Tweede explosie deze week bij kantoor platenlabel in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De bewoners van de Hoogstraat in het centrum van Rotterdam zijn in de nacht van woensdag op donderdag kort na 04.00 uur opgeschrikt door een harde knal bij het kantoor van het hiphopplatenlabel Rotterdam Airlines. Door de ontploffing werd een groot raam vernield waardoor er veel glas op straat kwam te liggen. Er is niemand gewond geraakt.
Na de ontploffing brak brand uit bij een portiekwoning. Bewoners van omliggende huizen werden geƫvacueerd, maar konden volgens een politiewoordvoerster na ongeveer een half uur terugkeren. In de woning waar de brand woedde, waren geen mensen aanwezig.
Het was de tweede keer binnen drie dagen dat het kantoor doelwit was, meldt de politie. Eerder werd vuurwerk bij de deur tot ontploffing gebracht. Daarbij sneuvelde de ruit van een deur. Of de twee incidenten met elkaar te maken hebben en wat het motief is voor de ontploffingen is nog niet bekend. De politie heeft onderzoek ingesteld en roept getuigen op zich te melden.
Het platenlabel, opgericht door de broers Jairzinho en Luciano Winter, heeft muziek uitgebracht van onder anderen Sevn Alias en Kevin, en in het verleden ook van voetballer Memphis Depay.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.
11 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige verdachte uit Rijswijk zit niet langer vast in de zaak over de doodgestoken 16-jarige jongen in Den Hoorn. Het gerechtshof in Den Haag heeft zijn voorarrest opgeheven, omdat er aanwijzingen zijn dat de verdachte uit zelfverdediging heeft gestoken. Dit meldt zijn advocaat Peter Plasman. Het Openbaar Ministerie bevestigt de vrijlating.
13 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - Door het ongeluk met een gasfles bij een praktijkschool aan de Nassaustraat in Oosterhout zijn zeven mensen gewond geraakt, meldt de veiligheidsregio. Het gaat om vier tieners en drie volwassenen. Een van de minderjarigen moest naar het ziekenhuis.
13 uur geleden