Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede Kamer opnieuw voor verankeren lhbti-rechten in grondwet

Tweede Kamer opnieuw voor verankeren lhbti-rechten in grondwet

DEN HAAG (ANP) - Discriminatie op basis van handicap of seksuele geaardheid moet in de grondwet worden verboden. Een ruime meerderheid van de Tweede Kamer stemde dinsdag opnieuw voor een initiatiefwetsvoorstel om de grondwet op die manier aan te passen. In 2020 steunden beide Kamers de wijziging die D66, GroenLinks en PvdA indienden, ook al.

Over een wijziging van de grondwet moet twee keer worden gestemd in zowel de Tweede als de Eerste Kamer. Daarbij moet een verkiezing tussen beide stemmingen zijn van de Tweede Kamer. Voor de Eerste Kamer hoeft dat niet. Bij de tweede stemming is in beide Kamers bovendien een tweederdemeerderheid nodig.

Deze meerderheid werd ruim gehaald, met naast de indienende partijen steun van VVD, CDA, CU, SP, Volt, DENK, Partij voor de Dieren, JA21, en de fracties Van Haga, Den Haan en BBB.

Tweede lezing

De Eerste Kamer moet ook nog na een tweede lezing instemmen met het voorstel voordat het van kracht kan worden. De kans is groot dat ook hier de vereiste meerderheid wordt gehaald. De partijen die in de Tweede Kamer voor stemden, komen boven de 50 van de 75 Eerste Kamerzetels uit.

Het COC spreekt van "geweldig nieuws". De belangenorganisatie zegt al bijna twintig jaar te pleiten voor het grondwettelijk discriminatieverbod voor homo- en biseksuelen, transgenders en interseksuelen. COC-voorzitter Astrid Oosenbrug stelt dat de verankering in de grondwet "een garantie biedt dat we ook over vijftig of honderd jaar nog van onze zwaar bevochten rechten kunnen genieten".

Oosenbrug wijst erop dat Nederland hierin niet vooroploopt maar dat de lhbti-mensenrechten al in de grondwet staan van landen zoals Zweden, Portugal, Malta en Zuid-Afrika.

Meer uit Binnenland

Nieuwe vertraging dreigt voor renovatie Binnenhof

DEN HAAG (ANP) - De renovatie van het Binnenhof in Den Haag dreigt nog meer vertraging op te lopen. In een rapport over de verbouwing dat minister Mona Keijzer (Volkshuisvesting, BBB) met de Tweede Kamer heeft gedeeld, staat een nieuw risico op vertraging door "spanning" tussen de planningen van aannemers en de totale planning.

24 minuten geleden
Bewoners zorginstelling Hengelo geëvacueerd na brand

HENGELO (ANP) - In een zorginstelling aan de Dennenbosweg in het Overijsselse Hengelo moesten na een korte brand de bewoners worden geëvacueerd, meldt de veiligheidsregio. Onduidelijk is nog om hoeveel mensen het gaat en of er slachtoffers zijn.

1 uur geleden
Cornald Maas heeft 'kwaadaardige vorm van chronische kanker'

HILVERSUM (ANP) - Cornald Maas heeft een "kwaadaardige vorm van chronische kanker". Dat vertelt de 62-jarige songfestivalcommentator zaterdag in een uitgebreid interview met het AD.

2 uur geleden
Spookrijder bij Duiven onder invloed, vier gewonden bij ongeval

DUIVEN (ANP) - Een spookrijder die vrijdagavond bij het Gelderse Duiven op de A12 een verkeersongeluk veroorzaakte, verkeerde onder invloed van alcohol en drugs. Dat blijkt volgens de politie uit de eerste testen. Bij het ongeval vielen vier gewonden, onder wie de spookrijder zelf die naar het ziekenhuis is gebracht. Het is een 53-jarige man uit Didam. De man heeft vermoedelijk enkele kilometers op de verkeerde weghelft gereden.

2 uur geleden
Schoof begonnen aan rondreis in Caribisch deel koninkrijk

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Dick Schoof is begonnen aan zijn vijfdaagse rondreis langs het Caribische deel van het Nederlandse koninkrijk. Deze zaterdag begint hij met een bezoek aan Bonaire, waar de premier volgens zijn ministerie "diverse gesprekken voert en zich verdiept in de historie en de natuur".

4 uur geleden
Kermis Hoogland dicht nadat agenten met stenen werden bekogeld

HOOGLAND (ANP) - De politie heeft vrijdagavond tijdelijk de kermis in het Utrechtse Hoogland gesloten. De politie greep in toen het onrustig werd op het terrein aan de Hamseweg. Daarop richtten de aanwezigen zich tegen de agenten, die met verschillende voorwerpen, waaronder stenen, werden bekogeld.

4 uur geleden
LAKS ontvangt 21.000 klachten op eerste dag eindexamens

UTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn 21.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is minder dan de ruim 35.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag.

16 uur geleden