Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede goud voor Van 't Wout op EK shorttrack

Tweede goud voor Van 't Wout op EK shorttrack

DRESDEN (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack in het Duitse Dresden zijn tweede gouden medaille veroverd. Dat deed de in Laren geboren shorttracker op de 500 meter. In de finale kwam hij kort voor het einde in botsing met de Pool Michal Niewinski, maar een straf bleef uit.

Achter Van 't Wout (23) werd de Italiaan Pietro Sighel tweede. Het brons was voor de Fransman Quentin Fercoq.

Eerder pakte Van 't Wout al het goud op de 1500 meter. In een finale met drie Nederlanders was Van 't Wout, in 2023 al Europees kampioen op die afstand, de snelste. De Belg Stijn Desmet en de Nederlander Sven Roes eindigden gedeeld tweede. Voor de 25-jarige Roes was het zijn eerste individuele medaille op een EK. Daan Kos finishte als vijfde.

Op de 500 meter won de 23-jarige Nijmegenaar Teun Boer de B-finale, waarin Daan Kos derde werd. Van 't Wout keek na een drukke dag, waarin hij met Boer, Roes en Sjinkie Knegt ook de finale bereikte op de aflossing, tevreden terug. "De 1500 meter ging lekker, ik voelde meteen dat het erin zat, maar je weet het nooit. Iedereen keek naar waar ik reed", vertelde hij bij de NOS. Op de 500 meter was het even spannend na de botsing met Niewinski, die hij eerst even had zien wegrijden. "We duwden allebei, dan moet je altijd even afwachten wat de jury beslist. Het is altijd spannend, zo'n 500 meter. Het zijn geen prutsers tegen wie je rijdt."

Meer uit Sport

Slotklim bergetappe Parijs-Nice geschrapt door winterweer

NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.

1 uur geleden
Shorttracker Melle van 't Wout op WK uitgeschakeld op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.

3 uur geleden
Colombiaan Tejada bezorgt XDS Astana tweede zege in Parijs-Nice

APT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.

5 uur geleden
Sky: Formule 1 schrapt races in Bahrein en Saudi-Arabië

BERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.

5 uur geleden
Judobond met tien judoka's naar EK in Georgië

NIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.

5 uur geleden
Team Essent legt schaatsster Daleman vast tot zomer 2028

HEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.

6 uur geleden
Zitskiër De Langen wint zilveren medaille op de reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.

7 uur geleden