Tweede inzameldag vuurwerk levert ruim 200 kilo op
ROTTERDAM (ANP) - Op de tweede inzameldag van vuurwerk is ruim 200 kilo ingeleverd. In Rotterdam werd 111 kilo vuurwerk afgegeven. Utrecht begon woensdag met de actie en daar werd 90 kilo aan de gemeente overhandigd.
Op dinsdag ging de inzamelactie van de vier grote steden van start in Rotterdam, toen werd er 79 kilo vuurwerk ingeleverd. "Er zit een stijgende lijn in en dat is mooi. Uiteindelijk denken we in deze drie dagen een paar honderd kilo in te zamelen", zegt een woordvoerder van de gemeente. Donderdag is de laatste inzameldag in Rotterdam en Utrecht.
In Utrecht werd naast het vuurwerk ook 7,5 kilo noodsein ingeleverd. Dat is niet illegaal en bedoeld om af te steken voor het geven van een noodsignaal, bijvoorbeeld vanaf een boot. De gemeente is "best tevreden" over de eerste dag, laat een woordvoerder weten. "Elke cobra die niet onveilig in een schuurtje ligt of wordt afgestoken, is meegenomen."
Bij de inzamelingsactie kan al het vuurwerk worden ingeleverd bij de gemeente. Ook zwaar vuurwerk dat al illegaal was voor het vuurwerkverbod van dit jaar. Per persoon kan tot 25 kilo worden ingeleverd zonder dat een boete of strafblad volgt. In Amsterdam start de actie donderdag, in Den Haag op maandag.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Vorige week zijn er duizenden insulinepennen gestolen van een Nederlandse groothandel, bevestigt een woordvoerder van Novo Nordisk na berichtgeving van het Financieele Dagblad. De maker van de pennen waarschuwt dat ze kunnen worden doorverkocht aan mensen die ze gebruiken tegen overgewicht. Dat kan volgens Novo Nordisk ernstige gezondheidsrisico's met zich meebrengen.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Twee van de vijf genomineerde essays voor de Joost Zwagerman Essayprijs dingen niet meer mee naar de prijs. De jury meldde vrijdag dat een scan met AI-detector Pangram heeft uitgewezen dat de teksten (deels) met behulp van kunstmatige intelligentie tot stand zijn gekomen. De auteurs van deze essays hebben hun inzendingen ingetrokken. Een en ander volgde op een melding van studentenblad Propria Cures.
29 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Bouwend Nederland stelt dat het grootste probleem met de nieuwe infrastructuurkeuzes van het kabinet niet is opgelost. Er is en blijft volgens de brancheorganisatie te weinig geld om de huidige infrastructuur goed te onderhouden.
47 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Rotterdamse AOW'ers met weinig geld kunnen gratis met het openbaar vervoer in de stad blijven reizen. Dat hebben de gemeente en de vervoerders RET en EBS afgesproken. Het gaat om zo'n 20.000 AOW'ers met een inkomen tot 110 procent van het wettelijk sociaal minimum. Het budget voor de regeling, die waarschijnlijk op 1 maart volgend jaar ingaat, wordt beschikbaar gesteld aan de vervoerders.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten moeten zorgen voor "aanvullende vormen" van huisvesting voor 20 procent van de statushouders die een woonplek zoeken. Dat is een van de afspraken die gemaakt zijn door Rijk, provincies, gemeenten en woningcorporaties en die minister Eleanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) vrijdag bekendmaakt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vier boerderijen en zes andere bedrijven moeten plaatsmaken voor de uitbreiding van Lelystad Airport, die nodig is om daar F-35-gevechtsvliegtuigen te kunnen stationeren. Dat heeft staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie, CDA) bekendgemaakt na afloop van de wekelijkse ministerraad.
2 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De Statenfracties in de provincie Zeeland hebben hun steun uitgesproken voor de verkoop van de kerncentrale in Borssele aan de Staat. De partijen zijn opgelucht dat de provincie na het afstoten van Borssele straks geen financiële en andere risico's meer loopt. "Strik erom en klaar", zeiden de Statenleden Berend Boone (BBB) en Wim Kok (SGP).
3 uur geleden