Tweede etappezege trucker Van Kasteren in Dakar Rally
HARADH (ANP) - Janus van Kasteren heeft zijn tweede dagsucces in de Dakar Rally binnen. De Brabander won de negende etappe, een 358 kilometer lange woestijnproef in Saudi-Arabiƫ. Hij klokte in zijn Iveco aan de finish 3 uur, 40 minuten en 52 seconden en was ruim 3 minuten sneller dan een andere Nederlander, Pascal de Baar. De Tsjech Jaroslav Valtr eindigde als derde op ruim 4 minuten.
De Tsjechische klassementsleider Ales Loprais kwam 11 minuten na Van Kasteren binnen en zag zijn voorsprong slinken. Hij heeft nog een marge van 26.54 minuten op Van Kasteren. Martin van den Brink verspeelde veel tijd; hij kwam ruim 40 minuten na zijn teamgenoot uit het Iveco-team van manager Gerard de Rooy in het bivak aan.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft de achtste finales van het WK darts in Londen bereikt. De verliezend finalist van vorig jaar versloeg in de derde ronde de Duitser Arno Merk, die debuteert op het WK, met ruim verschil: 4-1.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma kan zich voorzichtig gaan opmaken voor zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen. De 39-jarige Fries van Team AH Zaanlander eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi met 12.45,52 als tweede op de 10 kilometer. Die tweede plaats staat laag in de selectievolgorde van schaatsbond KNSB, maar Bergsma maakt na twee overwinningen op de massastart in de wereldbeker dit seizoen ook een gerede kans om voor dat nummer te worden aangewezen.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft na de verrassing op de 5000 meter met de zege op de 10 kilometer zijn tweede olympische startbewijs binnengehaald. Dat de 21-jarige schaatser van Team IKO X2O daarmee de verrassing van het OKT is, zegt hij zich wel te beseffen. "Ik vind dat prima", reageerde hij nadat hij zijn persoonlijk record op de 10 kilometer met 12.36,35 met bijna 18 seconden had verbeterd.
12 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle heeft bij de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel gewonnen op de puntenkoers. De 21-jarige Zoetermeerse onttroonde in Omnisport Lorena Wiebes, die zaterdag achter Mischa Bredewold al als tweede was geƫindigd op de achtervolging. Nienke van Veenhoven werd derde op de puntenkoers.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is blij dat ze zich met haar tweede plaats op de 500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zo goed als zeker heeft geplaatst voor de Olympische Spelen in Milaan. De 26-jarige Zuid-Hollandse schaatsster liet die ontlading al blijken na haar 37,24 in de eerste omloop. "Ik dacht dat dat genoeg zou zijn voor de top 3 en dat was het ook", zei ze.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf ook gekwalificeerd op de 10 kilometer voor de Spelen van Milaan. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 12.36,35 een klasse apart. Jorrit Bergsma werd tweede met 12.45,52 en mag hopen op het tweede olympisch ticket op de 10 kilometer en zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen.
14 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Magnus Carlsen heeft zondag zijn zesde wereldtitel snelschaken gewonnen. De 35-jarige Noor deed dat in Doha in Qatar.
14 uur geleden