Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede dagzege voor Sainz en Price bij Dakar Rally

Tweede dagzege voor Sainz en Price bij Dakar Rally

HA'IL (ANP) - Autocoureur Carlos Sainz en motorcoureur Toby Price hebben in de vijfde etappe van de Dakar Rally in Saudi-Arabië hun tweede dagzege behaald.

Sainz was de beste in zijn MINI in de 353 kilometer lange zandproef van Al-'Ula naar Ha'il. De Spanjaard, die eerder de derde rit won, verstevigde met zijn winst zijn leidende positie in het algemeen klassement. Hij eindigde in de vijfde etappe voor titelverdediger Nasser Al-Attiyah uit Qatar en de Fransman Stéphane Peterhansel. De voorsprong van Sainz in het klassement is nu 5 minuten en 59 seconden op Al-Attiyah.

Bernard ten Brinke was opnieuw de beste Nederlander. Hij finishte als twaalfde in zijn Toyota Hilux. In het algemeen klassement bezet de coureur uit Zeddam de achtste plaats met een achterstand van 1 uur en 4 minuten. Ten Brinke was de afgelopen dagen wat grieperig, maar voelde zich donderdag weer redelijk fit. "Ik heb mijn energie weer bijna terug. Alleen mijn stem laat het nog afweten", liet hij weten. De route was mooi, maar ook zwaar vanwege de hoogteverschillen. "Het was een zeer zware dag voor de auto, maar de Hilux geeft geen krimp."

Brabec op vierde plaats

Bij de motoren bleef de Australische titelverdediger Price op de finish zijn achtervolgers Pablo Quintanilla uit Chili en Andrew Short uit de VS net voor. De Amerikaanse klassementsleider Ricky Brabec bleef op de vierde plaats in het spoor. Hij behield zijn eerste plaats in de tussenstand. Price, die eerder de eerste etappe won, volgt op iets meer dan 9 minuten. De Brit Sam Sunderland ging onderuit en moest de strijd staken. Hij won de Dakar Rally in 2017.

De Rus Dmitri Sotnikov won de etappe bij de trucks. Hij bleef zijn landgenoot Anton Sjibalov ruim 3 minuten voor aan de meet. Beste Nederlander was Vick Versteijnen op de zesde plaats. De Rus Andrej Karginov is de leider in het klassement.

Meer uit Sport

Atlete Hodgkinson loopt 24 jaar oud wereldrecord uit de boeken

LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.

3 uur geleden
Van Veen verliest finale bij Premier League Darts in Glasgow

GLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.

3 uur geleden
Amerikaanse kunstrijdster Liu wint individueel goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.

3 uur geleden
IJshockeysters VS verslaan Canada in olympische finale

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.

5 uur geleden
Atlete Visser in Liévin onder WK-limiet 60 meter horden indoor

LIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.

5 uur geleden
Schaatser Nuis gaat nog zeker een jaar door, misschien wel twee

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.

6 uur geleden
Kok rijdt alleen op 1500 meter, Rijpma-de Jong tegen Bowe

MILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.

6 uur geleden