Tweede Hollywoodstaking voorlopig van de baan
Hollywoodacteurs leggen de komende twee weken het werk nog niet neer. Acteursvakbond SAG-AFTRA ging vrijdagavond (lokale tijd) akkoord met het uitstel van de deadline voor een nieuw contract met de studio's.
Het huidige contract loopt vrijdag om middernacht af en de leden van SAG-AFTRA hebben al ingestemd met een staking als de onderhandelingscommissie geen deal weet te sluiten met de grote studio's. Een groep acteurs onder wie Meryl Streep, Jennifer Lawrence, Neil Patrick Harris, Ben Stiller en Rami Malek benadrukte dat afgelopen week nog eens met een brief waarin zij en een kleine vierhonderd andere leden van de vakbond er bij de onderhandelaars op aandrongen om niet toe te geven tijdens de besprekingen. "Dit is niet het moment om elkaar in het midden te treffen. We overdrijven niet als we zeggen dat alle ogen uit het verleden nu op ons zijn gericht."
De voorzitter van SAG-AFTRA, The Nanny-actrice Fran Drescher, liet vrijdag weten: "Om elke mogelijkheid te benutten om uit te komen op het eerlijke contract dat we eisen en verdienen, hebben we na stevig beraad unaniem besloten meer tijd te nemen voor de onderhandelingen. Het uitstel moet niet worden gezien als zwaktebod."
Hete hangijzers in de onderhandelingen zijn de winstdeling met acteurs en de inzet van kunstmatige intelligentie (AI). De vakbond en de studio's zijn sinds begin juni in gesprek. Zonder het uitstel van de deadline waren de acteurs waarschijnlijk zaterdag al in staking gegaan.
Veel Hollywoodopnames liggen al stil omdat de belangenvereniging van de scriptschrijvers, de WGA, begin mei al een staking afkondigde. Sindsdien wordt er bij de studiocomplexen in onder meer Los Angeles en New York gestaakt door leden van de vakbond, die 11.500 scriptschrijvers vertegenwoordigt. Bij SAG-AFTRA zijn zo'n 160,000 acteurs en entertainmentpersoonlijkheden aangesloten.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische webwinkel Wildberries meldt opnieuw een luchtaanval op een van zijn magazijnen. Oekraïne heeft de afgelopen weken veel van die distributiecentra aangevallen, omdat het bedrijf ook de krijgsmacht zou helpen bij de leveringen van militaire middelen.
1 minuut geledenHAVANA (ANP/RTR) - Het Cubaanse nationale elektriciteitsnet, de Union Electrica de Cuba (UNE), is zondag laat ingestort, zo liet het staatsbedrijf voor de elektriciteitsvoorziening weten in een bericht op X. De stroomuitval volgt op drie landelijke black-outs in juli.
1 uur geledenSPOKANE (ANP/BLOOMBERG) - Honderden gebouwen zijn verwoest en tienduizenden mensen zijn geëvacueerd door verwoestende natuurbranden die de staat Washington, in het noordwesten van de VS, hebben getroffen.
1 uur geledenRABAT (ANP/RTR/AFP) - Volgens het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse Zaken waren de recente massale oversteken naar de Spaanse exclave Ceuta aangewakkerd door desinformatie op sociale media, mensensmokkelnetwerken en een verkeerde interpretatie van een Spaanse rechterlijke uitspraak. Pedro Sánchez, de Spaanse premier, en het Marokkaanse ministerie zeggen dat de misinformatie mede via mensensmokkelnetwerken is verspreid.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker achttien Palestijnen gedood, volgens hulpverleners het hoogste aantal op één dag sinds weken. Eerder op de dag waren elf doden gemeld.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP/RTR) - Luiz Inácio 'Lula' da Silva heeft zich opnieuw kandidaat gesteld voor het Braziliaanse presidentschap. De zittende president dingt daarmee mee naar een vierde en laatste termijn in de presidentsverkiezingen van oktober. Lula kondigde zijn kandidatuur aan tijdens een partijcongres van zijn Arbeiderspartij in São Paulo.
12 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Bij de botsing tussen twee blushelikopters ten westen van Athene zijn twee inzittenden om het leven gekomen, melden de autoriteiten. Het gaat om de bemanning van een van de twee toestellen. De bemanning van het tweede toestel werd levend aangetroffen.
13 uur geleden