: 'Totaal bizar'

HILVERSUM (ANP) - Brankele Frank vindt het "totaal bizar" dat ze De Slimste Mens heeft gewonnen. De neurobioloog en schrijver stond zaterdagavond in de finale van het KRO-NCRV-programma met politicus Rob Jetten en schrijver Thomas van Luyn. "Rob is zo goed, dus ik dacht echt niet dat ik hem kon verslaan", zegt ze tegen het ANP. "En van Thomas dacht ik van tevoren dat hij dit seizoen zou winnen."

18 uur geleden
Voor het eerst in bijna een halfjaar nergens warmer dan 15 graden

HOUTEN (ANP) - Voor het eerst sinds 24 april is het zaterdag nergens in Nederland warmer geworden dan 15 graden, meldt Weeronline. In Vlissingen en Hoek van Holland tikte de thermometer 14,5 graden aan, maar bij alle andere officiële meetstations was het koeler. De laagste maximumtemperatuur werd gemeten in Nieuw Beerta: 11,4 graden.

22 uur geleden
Afsluitdijk weer vrij na actie XR, een persoon aangehouden

DEN OEVER (ANP) - De Afsluitdijk is weer vrij nadat klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) de weg zaterdagmiddag blokkeerden, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat (RWS). Een politiewoordvoerder meldt dat een demonstrant is aangehouden vanwege geweld tegen een agent.

1 dag geleden
Radiopresentator Hans Haffmans krijgt taalprijs

HILVERSUM (ANP) - Presentator en radiomaker Hans Haffmans heeft de Groenman-taalprijs gewonnen. Dat is zaterdag bekendgemaakt in het KRO-NCRV-programma De Taalstaat op NPO Radio 1. Volgens de organisatie achter de prijs weet Haffmans, die momenteel onder meer verbonden is aan het NTR-programma Podium op NPO Klassiek, complexe muziek toegankelijk te presenteren. Daarbij gebruikt hij "taal als zijn instrument".

1 dag geleden