Tweede dagzege voor Sainz en Price bij Dakar Rally
HA'IL (ANP) - Autocoureur Carlos Sainz en motorcoureur Toby Price hebben in de vijfde etappe van de Dakar Rally in Saudi-Arabië hun tweede dagzege behaald.
Sainz was de beste in zijn MINI in de 353 kilometer lange zandproef van Al-'Ula naar Ha'il. De Spanjaard, die eerder de derde rit won, verstevigde met zijn winst zijn leidende positie in het algemeen klassement. Hij eindigde in de vijfde etappe voor titelverdediger Nasser Al-Attiyah uit Qatar en de Fransman Stéphane Peterhansel. De voorsprong van Sainz in het klassement is nu 5 minuten en 59 seconden op Al-Attiyah.
Bernard ten Brinke was opnieuw de beste Nederlander. Hij finishte als twaalfde in zijn Toyota Hilux. In het algemeen klassement bezet de coureur uit Zeddam de achtste plaats met een achterstand van 1 uur en 4 minuten. Ten Brinke was de afgelopen dagen wat grieperig, maar voelde zich donderdag weer redelijk fit. "Ik heb mijn energie weer bijna terug. Alleen mijn stem laat het nog afweten", liet hij weten. De route was mooi, maar ook zwaar vanwege de hoogteverschillen. "Het was een zeer zware dag voor de auto, maar de Hilux geeft geen krimp."
Brabec op vierde plaats
Bij de motoren bleef de Australische titelverdediger Price op de finish zijn achtervolgers Pablo Quintanilla uit Chili en Andrew Short uit de VS net voor. De Amerikaanse klassementsleider Ricky Brabec bleef op de vierde plaats in het spoor. Hij behield zijn eerste plaats in de tussenstand. Price, die eerder de eerste etappe won, volgt op iets meer dan 9 minuten. De Brit Sam Sunderland ging onderuit en moest de strijd staken. Hij won de Dakar Rally in 2017.
De Rus Dmitri Sotnikov won de etappe bij de trucks. Hij bleef zijn landgenoot Anton Sjibalov ruim 3 minuten voor aan de meet. Beste Nederlander was Vick Versteijnen op de zesde plaats. De Rus Andrej Karginov is de leider in het klassement.
Meer uit Sport
MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
16 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
22 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geleden