Tweede Hollywoodstaking voorlopig van de baan
Hollywoodacteurs leggen de komende twee weken het werk nog niet neer. Acteursvakbond SAG-AFTRA ging vrijdagavond (lokale tijd) akkoord met het uitstel van de deadline voor een nieuw contract met de studio's.
Het huidige contract loopt vrijdag om middernacht af en de leden van SAG-AFTRA hebben al ingestemd met een staking als de onderhandelingscommissie geen deal weet te sluiten met de grote studio's. Een groep acteurs onder wie Meryl Streep, Jennifer Lawrence, Neil Patrick Harris, Ben Stiller en Rami Malek benadrukte dat afgelopen week nog eens met een brief waarin zij en een kleine vierhonderd andere leden van de vakbond er bij de onderhandelaars op aandrongen om niet toe te geven tijdens de besprekingen. "Dit is niet het moment om elkaar in het midden te treffen. We overdrijven niet als we zeggen dat alle ogen uit het verleden nu op ons zijn gericht."
De voorzitter van SAG-AFTRA, The Nanny-actrice Fran Drescher, liet vrijdag weten: "Om elke mogelijkheid te benutten om uit te komen op het eerlijke contract dat we eisen en verdienen, hebben we na stevig beraad unaniem besloten meer tijd te nemen voor de onderhandelingen. Het uitstel moet niet worden gezien als zwaktebod."
Hete hangijzers in de onderhandelingen zijn de winstdeling met acteurs en de inzet van kunstmatige intelligentie (AI). De vakbond en de studio's zijn sinds begin juni in gesprek. Zonder het uitstel van de deadline waren de acteurs waarschijnlijk zaterdag al in staking gegaan.
Veel Hollywoodopnames liggen al stil omdat de belangenvereniging van de scriptschrijvers, de WGA, begin mei al een staking afkondigde. Sindsdien wordt er bij de studiocomplexen in onder meer Los Angeles en New York gestaakt door leden van de vakbond, die 11.500 scriptschrijvers vertegenwoordigt. Bij SAG-AFTRA zijn zo'n 160,000 acteurs en entertainmentpersoonlijkheden aangesloten.
Meer uit Buitenland
VANCOUVER (ANP/RTR) - De West-Canadese provincie British Columbia heeft de noodtoestand uitgeroepen vanwege de natuurbranden die er woeden. Duizenden mensen zijn geëvacueerd.
15 minuten geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky denkt dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin een nieuwe mobilisatie voorbereidt. Rusland zou die nieuwe troepen niet alleen gebruiken in Oekraïne, maar ook om de druk op de rest van Europa te verhogen.
48 minuten geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Bij een helikopterongeluk in de buurt van Rio de Janeiro zijn vier mensen omgekomen, melden Braziliaanse media. Drie van de slachtoffers zouden Colombiaanse toeristen zijn.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije wil dat Oekraïne en Rusland stoppen met hun aanvallen op schepen op de Zwarte Zee. Minister van Buitenlandse Zaken Hakan Fidan riep bij staatspersbureau Anadolu op tot een zogenoemd 'moratorium' op de aanvallen.
2 uur geledenSOFIA/KYIV (ANP/AFP) - Bulgarije heeft de Oekraïense ambassadeur ontboden naar aanleiding van de inslag van een drone met explosieven in het noordoosten van het land. Het was volgens de Bulgaarse strijdkrachten een drone van een type dat het leger van Oekraïne gebruikt.
3 uur geledenNOVOROSSISK (ANP) - Oekraïne heeft toegezegd om geen niet-Russische olietankers op de Zwarte Zee aan te vallen die gebruikmaken van Russische havens, als die schepen geen Russische goederen vervoeren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van een Amerikaanse functionaris. Het is vooral goed nieuws voor Kazachstan, dat sterk afhankelijk is van de haven in het Russische Novorossisk voor de export van olie.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De huidige omstandigheden bieden volgens de Iraanse president Masoud Pezeshkian de beste omstandigheden om te komen tot een overeenkomst met de VS. Hij meent dat er nu in zijn land "samenhang, kracht en eenheid is" en dat Iran in de huidige oorlog tot dusver "zegevierend en machtig is".
5 uur geleden