Tweede explosie deze week bij kantoor platenlabel in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De bewoners van de Hoogstraat in het centrum van Rotterdam zijn in de nacht van woensdag op donderdag kort na 04.00 uur opgeschrikt door een harde knal bij het kantoor van het hiphopplatenlabel Rotterdam Airlines. Door de ontploffing werd een groot raam vernield waardoor er veel glas op straat kwam te liggen. Er is niemand gewond geraakt.
Na de ontploffing brak brand uit bij een portiekwoning. Bewoners van omliggende huizen werden geƫvacueerd, maar konden volgens een politiewoordvoerster na ongeveer een half uur terugkeren. In de woning waar de brand woedde, waren geen mensen aanwezig.
Het was de tweede keer binnen drie dagen dat het kantoor doelwit was, meldt de politie. Eerder werd vuurwerk bij de deur tot ontploffing gebracht. Daarbij sneuvelde de ruit van een deur. Of de twee incidenten met elkaar te maken hebben en wat het motief is voor de ontploffingen is nog niet bekend. De politie heeft onderzoek ingesteld en roept getuigen op zich te melden.
Het platenlabel, opgericht door de broers Jairzinho en Luciano Winter, heeft muziek uitgebracht van onder anderen Sevn Alias en Kevin, en in het verleden ook van voetballer Memphis Depay.
Meer uit Binnenland
WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
2 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
12 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemeniƫ gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
22 uur geleden