Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede dode door corona op Sint Maarten

Tweede dode door corona op Sint Maarten

PHILIPSBURG (ANP) - Op Sint Maarten is opnieuw een man overleden door een besmetting met het coronavirus. Dat heeft de regering bekendgemaakt. Het gaat om de tweede dode op het eiland.

Het aantal geregistreerde coronabesmettingen op Sint Maarten blijft verder stijgen. Op dit moment zijn er 23 besmettingen geregistreerd. Daarbij gaat het om achttien mannen en vijf vrouwen. Eén persoon is tot nu toe opgeknapt.

Minister-president van Sint Maarten Silveria Jacobs maakt verder bekend blij te zijn met de vanuit Nederland toegezegde twaalf intensivecarebedden voor het ziekenhuis op Sint Maarten. Die zijn volgens haar hard nodig.

De Curaçaose minister van gezondheidszorg Suzy Camelia-Römer bevestigt in het Antilliaans Dagblad dat is afgesproken dat Nederland in totaal 42 bedden voor het Caribisch deel van het Koninkrijk levert. Daarvan gaan er twaalf naar Curaçao, twaalf naar Aruba, twaalf naar Sint Maarten en zes naar Bonaire. Volgens Camelia-Römer kan Sint Maarten al vanaf half april rekenen op de bedden, inclusief beademingsapparatuur en personeel, vanwege de nijpende situatie op dat eiland. De andere landen ontvangen de hulp later.

Meer uit Binnenland

Rechtbank komt tot vrijspraak in zaak over ongeluk met Stint

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft Stintondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander beiden vrijgesproken in de zaak over het dodelijke ongeluk met een Stint. De rechtbank kan niet vaststellen dat de Stint schadelijk was. Wel maakten beide ondernemers zich schuldig aan valsheid in geschrifte, maar ze krijgen daarvoor geen straf.

19 minuten geleden
Begin dit jaar opnieuw veel zaken gesloten om plaagdieren

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) sluit steeds meer horecagelegenheden en winkels met spoed vanwege plaagdieren. In de eerste zeven weken van dit jaar werden 22 zaken gesloten, terwijl dat er in 2025 met 75 ook al opvallend veel waren.

24 minuten geleden
Defensie: detachementcommandant handelde na Hawija integer

DEN HAAG (ANP) - Na de Nederlandse luchtaanval op de Iraakse stad Hawija handelde de toenmalige detachementscommandant zorgvuldig. Dat concludeert een commissie van drie onafhankelijke experts, aldus Defensie. De bevelhebber maakte na de aanval in juni 2015 in zijn verslag geen melding van mogelijke burgerslachtoffers, hoewel er zeker zeventig civiele doden vielen.

1 uur geleden
Derde verdachte aangehouden voor overval op legale wietkwekerij

HELLEVOETSLUIS (ANP) - De politie heeft een derde verdachte aangehouden in verband met een overval op een legale wietkwekerij in Hellevoetsluis, afgelopen september. Het gaat om een 25-jarige man uit Amsterdam, meldt de politie vrijdag.

2 uur geleden
Ouders reageren emotioneel en teleurgesteld na vonnis zedenzaak

DEN BOSCH (ANP) - De ouders van de kinderen die seksueel zijn misbruikt door onderwijsassistent Wesley W. uit Helmond, hebben emotioneel en teleurgesteld gereageerd op het vonnis van de rechtbank. "Dat het na een hoge strafeis bij acht jaar cel is gebleven, vinden de ouders teleurstellend", zegt een woordvoerder van Namens de Familie.

2 uur geleden
Onderwijsassistent krijgt 8 jaar cel en tbs voor kindermisbruik

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft de 26-jarige Wesley W. uit Helmond veroordeeld tot acht jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang seksueel misbruiken van kinderen. Het Openbaar Ministerie had vijftien jaar cel en tbs met dwang geëist.

3 uur geleden
Hoofdgebouw Lelystad Airport nog steeds bezet door activisten

LELYSTAD (ANP) - Het hoofdgebouw van Lelystad Airport wordt vrijdagochtend nog steeds bezet door klimaatactivisten van Greenpeace. De actievoerders hebben de nacht doorgebracht op de luchthaven en de milieuorganisatie zegt dat ze net zo lang blijven tot de politiek een definitieve streep zet door de opening van de luchthaven in Lelystad.

7 uur geleden