Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede Kamer steunt voorstel voor wrak MH17 in herdenkingscentrum

Tweede Kamer steunt voorstel voor wrak MH17 in herdenkingscentrum

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer staat positief tegenover het idee om het wrak van vlucht MH17 onder te brengen in een herdenkings- en documentatiecentrum. Minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) liet weten met een "open houding" te kijken naar het voorstel dat onder de aandacht van de Kamerleden was gebracht door stichting Vliegramp MH17.

"Dat lijkt me wel sympathiek om naar te kijken", zei Anne Kuik van het CDA tijdens een debat over MH17. Ook D66, VVD, PvdA, GroenLinks en PVV steunen het idee. Het zou mooi zijn als zo'n herdenkingscentrum dicht bij het Nationaal Monument in Vijfhuizen kan komen, aldus voorzitter Piet Ploeg van Stichting Vliegramp MH17.

Het wrak betekent volgens Ploeg veel voor de nabestaanden. "Het wrak is de enige plek die dicht bij de dood van hun geliefden komt. Wij kunnen niet naar de crashsite. Dus het wrak is voor heel veel nabestaanden heel kostbaar." Bovendien is het neerhalen van MH17 een "heel belangrijk moment" in de recente Nederlandse geschiedenis.

Opslagplaats

De wrakstukken liggen opgeslagen in Gilze-Rijen. Ze werden eind 2014 overgebracht naar Nederland. Er is voor het onderzoek naar de ramp een reconstructie van het voorste deel van het toestel van Malaysia Airlines gemaakt. Bij de ramp kwamen alle 298 inzittenden om het leven, onder wie 196 Nederlanders.

Een Russische Buk-systeem schoot de Boeing 777 op 17 juli 2014 uit de lucht. Dat gebeurde boven het oosten van Oekraïne waar pro-Russische separatisten vochten tegen het regeringsleger. De rebellen kregen steun van Rusland. Voor betrokkenheid bij het neerschieten van het vliegtuig zijn vorig jaar drie verdachten veroordeeld.

Meer uit Politiek

Staatssecretaris Boswijk verwacht aanpassing protocollen Defensie

DEN HAAG (ANP) - De protocollen van Defensie over oefeningen in droge periodes moeten worden aangepast, verwacht Derk Boswijk, de verantwoordelijke staatssecretaris. In Goedemorgen Nederland kon de CDA'er hierover nog geen uitsluitsel geven, omdat onderzoek naar de natuurbranden van deze week nog loopt.

12 uur geleden
Van Weel: Nederland vraagt internationale hulp bij branden

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft andere landen om hulp gevraagd bij het bestrijden van de verschillende natuurbranden die momenteel woeden, schrijft justitieminister David van Weel (VVD) op X. Hij benadrukt hoe uitzonderlijk deze stap is. "Nederland levert vaak hulp en vraagt nu voor het eerst zelf."

23 uur geleden
Ministerie wil dat Israël voor veiligheid Gaza-vaarders zorgt

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft Israël opgeroepen om de veiligheid te waarborgen van Nederlandse opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Van die vloot met humanitaire hulp voor Gaza heeft Israël meer dan twintig schepen onderschept. Nederland heeft daarover contact met Israëlische autoriteiten, meldt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na vragen van het ANP.

1 dag geleden
Karremans: bij elk gezin blijft water uit de kraan komen

DEN HAAG (ANP) - "We zorgen ervoor dat er bij elk gezin gewoon drinkwater uit de kraan blijft komen, ook in geval van zoetwatertekorten bij droogte", zegt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in een reactie op het donderdag gepubliceerde onderzoek van de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli). Volgens de raad staat de beschikbaarheid van drinkwater op de lange termijn ernstig onder druk.

1 dag geleden
Burgemeester Gorinchem: Turkse gemeenschap kreeg veel te verduren

GORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.

1 dag geleden
Bij drie stembureaus in Gorinchem geen opmerkelijkheden

GORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.

1 dag geleden
Stembureaus Gorinchem dicht, tellen begint

GORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.

2 dagen geleden