Tweede gat in beveiliging app NL-Alert
DEN HAAG (ANP) - De app van NL-Alert heeft nog een gat in de beveiliging gehad. Het was mogelijk om de locatie van andere gebruikers te achterhalen, tot op 10 meter nauwkeurig. Dat bevestigt het ministerie van Justitie en Veiligheid na een bericht van de NOS. Het gat is inmiddels gedicht.
Minister Ferd Grapperhaus had gebruikers donderdag al opgeroepen de app te verwijderen na een datalek. Locatiegegevens van gebruikers kwamen terecht bij een externe dienst die nodig was voor het versturen van pushberichten. Nu blijkt dat ook anderen die locatie konden achterhalen. Wie dat wilde doen, moest wel beschikken over de unieke code van een gebruiker, de token. Een beveiligingsonderzoeker ontdekte het gat en waarschuwde het ministerie. Volgens een woordvoerster is voor zover bekend geen misbruik gemaakt van het gat.
De app van NL-Alert is sinds begin maart beschikbaar en is gedownload door ongeveer 58.000 mensen. Het gaat om een app die aanvullende informatie bij NL-Alerts stuurt. Wie de app verwijdert, ontvangt dus nog steeds alerts.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Het KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is woensdagochtend om 08.00 uur geland op Schiphol. Het toestel KL9896 vertrok even na middernacht uit Oman. Door de oorlog in Iran wordt er momenteel amper gevlogen naar de regio en zitten veel Nederlanders vast.
27 minuten geledenMUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriëren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geëist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De familie van de vermoorde 17-jarige Lisa vindt het "heel pijnlijk en moeilijk te bevatten" dat zo'n 1700 politiemedewerkers zonder goede reden in de interne systemen informatie hebben opgezocht over de gewelddadige dood van de jonge vrouw. Zij werd in augustus vermoord toen ze vanuit Amsterdam naar huis fietste.
18 uur geleden