Tweede goud voor Van 't Wout op EK shorttrack
DRESDEN (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack in het Duitse Dresden zijn tweede gouden medaille veroverd. Dat deed de in Laren geboren shorttracker op de 500 meter. In de finale kwam hij kort voor het einde in botsing met de Pool Michal Niewinski, maar een straf bleef uit.
Achter Van 't Wout (23) werd de Italiaan Pietro Sighel tweede. Het brons was voor de Fransman Quentin Fercoq.
Eerder pakte Van 't Wout al het goud op de 1500 meter. In een finale met drie Nederlanders was Van 't Wout, in 2023 al Europees kampioen op die afstand, de snelste. De Belg Stijn Desmet en de Nederlander Sven Roes eindigden gedeeld tweede. Voor de 25-jarige Roes was het zijn eerste individuele medaille op een EK. Daan Kos finishte als vijfde.
Op de 500 meter won de 23-jarige Nijmegenaar Teun Boer de B-finale, waarin Daan Kos derde werd. Van 't Wout keek na een drukke dag, waarin hij met Boer, Roes en Sjinkie Knegt ook de finale bereikte op de aflossing, tevreden terug. "De 1500 meter ging lekker, ik voelde meteen dat het erin zat, maar je weet het nooit. Iedereen keek naar waar ik reed", vertelde hij bij de NOS. Op de 500 meter was het even spannend na de botsing met Niewinski, die hij eerst even had zien wegrijden. "We duwden allebei, dan moet je altijd even afwachten wat de jury beslist. Het is altijd spannend, zo'n 500 meter. Het zijn geen prutsers tegen wie je rijdt."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
50 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
1 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geƫindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Na de teambazen uit de Formule 1 hebben ook de F1-coureurs Max Verstappen aangewezen als beste coureur van het jaar. De Limburger won de prijs voor de vijfde keer op rij. Maandag werd Verstappen na een stemming onder de F1-teambazen ook al als winnaar uitgeroepen, voor de Britse wereldkampioen Lando Norris die bij beide verkiezingen als tweede eindigde.
10 uur geleden