Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede Hollywoodstaking voorlopig van de baan

Tweede Hollywoodstaking voorlopig van de baan

Hollywoodacteurs leggen de komende twee weken het werk nog niet neer. Acteursvakbond SAG-AFTRA ging vrijdagavond (lokale tijd) akkoord met het uitstel van de deadline voor een nieuw contract met de studio's.

Het huidige contract loopt vrijdag om middernacht af en de leden van SAG-AFTRA hebben al ingestemd met een staking als de onderhandelingscommissie geen deal weet te sluiten met de grote studio's. Een groep acteurs onder wie Meryl Streep, Jennifer Lawrence, Neil Patrick Harris, Ben Stiller en Rami Malek benadrukte dat afgelopen week nog eens met een brief waarin zij en een kleine vierhonderd andere leden van de vakbond er bij de onderhandelaars op aandrongen om niet toe te geven tijdens de besprekingen. "Dit is niet het moment om elkaar in het midden te treffen. We overdrijven niet als we zeggen dat alle ogen uit het verleden nu op ons zijn gericht."

De voorzitter van SAG-AFTRA, The Nanny-actrice Fran Drescher, liet vrijdag weten: "Om elke mogelijkheid te benutten om uit te komen op het eerlijke contract dat we eisen en verdienen, hebben we na stevig beraad unaniem besloten meer tijd te nemen voor de onderhandelingen. Het uitstel moet niet worden gezien als zwaktebod."

Hete hangijzers in de onderhandelingen zijn de winstdeling met acteurs en de inzet van kunstmatige intelligentie (AI). De vakbond en de studio's zijn sinds begin juni in gesprek. Zonder het uitstel van de deadline waren de acteurs waarschijnlijk zaterdag al in staking gegaan.

Veel Hollywoodopnames liggen al stil omdat de belangenvereniging van de scriptschrijvers, de WGA, begin mei al een staking afkondigde. Sindsdien wordt er bij de studiocomplexen in onder meer Los Angeles en New York gestaakt door leden van de vakbond, die 11.500 scriptschrijvers vertegenwoordigt. Bij SAG-AFTRA zijn zo'n 160,000 acteurs en entertainmentpersoonlijkheden aangesloten.

Meer uit Buitenland

Turkse journalist die voor Duitse wereldomroep werkt weer vrij

ISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse journalist die voor de Duitse wereldomroep (DW) werkt, Alican Uludağ, is onder voorwaarden door de Turkse justitie vrijgelaten. Hij werd dinsdag opnieuw aangehouden in verband met berichten op sociale media. Hij was twee maanden voorwaardelijk op vrije voeten in afwachting van een proces met betrekking tot zijn stellingname of berichtgeving.

2 uur geleden
Liberia meldt grootste cocaïnevangst ooit

MONROVIA (ANP) - De politie in Liberia zegt dinsdag voor meer dan 300 miljoen dollar aan cocaïne te hebben onderschept in de buurt van de hoofdstad Monrovia, meldt de BBC. Het zou de grootste cocaïnevangst in het land ooit zijn.

2 uur geleden
'Ongekende' oversterfte door Franse hittegolf in juni

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - In Frankrijk zijn tijdens de hittegolf van juni 5764 meer sterfgevallen geregistreerd dan normaal, aldus voorlopige cijfers van de Franse gezondheidsautoriteiten. Die noemen de oversterfte onder mensen van 15 jaar en ouder "ongekend".

2 uur geleden
Trump dreigt met bombardementen als Iran schepen aanvalt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt voortaan een brug of elektriciteitscentrale in Iran te bombarderen voor elke Iraanse aanval op een schip in de Straat van Hormuz. Of die aanvallen nu "met een raket, drone of ander wapen" zijn. Dat schrijft hij op zijn Truth Social.

3 uur geleden
Noorwegen herdenkt aanslagen Oslo en Utøya

OSLO (ANP/DPA) - Noorwegen heeft de 77 slachtoffers herdacht van de aanslagen in Oslo en Utøya van vijftien jaar geleden. Er waren meerdere herdenkingen, onder meer in de kathedraal van Oslo, met koning Harald en koningin Sonja onder de aanwezigen.

3 uur geleden
Dodental ebola-uitbraak stijgt tot boven 1000

GENÈVE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda zijn meer dan duizend doden gevallen, zegt de WHO. In de DRC gaat het om 999 sterfgevallen en over de grens in Oeganda waren het er twee.

5 uur geleden
Franse milieuminister blijft toch aan op verzoek van president

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse milieuminister Monique Barbut blijft op verzoek van president Emmanuel Macron toch aan. Dat meldt haar kantoor aan persbureau AFP. Barbut kondigde woensdagochtend haar ontslag aan op LinkedIn, vanwege meningsverschillen over het gebruik van pesticiden.

6 uur geleden