Tweede grenspost geopend voor inspectie goederen voor Gaza
TEL AVIV (ANP) - Israël heeft dinsdag een tweede grenspost geopend voor de inspectie van voedsel, medicijnen en andere goederen die naar de Gazastrook gaan. De eerste vrachtwagens zijn er inmiddels door de keuring gekomen en zullen via Egypte naar Gaza gaan, melden de Israëlische autoriteiten.
De Israëlische autoriteiten controleren alle goederen die naar de Gazastrook gaan en dat gebeurde tot dusver alleen bij Nitzana, in het zuiden van Israël. Nu is ook de grenspost bij Kerem Shalom geopend. Die ligt dichter bij de grensovergang Rafah tussen Egypte en Gaza.
Rafah is de enige grensovergang die open is voor de levering van hulpgoederen en personenverkeer. Israël houdt zijn grensovergangen met de Gazastrook gesloten sinds de oorlog tegen Hamas. Rafah is ook de enige grensovergang die niet onder Israëlische controle staat.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.
2 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om vermeende spionage in Londen. Het Verenigd Koninkrijk spreekt van "roekeloze en ontwrichtende acties" van het Iraanse regime.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft maandag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over beoogde onderhandelingen met Iran. Dat zegt een ingewijde tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
3 uur geleden