Tweede editie EK afstanden in schaatshal Thialf van start
HEERENVEEN (ANP) - De tweede editie van de EK afstanden gaat vrijdag in schaatshal Thialf in Heerenveen rond 19.30 uur van start met de 1500 meter voor vrouwen. Regerend olympisch en wereldkampioene Ireen Wüst is een van de favorieten. Ze rijdt in de achtste rit tegen haar Tsjechische rivale Martina Sablikova, die meer een specialiste is op de langere afstanden.
Wüst moest eind vorige maand haar Nederlandse titel op de schaatsmijl met een verschil van 0,04 seconde verrassend afstaan aan Melissa Wijfje. De nationaal kampioene rijdt in de negende rit tegen de Noorse Ida Njatun. Titelhoudster Lotte van Beek wist zich bij de NK in Thialf niet te plaatsen voor de EK afstanden.
Op de eerste EK-dag rijden de mannen de 1500 meter eveneens. Olympisch kampioen Kjeld Nuis ontbreekt. Hij kreeg, na zijn zware griepaanval in december, geen aanwijsplek voor dit toernooi.
Op het programma staan ook nog de teamsprints voor mannen en vrouwen, beide met een mager deelnemersveld. Bij de mannen verschijnt Nederland niet aan de start. Oranje trok zich terug wegens het te krappe tijdschema.
Meer uit Sport
SEOUL (ANP/AFP) - Jannik Sinner en Carlos Alcaraz spelen in aanloop naar de Australian Open een demonstratiewedstrijd. De Italiaan en de Spanjaard nemen het op 10 januari in de buurt van Seoul in Zuid-Korea tegen elkaar op in de 'Hyundai Card Super Match'. "Voor tennisfans uit eigen land is dit de eerste kans om de twee hoogstgeplaatste spelers tegen elkaar te zien strijden", melden de organisatoren maandag.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Met de dood van Charles Coste is donderdag de oudste nog levende olympisch kampioen op 101-jarige leeftijd overleden. Dat maakte Marina Ferrari, de Franse minister van Sport, zondag bekend op X. Oud-wielrenner Coste veroverde op de Spelen van Londen 1948 het goud op de ploegenachtervolging.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars is het olympische schaatsseizoen beter dan ooit begonnen. De 23-jarige schaatser van Team Essent verbeterde zichzelf op alle drie de afstanden die hij reed en veroverde zijn eerste Nederlandse titel bij de senioren op de 1000 meter. "Het is voor nu leuk", relativeerde hij deze prestaties ook in dit seizoen.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Sifan Hassan liep in New York haar slechtste marathon tot nu toe. De olympisch kampioene van Parijs eindigde in de prestigieuze hardloopklassieker als zesde in 2.24.43. Zo laag was ze nog niet geëindigd en zo langzaam was ze nog niet geweest op de 42,195 kilometer.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam was heel blij met de kwalificatie van teamgenoot Kai Verbij voor de wereldbekerwedstrijden. De 26-jarige schaatsster koos er afgelopen seizoen voor om met coach Kosta Poltavets zonder team verder te gaan, maar kreeg in de aanloop naar het olympische seizoen in oud-wereldkampioen Verbij en Ted Dalrymple twee teamgenoten.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is na zes Nederlandse titels op de 1000 meter op rij haar titel kwijtgeraakt, maar benadrukte na haar derde plaats op de kilometer de positieve punten. De 26-jarige schaatsster sprak na afloop wel van pijn in haar lies, maar constateerde ook enigszins tevreden dat ze haar doelen had behaald.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Keniaan Benson Kipruto heeft met minimaal verschil de marathon van New York gewonnen. Hij rende na 42,195 kilometer samen met zijn landgenoot Alexander Mutiso door het finishlint. De fotofinish wees uit dat hij 0,16 seconde sneller was. Beide atleten kregen een tijd van 2.08.09 achter hun naam.
17 uur geleden