Tweede goud voor Van 't Wout op EK shorttrack
DRESDEN (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack in het Duitse Dresden zijn tweede gouden medaille veroverd. Dat deed de in Laren geboren shorttracker op de 500 meter. In de finale kwam hij kort voor het einde in botsing met de Pool Michal Niewinski, maar een straf bleef uit.
Achter Van 't Wout (23) werd de Italiaan Pietro Sighel tweede. Het brons was voor de Fransman Quentin Fercoq.
Eerder pakte Van 't Wout al het goud op de 1500 meter. In een finale met drie Nederlanders was Van 't Wout, in 2023 al Europees kampioen op die afstand, de snelste. De Belg Stijn Desmet en de Nederlander Sven Roes eindigden gedeeld tweede. Voor de 25-jarige Roes was het zijn eerste individuele medaille op een EK. Daan Kos finishte als vijfde.
Op de 500 meter won de 23-jarige Nijmegenaar Teun Boer de B-finale, waarin Daan Kos derde werd. Van 't Wout keek na een drukke dag, waarin hij met Boer, Roes en Sjinkie Knegt ook de finale bereikte op de aflossing, tevreden terug. "De 1500 meter ging lekker, ik voelde meteen dat het erin zat, maar je weet het nooit. Iedereen keek naar waar ik reed", vertelde hij bij de NOS. Op de 500 meter was het even spannend na de botsing met Niewinski, die hij eerst even had zien wegrijden. "We duwden allebei, dan moet je altijd even afwachten wat de jury beslist. Het is altijd spannend, zo'n 500 meter. Het zijn geen prutsers tegen wie je rijdt."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen begon als twintigste en eindigde als zesde in de Grote Prijs van Australië, maar die inhaalrace kon de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 maar weinig bekoren. "Er zijn niet heel veel positieve dingen te melden, om eerlijk te zijn. Niet over de auto en ook niet over mijn gevoel", zei de coureur van Red Bull na afloop van de openingsrace van het seizoen bij Viaplay.
20 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - George Russell jubelde na zijn zege in de Grote Prijs van Australië over zijn Mercedes. "Ik vind deze auto geweldig, ik vind deze motor geweldig", zei de Brit in het interview na afloop op het circuit Albert Park. Hij won voor de zesde keer in zijn carrière een Formule 1-race.
32 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft een inhaalrace in de Grote Prijs van Australië bekroond met de zesde plaats. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest door een crash in de kwalificatie achteraan beginnen op Albert Park in Melbourne, maar werkte zich op ouderwetse manier naar voren.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Oscar Piastri mist zijn thuisrace van de Formule 1 in Australië. De coureur van McLaren crashte op weg naar de startopstelling voor de eerste race van het seizoen op circuit Albert Park in Melbourne. Hij reed zijn auto in een van de bochten iets te hard over de kerbstones, spinde en kwam tegen de vangrails tot stilstand. De auto was dusdanig beschadigd dat starten niet meer mogelijk was.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Met een glimlach van oor tot oor paradeerde Ozzie Albies door de catacomben van het stadion van Miami Marlins. "Het moest gebeuren", lachte de speler van het Nederlands Koninkrijksteam. "En het is gelukt. Ik voelde het meteen. Die bal gaat het stadion uit."
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Ozzie Albies heeft de Nederlandse honkballers met een indrukwekkende homerun aan een zege op Nicaragua in de World Baseball Classic geholpen (4-3). Hij sloeg bij een achterstand van 3-1 zichzelf en twee ploeggenoten in de laatste inning binnen. De wedstrijd was meteen voorbij.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Martina Sablikova heeft met de 3000 meter tijdens de WK allround in Heerenveen afscheid genomen als schaatsster. De 38-jarige Tsjechische, jarenlang concurrente van Nederlandse schaatssters als Ireen Wüst, Irene Schouten en Joy Beune, kreeg een staande ovatie van het publiek in Thialf. "Voorafgaand aan de 3000 meter was ongelofelijk. Ik had nooit gedacht dat ik zo veel emoties zou voelen", zei de Tsjechische, die de tranen al voelde opkomen toen ze een groot applaus kreeg toen ze werd voorgesteld.
12 uur geleden