Tweede etappezege trucker Van Kasteren in Dakar Rally
HARADH (ANP) - Janus van Kasteren heeft zijn tweede dagsucces in de Dakar Rally binnen. De Brabander won de negende etappe, een 358 kilometer lange woestijnproef in Saudi-Arabië. Hij klokte in zijn Iveco aan de finish 3 uur, 40 minuten en 52 seconden en was ruim 3 minuten sneller dan een andere Nederlander, Pascal de Baar. De Tsjech Jaroslav Valtr eindigde als derde op ruim 4 minuten.
De Tsjechische klassementsleider Ales Loprais kwam 11 minuten na Van Kasteren binnen en zag zijn voorsprong slinken. Hij heeft nog een marge van 26.54 minuten op Van Kasteren. Martin van den Brink verspeelde veel tijd; hij kwam ruim 40 minuten na zijn teamgenoot uit het Iveco-team van manager Gerard de Rooy in het bivak aan.
Meer uit Sport
BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
3 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
4 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
7 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
8 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
9 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
10 uur geleden