Tweede Hollywoodstaking voorlopig van de baan
Hollywoodacteurs leggen de komende twee weken het werk nog niet neer. Acteursvakbond SAG-AFTRA ging vrijdagavond (lokale tijd) akkoord met het uitstel van de deadline voor een nieuw contract met de studio's.
Het huidige contract loopt vrijdag om middernacht af en de leden van SAG-AFTRA hebben al ingestemd met een staking als de onderhandelingscommissie geen deal weet te sluiten met de grote studio's. Een groep acteurs onder wie Meryl Streep, Jennifer Lawrence, Neil Patrick Harris, Ben Stiller en Rami Malek benadrukte dat afgelopen week nog eens met een brief waarin zij en een kleine vierhonderd andere leden van de vakbond er bij de onderhandelaars op aandrongen om niet toe te geven tijdens de besprekingen. "Dit is niet het moment om elkaar in het midden te treffen. We overdrijven niet als we zeggen dat alle ogen uit het verleden nu op ons zijn gericht."
De voorzitter van SAG-AFTRA, The Nanny-actrice Fran Drescher, liet vrijdag weten: "Om elke mogelijkheid te benutten om uit te komen op het eerlijke contract dat we eisen en verdienen, hebben we na stevig beraad unaniem besloten meer tijd te nemen voor de onderhandelingen. Het uitstel moet niet worden gezien als zwaktebod."
Hete hangijzers in de onderhandelingen zijn de winstdeling met acteurs en de inzet van kunstmatige intelligentie (AI). De vakbond en de studio's zijn sinds begin juni in gesprek. Zonder het uitstel van de deadline waren de acteurs waarschijnlijk zaterdag al in staking gegaan.
Veel Hollywoodopnames liggen al stil omdat de belangenvereniging van de scriptschrijvers, de WGA, begin mei al een staking afkondigde. Sindsdien wordt er bij de studiocomplexen in onder meer Los Angeles en New York gestaakt door leden van de vakbond, die 11.500 scriptschrijvers vertegenwoordigt. Bij SAG-AFTRA zijn zo'n 160,000 acteurs en entertainmentpersoonlijkheden aangesloten.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Na de Franse schoolvakantie zijn ook de scholierenprotesten in het land hervat. Er zijn berichten dat jongeren in steden als Parijs, Marseille en Rennes proberen om middelbare scholen te blokkeren.
33 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever gaat maandagochtend naar de koning om zijn ontslag in te dienen, schrijven Belgische media. Dat gebeurt volgens de VRT om 09.30 uur.
3 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump is toegevoegd aan de lijst met vijanden van de persvrijheid van Reporters sans frontières (RSF). De journalistenorganisatie beschuldigt Trump ervan zijn macht te gebruiken tegen mediaorganisaties waarvan hij de berichtgeving niet waardeert.
3 uur geledenURDA (ANP/AFP) - In Spanje zijn nog eens tien buitenlandse slachtoffers van het treinongeluk van vorige week geïdentificeerd. Vier van hen kwamen uit de Verenigde Staten en de anderen uit Canada, Japan, Argentinië, Mexico, Tunesië en Tsjechië. Eerder werden de identiteiten van een Frans en een Portugees slachtoffer vastgesteld.
8 uur geledenOLESJKY (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren dat de afgelopen dagen om humanitaire redenen van kracht was rond de Oekraïense stad Olesjky, is zoals gepland beëindigd. Dat verklaarde de Oekraïense ombudsman voor de mensenrechten Dmytro Loebinets zondagavond. Rusland meldde eerder al de humanitaire operatie te hebben afgerond.
9 uur geledenKYIV (ANP) - Amnesty International zegt dat komende winter een nieuwe humanitaire ramp dreigt in Oekraïne. Russische autoriteiten, waaronder president Vladimir Poetin, kondigden eerder aan de energie-infrastructuur in Oekraïne opzettelijk te zullen aanvallen. De mensenrechtenorganisatie verwacht dat dit grote problemen zal veroorzaken voor burgers in het land.
9 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Een officiële app die door Oekraïners wordt gebruikt om op de hoogte te blijven van dreigende Russische luchtaanvallen, is gehackt. Dat bevestigt een woordvoerder van de Oekraïense luchtmacht zondagavond.
11 uur geleden