Tweede editie EK afstanden in schaatshal Thialf van start
HEERENVEEN (ANP) - De tweede editie van de EK afstanden gaat vrijdag in schaatshal Thialf in Heerenveen rond 19.30 uur van start met de 1500 meter voor vrouwen. Regerend olympisch en wereldkampioene Ireen Wüst is een van de favorieten. Ze rijdt in de achtste rit tegen haar Tsjechische rivale Martina Sablikova, die meer een specialiste is op de langere afstanden.
Wüst moest eind vorige maand haar Nederlandse titel op de schaatsmijl met een verschil van 0,04 seconde verrassend afstaan aan Melissa Wijfje. De nationaal kampioene rijdt in de negende rit tegen de Noorse Ida Njatun. Titelhoudster Lotte van Beek wist zich bij de NK in Thialf niet te plaatsen voor de EK afstanden.
Op de eerste EK-dag rijden de mannen de 1500 meter eveneens. Olympisch kampioen Kjeld Nuis ontbreekt. Hij kreeg, na zijn zware griepaanval in december, geen aanwijsplek voor dit toernooi.
Op het programma staan ook nog de teamsprints voor mannen en vrouwen, beide met een mager deelnemersveld. Bij de mannen verschijnt Nederland niet aan de start. Oranje trok zich terug wegens het te krappe tijdschema.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
6 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
6 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
9 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
9 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
12 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
16 uur geleden