Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede Kamer bezorgd over neergekomen Russische raketten in Polen

Tweede Kamer bezorgd over neergekomen Russische raketten in Polen

DEN HAAG (ANP) - In de Tweede Kamer is grote bezorgdheid over het nieuws dat er twee Russische raketten in Polen neer zijn gekomen. Daardoor vielen zeker twee doden. Dat gebeurde tijdens raketaanvallen op Oekraïne. Er moet volgens partijen snel opheldering komen. De situatie is zeer riskant, omdat Polen lid is van de NAVO en een aanval op één wordt gezien als een aanval op alle NAVO-bondgenoten. Dit is geregeld in artikel 5 in het NAVO-verdrag.

Sjoerd Sjoerdsma van coalitiepartij D66 condoleert via Twitter "onze Poolse vrienden" voor hun verliezen. "We staan zij aan zij met Polen. Deze gruwelijke misdaad, deze Russische raketaanval, moet worden veroordeeld." Hij schat vooralsnog in dat "dit zal leiden tot art. 4 consultaties onder het NAVO verdrag, niet art 5. En deze consultaties zullen leiden tot nieuwe militaire steunpakketten aan Oekraïne met een serieuze anti-air component."

Coalitiegenoot VVD'er Ruben Brekelmans twittert: "Snelle opheldering is nodig. In de tussentijd het hoofd koel houden." CDA'er Derk Boswijk spreekt over "zorgelijke berichten. Er moet zo snel mogelijk duidelijkheid komen over deze zeer ernstige situatie."

Tom van der Lee van GroenLinks vindt dit "erg zorgwekkend: raketinslagen in Polen maken 2 slachtoffers! Pools kabinet komt bijeen in crisisberaad en staat voor de vraag wat een proportionele reactie is. Hopelijk was ‘t echt onbedoeld, en wordt dat ook erkend door de Russische regering, inclusief ‘n genoegdoening."

Volt-leider Laurens Dassen: "Zorgwekkende ontwikkeling in Polen met mogelijke Russische raketten. Er moet snel duidelijkheid komen over wat er gebeurd is. Nu is terughoudendheid belangrijk."

Meer uit Politiek

Becking: één landelijke doorstroomtoets vóór 2029 niet haalbaar

DEN HAAG (ANP) - De overstap naar één landelijke doorstroomtoets voor alle basisschoolleerlingen in plaats van zes verschillende, kan niet worden gemaakt voor het schooljaar 2029-2030. Dat herhaalde demissionair staatssecretaris Koen Becking (VVD) donderdagavond in een Kamerdebat. Becking zei "bereid" te zijn om te kijken of dit sneller kan, maar gaf aan niet te weten hoe.

1 uur geleden
Eerste gesprek met nieuwe informateur 'in goede sfeer' verlopen

DEN HAAG (ANP) - Het eerste gesprek tussen informateur Rianne Letschert en de leiders van D66, CDA en VVD donderdag had een "goede sfeer". Dat vertelden Rob Jetten (D66) en Letschert na afloop van het onderhoud. De bijeenkomst was vooral bedoeld om kennis te maken met de nieuwe informateur en een agenda voor de komende dagen vast te stellen.

4 uur geleden
Schoof: geen beslissing over Oekraïne zonder de Oekraïners

DEN HAAG (ANP) - Oekraïne staat onder zware druk van de Verenigde Staten om tot een deal te komen met Rusland. De Amerikanen spraken daarover al met de Russen. Het is cruciaal dat er geen besluiten achter de rug om van Oekraïne worden genomen, laat demissionair premier Dick Schoof donderdag weten na een video-overleg met de Coalition of the Willing en president Volodymyr Zelensky van Oekraïne.

5 uur geleden
Hermans ziet geen mogelijkheden om gaswinning Warffum te stoppen

DEN HAAG (ANP) - Energieminister Sophie Hermans ziet nu geen mogelijkheden om de gaswinning in Warffum te beëindigen. Dat zegt ze in een debat over Groningen. Deze week sprak de Kamer opnieuw de wens uit om de gaswinning bij het Groningse dorp te stoppen; daar geeft de VVD-minister nu geen vervolg aan. "Dat kán ik niet uitvoeren, omdat ik daarmee buiten de wet ga," zegt Hermans.

5 uur geleden
Hoog opgelopen conflict in kabinet om mestregels

DEN HAAG (ANP) - Binnen het demissionaire kabinet speelt een hoog opgelopen conflict over mestregels en waterkwaliteit. BBB-minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) heeft tevergeefs geprobeerd zijn partijgenoot Femke Wiersma (Landbouw) te overtuigen om strengere mestregels in te voeren om de waterkwaliteit te verbeteren, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van de NOS.

5 uur geleden
Eerste overleg Letschert met leiders D66, CDA en VVD begonnen

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag is donderdag aan het eind van de middag het eerste overleg van de nieuwe informateur Rianne Letschert met de leiders van D66, CDA en VVD begonnen. De bijeenkomst is vooral bedoeld om de agenda voor de komende dagen vast te stellen. Letschert heeft tot eind januari om haar opdracht af te ronden.

7 uur geleden
Kabinet besteedt 750.000 euro aan Holocaustles middelbare school

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt 750.000 euro uit voor Holocausteducatie op middelbare scholen. Dat schrijven VVD-staatssecretarissen Judith Tielen (Jeugd), Jurgen Nobel (Participatie en Integratie) en Koen Becking (Funderend Onderwijs) en Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding Eddo Verdoner. Met het geld kunnen scholen bijvoorbeeld leerlingen meenemen naar musea of voorstellingen.

8 uur geleden