Tweede Kamer buigt zich over hervormingsplan Belastingdienst
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer debatteert dinsdagavond met minister Wopke Hoekstra (Financiën) over diens plannen om de Belastingdienst grondig op de schop te nemen. De bewindsman wil de door problemen geplaagde fiscus vereenvoudigen, onder meer door de onderdelen Toeslagen en Douane af te splitsen.
Directe aanleiding voor de grote schoonmaak is de affaire rond de kinderopvangtoeslag. Mogelijk duizenden gezinnen werden in de financiële ellende gestort door een uit de hand gelopen aanpak van vermeende fraude. Maar de fiscus kampt met meer grote en hardnekkige problemen, zoals krakkemikkige ICT-systemen en de naweeën van een mislukte reorganisatie. Daardoor staat ook de inning van sommige belastingen onder druk.
Om al die problemen tegelijk het hoofd te kunnen bieden, moet volgens Hoekstra de fiscus anders worden ingericht. Dat geldt ook voor de politieke aansturing. Daarom moet D66 niet één, maar twee nieuwe staatssecretarissen zoeken ter vervanging Menno Snel, die vorige maand opstapte naar aanleiding van de toeslagenaffaire.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De aanpak van de armoede door het nieuwe kabinet zal beter moeten, aldus premier Rob Jetten. Uit een doorrekening van het regeerakkoord door het Centraal Planbureau (CPB) bleek dat het beleid van D66, VVD en CDA zal leiden tot meer armoede.
1 uur geledenDEN HAAG/WASHINGTON (ANP) - Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft maandag kort na zijn aantreden gesproken met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio. Dat meldde een woordvoerder van de Amerikaanse bewindsman.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft al enkele uren na zijn aantreden gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Jetten verzekerde Zelensky dat Nederland Oekraïne onverminderd blijft steunen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mona Keijzer, Tweede Kamerlid en tot maandag vicepremier namens haar partij, stapt uit de BBB. In een interview met De Telegraaf zegt zij verder te gaan als zelfstandig Kamerlid. Keijzer zegt dat zij partijleider en -oprichter Caroline van der Plas zou opvolgen, maar dat in plaats daarvan Henk Vermeer het partijleiderschap kreeg. Zij noemt dat in De Telegraaf "een grote vertrouwensbreuk".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het pas beëdigde kabinet-Jetten is maandagmiddag voor het eerst in functie bijeengekomen voor een ministerraad. De ministers en staatssecretarissen nemen daar een definitief besluit over de precieze taakverdeling op de ministeries. Zaterdag hebben zij daar ook al over overlegd.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe ministers en staatssecretarissen zijn maandagmiddag verwelkomd op hun ministeries door hun voorgangers. Daar hebben ze door een handtekening te zetten officieel het beheer van het ministerie overgenomen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De premiers van België en Luxemburg hebben Rob Jetten gefeliciteerd met zijn aantreden als hun ambtsgenoot. "In een tijd van gezamenlijke Europese uitdagingen is een krachtige Benelux-samenwerking essentieel", schrijft de Belgische premier Bart De Wever op X. Hij pleit voor nauwere samenwerking, "in de geest van ons gedeeld verleden".
9 uur geleden