Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede Kamer buigt zich over verslag informateur Plasterk

Tweede Kamer buigt zich over verslag informateur Plasterk

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer buigt zich over het verslag van informateur Ronald Plasterk, die na twee maanden overleg tot de slotsom is gekomen dat een rechtse coalitie van PVV, VVD, NSC en BBB er nu niet inzit. De Kamer zal moeten beslissen hoe het verder moet nu de voorkeurscoalitie van Geert Wilders, de leider van de grootste partij, uit zicht is.

Plasterk moest na het vertrek van NSC-leider Pieter Omtzigt van de onderhandelingstafel vaststellen dat er geen perspectief is op een coalitie met de vier partijen die sinds medio december met elkaar spraken. Hij zei evenwel niet te kunnen uitsluiten dat deze partijen het ooit wel eens kunnen worden.

Als het aan Plasterk ligt, gaat nu een nieuwe informateur aan de slag "met ruime bestuurlijk en politieke ervaring", om allereerst vast te stellen welke vorm een nieuw kabinet moet krijgen. Die vraag lag de afgelopen tijd minder nadrukkelijk voor; Plasterk had opdracht op basis van de inhoud te kijken of de partijen tot elkaar konden komen.

PVV, VVD en BBB willen nog altijd graag verder praten, liefst mét NSC. Maar die partij heeft al van meet af aan grote bedenkingen bij samenwerking met de rechts-populistische PVV, bracht Omtzigt in herinnering. Hij vindt dat de drie partijen moeten gaan praten over een minderheidskabinet, dat hij bereid is te steunen als het goede stappen zet op gebied van bestaanszekerheid en goed bestuur.

De partijen die de afgelopen vanaf de zijlijn toekeken, reageerden uiterst kritisch op het verslag van Plasterk. PVV, VVD, NSC en BBB zijn "amper opgeschoten", oordeelde D66-voorman Rob Jetten. Fractievoorzitter Frans Timmermans van GroenLinks-PvdA noemde de informatieronde onder leiding van partijgenoot Plasterk "mislukt". ChristenUnie-leider Mirjam Bikker sprak van "formatiespaghetti".

Meer uit Binnenland

Weeronline: stralend weer verwacht op Blue Monday

HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.

24 minuten geleden
Code geel om plaatselijk dichte mist in meerdere provincies

DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.

4 uur geleden
Veroorzaker dodelijk ongeval Paramaribo is Nederlander

PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.

7 uur geleden
Popprijs 2025 is voor Suzan & Freek

GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.

9 uur geleden
Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

18 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

19 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

20 uur geleden