Tweede geval van coronavirus in België
BRUSSEL/LUXEMBURG (ANP/AFP/BELGA) - In België is een tweede geval van het nieuwe coronavirus geconstateerd. Dit meldde het ministerie van Volksgezondheid zondag. De patiënt die als eerste het virus had is al genezen. De tweede patiënt ligt in het academisch ziekenhuis van Antwerpen. Het is een vrouw die uit Frankrijk terugkwam en zichzelf voor een test heeft gemeld. Ze maakt het volgens de Belgische minister van Volksgezondheid Maggie de Block relatief goed.
In het buurland Luxemburg is ook een geval van het nieuwe virus geconstateerd, het eerste in het groothertogdom. Minister van Gezondheid Paulette Lenert zei dit zaterdagavond. Het gaat om een veertiger die vanuit Italië via de Belgische luchthaven van Charleroi naar Luxemburg was teruggekeerd.
De Luxemburgse regering beraadt zich zondag over het virus, maar is volgens plaatselijke media nog niet van plan speciale maatregelen af te kondigen of bijeenkomsten af te gelasten. Lenert beklemtoonde dat het land heel goed voorbereid is op de komst van het virus. In het westelijk deel van Europa zijn alleen in Polen en Portugal nog geen gevallen van coronaviruspatiënten gemeld.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft oppositieleider Gadi Eisenkot aangewezen om als eerste te proberen een coalitie te vormen. Dat meldt het kantoor van Herzog zaterdagavond in een verklaring. Zowel het blok van premier Benjamin Netanyahu als dat van Eisenkot wist eind oktober geen absolute meerderheid te behalen bij de parlementsverkiezingen in Israël.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft het ministerie van Justitie opdracht gegeven om een onderzoek te beginnen naar "bedreigingen" door Democraten. De Republikeinse president spreekt op zijn eigen socialmediaplatform Truth Social van een "criminele daad".
2 uur geledenKRAKAU (ANP/AFP/RTR) - De verdachte schutter van de aanslag in de Poolse stad Krakau heeft de Poolse nationaliteit en handelde alleen. Dat heeft de politie gemeld aan AFP en aan de Poolse nieuwssite Onet.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - In verschillende Franse steden wordt voor het vierde weekend op rij gedemonstreerd tegen onder meer hoge kosten voor levensonderhoud en de staat van het onderwijs. Bronnen bij het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken zeggen tegen de zender BFMTV dat het aantal demonstranten "aanzienlijk is afgenomen", vergeleken met eerdere zaterdagen.
3 uur geledenSANAA (ANP/AFP/DPA) - Luchtaanvallen van de door Saudi-Arabië geleide coalitie in de Jemenitische hoofdstad Sanaa hebben zaterdag opnieuw aan meerdere burgers het leven gekost. Dat melden media die gelieerd zijn aan de door Iran gesteunde Houthi's.
4 uur geledenVALVERDE (ANP/AFP) - Het Canarische eiland El Hierro heeft zaterdag de noodtoestand uitgeroepen door de sterke toename van het aantal migranten dat per boot aankomt. De lokale autoriteiten vragen om overheidssteun om de instroom het hoofd te kunnen bieden.
4 uur geledenKRAKAU (ANP/RTR/AFP) - Door een schietpartij in het centrum van Krakau zijn zeker vijf doden en ruim tien gewonden gevallen, meldt de Poolse politie.
5 uur geleden