Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede geval van coronavirus in België

Tweede geval van coronavirus in België

BRUSSEL/LUXEMBURG (ANP/AFP/BELGA) - In België is een tweede geval van het nieuwe coronavirus geconstateerd. Dit meldde het ministerie van Volksgezondheid zondag. De patiënt die als eerste het virus had is al genezen. De tweede patiënt ligt in het academisch ziekenhuis van Antwerpen. Het is een vrouw die uit Frankrijk terugkwam en zichzelf voor een test heeft gemeld. Ze maakt het volgens de Belgische minister van Volksgezondheid Maggie de Block relatief goed.

In het buurland Luxemburg is ook een geval van het nieuwe virus geconstateerd, het eerste in het groothertogdom. Minister van Gezondheid Paulette Lenert zei dit zaterdagavond. Het gaat om een veertiger die vanuit Italië via de Belgische luchthaven van Charleroi naar Luxemburg was teruggekeerd.

De Luxemburgse regering beraadt zich zondag over het virus, maar is volgens plaatselijke media nog niet van plan speciale maatregelen af te kondigen of bijeenkomsten af te gelasten. Lenert beklemtoonde dat het land heel goed voorbereid is op de komst van het virus. In het westelijk deel van Europa zijn alleen in Polen en Portugal nog geen gevallen van coronaviruspatiënten gemeld.

Meer uit Buitenland

Ook meisje overleden na steekpartij op school in Slowakije

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De steekpartij op een school in Slowakije afgelopen dinsdag heeft een tweede leven gekost. Een meisje overleed in het ziekenhuis aan haar verwondingen, meldt de minister van Onderwijs Tomáš Drucker.

9 minuten geleden
Brits-Iraanse man opgepakt na incident bij luchtmachtbasis

LONDEN (ANP) - De Britse autoriteiten hebben in Londen een Brits-Iraanse man opgepakt na het incident van afgelopen weekend bij luchtmachtbasis Fairford. De 27-jarige wordt verdacht van het voorbereiden van een terreurdaad, meldt de politie.

26 minuten geleden
Poetin: inzet massavernietigingswapens moet voorkomen worden

MOSKOU (ANP/RTR) - De inzet van massavernietigingswapens kan nooit helemaal worden uitgesloten, maar er moet worden voorkomen dat het zover komt. Dit zei de Russische president Vladimir Poetin op een internationale conferentie in Moskou.

36 minuten geleden
Weer ploeg ruimtevaarders met raket van SpaceX naar ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/RTR) - Twee Amerikanen, een Canadees en een Rus zijn donderdag vanuit Florida met een raket van SpaceX vertrokken naar het Internationaal Ruimtestation (ISS). De reis duurt ongeveer acht uur.

56 minuten geleden
Indiase piloot uit flydubai-drama in goede gezondheid

DUBAI (ANP/AFP) - De Indiase piloot die betrokken was bij het gewelddadige incident woensdag in een vliegtuig van flydubai op weg van Dubai naar Israël maakt het goed. Hij werd door zijn copiloot in de cockpit met een mes aangevallen en herstelt in een ziekenhuis in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE).

1 uur geleden
Familie van door ICE gedode Renée Good klaagt regering-Trump aan

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De familie van de door de Amerikaanse immigratiedienst ICE doodgeschoten Renée Good spant een rechtszaak aan tegen de regering-Trump. De 37-jarige Good werd in januari in Minneapolis neergeschoten, wat bijdroeg aan de grote protesten tegen ICE. De dood van Good kwam in de VS symbool te staan voor de harde aanpak van de immigratiedienst, aangestuurd door het migratiebeleid van president Donald Trump.

3 uur geleden
VN-mensenrechtenchef: mislukte executie toont wreedheid doodstraf

GENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, Volker Türk, ziet de mislukte executie van Christa Pike als een teken van de wreedheid van de doodstraf. Hij roept op de doodstraf af te schaffen. Ook zouden de autoriteiten in Tennessee volgens hem niet moeten proberen Pike alsnog te executeren.

3 uur geleden