Tweede Kamer schrikt van beperkingen om veiligheid prinses Amalia
DEN HAAG (ANP) - VVD, D66, PVV en GroenLinks vinden het vreselijk dat prinses Amalia om veiligheidsredenen haar huis niet uit kan. Dat zeggen politici in reactie op hetgeen koning Willem-Alexander en koningin Máxima donderdag tijdens hun staatsbezoek in Zweden aan de pers vertelden.
"Dit is echt heel erg. De kroonprinses - van wie ons land in de toekomst veel zal vragen - kan zich niet als iedere andere Nederlander in alle rust en veiligheid als jong mens ontplooien", reageert D66-fractievoorzitter Jan Paternotte. "Dat gaat zo lijnrecht in tegen wat we met z’n allen willen in dit land. Wat zo mooi is aan Nederland is dat de premier met de fiets naar werk gaat en de koninklijke familie middenin de samenleving staat. Als we dat land weer willen worden, hebben we heel veel werk te doen."
"Heftig nieuws", zegt VVD-fractievoorzitter Sophie Hermans. "Ik wens prinses Amalia toe dat dit heel snel voorbij is, zodat zij kan genieten van een bijzondere studententijd. Zoals het hoort." Dat vindt ook Laura Bromet, woordvoerder koningshuis van GroenLinks. "Ook onze prinses heeft recht op een onbezorgd studentenleven waarin ze haar eigen weg in het leven kan vinden", laat ze weten.
Verschrikkelijk
PVV-leider Geert Wilders vindt het "verschrikkelijk nieuws" en heeft "heel erg" met de prinses te doen. Wilders weet wat het betekent om bedreigd en streng beveiligd te worden. "Ik hoop echt dat het snel weer normaliseert en ze haar leven zonder bedreigingen weer kan oppakken."
Koning Willem-Alexander en koningin Máxima vertelden donderdag tijdens het persmoment van hun staatsbezoek in Zweden dat de prinses niet in Amsterdam woont en het huis "eigenlijk" niet uit kan. Net voor Prinsjesdag kwam naar buiten dat de beveiliging rondom Amalia is verhoogd. Criminelen zouden het voorzien hebben op zowel de prinses als premier Mark Rutte.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
8 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
13 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
14 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 dag geleden