Tweede dode door corona op Sint Maarten
PHILIPSBURG (ANP) - Op Sint Maarten is opnieuw een man overleden door een besmetting met het coronavirus. Dat heeft de regering bekendgemaakt. Het gaat om de tweede dode op het eiland.
Het aantal geregistreerde coronabesmettingen op Sint Maarten blijft verder stijgen. Op dit moment zijn er 23 besmettingen geregistreerd. Daarbij gaat het om achttien mannen en vijf vrouwen. Eén persoon is tot nu toe opgeknapt.
Minister-president van Sint Maarten Silveria Jacobs maakt verder bekend blij te zijn met de vanuit Nederland toegezegde twaalf intensivecarebedden voor het ziekenhuis op Sint Maarten. Die zijn volgens haar hard nodig.
De Curaçaose minister van gezondheidszorg Suzy Camelia-Römer bevestigt in het Antilliaans Dagblad dat is afgesproken dat Nederland in totaal 42 bedden voor het Caribisch deel van het Koninkrijk levert. Daarvan gaan er twaalf naar Curaçao, twaalf naar Aruba, twaalf naar Sint Maarten en zes naar Bonaire. Volgens Camelia-Römer kan Sint Maarten al vanaf half april rekenen op de bedden, inclusief beademingsapparatuur en personeel, vanwege de nijpende situatie op dat eiland. De andere landen ontvangen de hulp later.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vier activisten van Extinction Rebellion (XR) die zaterdagmiddag de A12 in Den Haag blokkeerden, zitten nog vast. Dat heeft een woordvoerder van de politie zaterdagavond laten weten. In totaal werden 53 activisten aangehouden.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Net buiten station Amsterdam Centraal zijn zaterdagavond drie mensen neergestoken. Ze zijn gewond geraakt en naar een ziekenhuis gebracht. Hun toestand is niet bekend. De politie denkt dat het incident mogelijk te maken had met een eerdere vechtpartij. Onderzoek moet dat duidelijk maken.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het Noorse Kultuurhuis in Rotterdam is zondag een herdenkingsdienst voor de overleden koning Harald. Het gebouw vlak bij de Euromast, ook wel bekend als de Zeemanskerk, is die dag van 11.00 tot 16.00 uur geopend, meldt het Kultuurhuis op sociale media. De dienst begint om 12.00 uur.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Dat de overheid zaterdag excuses heeft aangeboden voor misstanden in de gesloten jeugdzorg, laat volgens de geestelijke gezondheidszorg zien dat de ervaringen van mensen serieus worden genomen. "Tegelijkertijd zijn ze geen eindpunt", benadrukt koepelorganisatie de Nederlandse ggz. Die zegt dat "blijvende en serieuze aandacht" nodig zijn, zodat jongeren "tijdig passende hulp krijgen in een veilige en menswaardige omgeving".
4 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - De bijzondere gemeente Saba zet zich schrap voor de naderende tropische storm Dolly. Tussen zaterdag en maandag kan dat leiden tot zware neerslag, onweersbuien en gevaarlijke omstandigheden op zee. Hevige buien kunnen aardverschuivingen veroorzaken, waarschuwt het eilandbestuur.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is sinds vrijdag niet mogelijk om in te loggen bij het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB), dat verantwoordelijk is voor onder meer het innen van boetes. In de systemen van de organisatie is een "interne technische fout" geslopen, waardoor verkeersovertredingen en strafzaken tijdelijk aan verkeerde personen werden gekoppeld.
5 uur geledenEDE (ANP) - Ahmed Aboutaleb, de voorzitter van Jeugdzorg Nederland, hoopt de gesloten jeugdzorg binnen twee jaar te kunnen sluiten. Dat zei hij nadat minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg, CDA) mede namens zijn organisatie excuses had uitgesproken voor misstanden in de gesloten jeugdzorg. Tienduizenden jongeren kregen niet de zorg die ze nodig hadden en hadden bovendien te maken met fysiek, mentaal en soms ook seksueel geweld.
5 uur geleden